Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

141

duminică, 27. iulie 2014, 17:50

Da,nu o sa iese lanseta din ei,nu are cum.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

142

duminică, 27. iulie 2014, 17:58

Da,nu o sa iese lanseta din ei,nu are cum.

Ca nu iese lanseta ii OK dar problema-i daca nu se indoaie la o sarcina mai serioasa... :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

143

duminică, 27. iulie 2014, 17:59

Nu se indoaie,sunt confectionati din teava,este tare

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

144

marți, 29. iulie 2014, 19:26

Mi-am mai confectionat 3 suporti,sunt din teava zincata si cornier din aluminiu,ceilalti au inceput sa rugineasca,mai trebuie ascutiti jos.






mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

145

vineri, 13. februarie 2015, 07:42

Asta nu glumeste :rizi: :rizi:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

146

vineri, 13. februarie 2015, 07:52

Cred că o vrut să vadă dacă-i mai tare frâna de la mulinetă ca scuterul. :soc: :rizi:
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

147

vineri, 13. februarie 2015, 09:59

Cred că o vrut să vadă
:buaaaah:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

148

vineri, 13. februarie 2015, 11:16

:salut: Mie mi-a facut cineva suportii pentru somn din fier beton din ala gros si a sudat doua inele unul sus si u unul cam la aproximativ 20cm mai jos iar in capat au fost ascutiti ca sa intre mai usor.O singura data cand am avut o trasatura violenta si a ramas lanseta cambrata s-a chinuit sotul meu sa o scoata ,in rest ma impac foarte bine cu ei si am reusit sa-i infing si in zone cu maluri pline de piatra .Am sa incerc sa le fac o poza sa va arat cum sunt.

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

149

vineri, 13. februarie 2015, 11:23

:salut: Am zis gresit 20 cm emai putin,asa ca am facut o poza.
»cristina« a atasat urmatoarele fisiere:

150

vineri, 13. februarie 2015, 11:31

Taie inelul de sus si scoate o portiune de vreo 3 cm ....si ai sa o scoti mai usor ....iar ptr a nu sari din suport cand trage pestele ...sa ai niste gume...

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

151

duminică, 15. februarie 2015, 12:54

Din inox...nimic...deocamdata...!? Ca dupa mine...mai e de asteptat...se prevad niste complicatii si in acest an...mai bine sa plec de la premiza ca nu voi ajunge sa fac prea multe pentru mine, pentru pescuit...ca sa nu ma mai dezamagesc singur...:)...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (15. februarie 2015, 13:06)


Răspunsuri: 31

Membru din: 31. martie 2012

Locație: Germania/Mannheim /Ro Codlea

Profesia: hirtiar -> unul care face hirtie ( Muncitor )

  • Scrie un mesaj privat

152

sâmbătă, 14. martie 2015, 20:26

Acum le am terminat mai trebuie ascuțit corner
corner 45 cm teava 45 cm am dat gaura prin teava și corner și le prind împreună cu piulițe cu aripi teava am lăsat mai lunga la început am lărgit sus cu un șpiț de otel și ciocane după aia am tăiat bucata de jos ca se strâmbă totul inox
oare mia junge 30 cm pentru înfipt ? :bucuros2:
»Bernhardt« a atasat urmatoarele fisiere :

153

sâmbătă, 14. martie 2015, 21:23

Acum le am terminat mai trebuie ascuțit corner
corner 45 cm teava 45 cm am dat gaura prin teava și corner și le prind împreună cu piulițe cu aripi teava am lăsat mai lunga la început am lărgit sus cu un șpiț de otel și ciocane după aia am tăiat bucata de jos ca se strâmbă totul inox
oare mia junge 30 cm pentru înfipt ?
Eu zic ca ajunge 30 cm pt infipt in sol (Atentie cu ce-l bati pe cornier!).Conceptia este super cu fluturii aia, mai ales cu cel ce se blocheaza in tesitura in fata capului surubului :bravo:

Răspunsuri: 31

Membru din: 31. martie 2012

Locație: Germania/Mannheim /Ro Codlea

Profesia: hirtiar -> unul care face hirtie ( Muncitor )

  • Scrie un mesaj privat

154

sâmbătă, 14. martie 2015, 22:16

Mam gândit sa su des șurubul de corner dar e mai bine așa pentru transport 45 cm bag corner in teava și pun șurubur nu mai mișcă nimica
am făcut rost de un ciocan de cauciuc în teava am făcut doua găuri pentru două lungim de miner lanseta
Fluture am pus și în spate îmi tine contră :bucuros2:

danielhoratiu

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 29. iunie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

155

luni, 29. iunie 2015, 22:37

Cei de la Cormoran au scos pe piata un suport special pentru pescuitul somnului, de pe mal din otel ... pliat are 1 m (ptr transport) si costa in jur de 40 euro, cu suport pentru senzor inclus... deci cine nu are chef sau posibilitate de mesterit, nu are decat sa cauta prin magazine...


Este cumva acest tip de suport? Pretul vad ca este 99,8 lei, vreo 22 de euroi! Suport Lanseta Reglabil Cormoran | MarelePescar.ro

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

156

marți, 30. iunie 2015, 00:59

Parca acesta era, nu mai rețin, ori avea alt preț, ori am greșit eu transformarea din lei în euro...!? :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

157

marți, 30. iunie 2015, 07:23

Da acela este suportul, cate siteuri atatea preturi... cautati bine inainte sa comandati :)

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

158

joi, 2. iulie 2015, 00:58

Era vreo promotie? Ca m-am uitat acum :gandesc: la acelasi magazin din link-ul de mai sus si pretul a "sarit" la 133 lei, sper ca nu am dat eu vreo "idee" prin postarea mea anterioara...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

159

joi, 2. iulie 2015, 07:33

Am scos eu la ,, vanzari" ! zincati termic ! cu varf din otel aliat .
Sper sa nu se considere reclama :gandesc:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

160

joi, 2. iulie 2015, 07:40

Sper sa nu se considere reclama

Ba se considera reclama :rizi: ... da` n-o zis nimeni ca nu poti sa-ti faci o reclama decenta la ceea ce produci, cum fac dealtfel si alti utilizatori de la noi. :)
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."