Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 12. decembrie 2014, 11:32

Propunere accesibilitate informatii

Am o propunere care consider ca va facilita accesul la informatii si evidenta mai clara si mai usoara a mesajelor! Dupa cum se procedeaza si pe alt forum, care are destule bube inca nerezolvate, o idee foarte buna, care poate fi aplicata si aici, este cea conforma careia se poate modifica modul in care sunt afisate ultimele postari, aici fiind vorba doar despre 5 postari/mesaje, situatie care mi se pare foarte putin practica, se poate gasi o varianta gen casuta "Mesaje recente", care sa afiseze toate postarile, ma rog, ultimele postari de la fiecare topic, in ordine cronologica! Ce parere aveti?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 12. decembrie 2014, 11:48

Si eu sunt pentru o afisare mai evidenta si mai ampla a topicurilor active in genul listei "subiecte active" de dincolo unde, sunt afisate primele 30 de pozitii (daca nu ma insel) nu doar primele 5. :bucuros:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 12. decembrie 2014, 11:49

Se intampla exact ceea ce doream sa fie contracarat prin optiunea "Mesaje recente", in ultimele 10-15 minute au fost postate foarte multe mesaje care trimit in afara celor 5 postari vizibile la inceputul primei pagini orice informatie de interes, in asa fel incat esti obligat ca mai parcurgi o etapa de care am putea scapa cu totii, aceea de a mai accesa inca o data casuta "Prima pagina", sau, cea in care trebuie sa treci in revista toata prima pagina pentru a verifica daca a mai fost postat vreun raspuns in ultimul topic de interes!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 12. decembrie 2014, 11:53

Si eu sunt pentru o afisare mai evidenta si mai ampla a topicurilor active in genul listei "subiecte active" de dincolo unde, sunt afisate primele 30 de pozitii (daca nu ma insel) nu doar primele 5. :bucuros:

Desi IT-ul nu este domeniul meu, nu stiu daca este foarte complicat sa poata fi afisate postarile in ordinea inversa a aparitiei(adica prima afisata sa fie ultima aparuta), si, daca se poate, nu un numar anume de postari, ci, toate, oricum, dupa posibilitati, sa fie disponibile cat mai multe!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 12. decembrie 2014, 11:57

Si eu sunt pentru o afisare mai evidenta si mai ampla a topicurilor active in genul listei "subiecte active" de dincolo unde, sunt afisate primele 30 de pozitii (daca nu ma insel) nu doar primele 5. :bucuros:


de unde "de dincolo"? ... intreb pentru a avea un exemplu concludent, eu unul nu stiu despre ce forum vorbiti.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 12. decembrie 2014, 11:58

Ultimul exemplu concret este ca aseara am postat o intrebare despre niste bocanci, la topic-ul "Imbracaminte pentru vreme rece", iar acum am de ales intre a posta din nou intrebarea sau sa trimit MP, deoarece topic-ul respectiv a iesit deja din prim planul celor 5 ultime postari!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 12. decembrie 2014, 12:03

Si eu sunt pentru o afisare mai evidenta si mai ampla a topicurilor active in genul listei "subiecte active" de dincolo unde, sunt afisate primele 30 de pozitii (daca nu ma insel) nu doar primele 5. :bucuros:


de unde "de dincolo"? ... intreb pentru a avea un exemplu concludent, eu unul nu stiu despre ce forum vorbiti.

rapitori, ai link pe mp :ochi:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 12. decembrie 2014, 12:09

Si eu sunt pentru o afisare mai evidenta si mai ampla a topicurilor active in genul listei "subiecte active" de dincolo unde, sunt afisate primele 30 de pozitii (daca nu ma insel) nu doar primele 5. :bucuros:


de unde "de dincolo"? ... intreb pentru a avea un exemplu concludent, eu unul nu stiu despre ce forum vorbiti.

Si pescuitul.ro, casuta/optiunea "Mesaje recente"! :prieteni:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 12. decembrie 2014, 12:19

Personal, de cate ori intru pe forumul acesta, primul lucru pe care-l fac este sa dau click pe "Raspunsurile necitite"... in felul asta, egal cate sunt afisate pe pagina initiala, n-are cum sa-mi scape niciunul. :nunteleg:
(i-adevarat ca nu-i cea mai buna exprimare pt. postarile necitite... :rizi: )
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 12. decembrie 2014, 12:28

...Iar daca s-ar adauga o mentiune cu "mesaje proprii " ca sa-ti poti urmari mesajele postate de tine ar fi mai ok! Poate este insa eu nu am dat de ea. Modelul "de dincolo" :) mi se pare foarte ok dpdv al usurintei in urmarirea mesajului . Hai cu un cadou de mos! :bucuros2:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

vineri, 12. decembrie 2014, 12:42

Personal, de cate ori intru pe forumul acesta, primul lucru pe care-l fac este sa dau click pe "Raspunsurile necitite"... in felul asta, egal cate sunt afisate pe pagina initiala, n-are cum sa-mi scape niciunul. :nunteleg:
(i-adevarat ca nu-i cea mai buna exprimare pt. postarile necitite... :rizi: )

Corect si adevarat pana la un punct, si anume, ca dupa ce ai accesat o data "Postari necitite", s-a terminat, ca sa revii, trebuie sa tot accesezi "Back" pana te saturi, iar daca mai apare si vreo problema de conexiune sau de orice natura, "la revedere" "Postari necitite"! Deci, nu prea este functionala aceasta optiune existenta! :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

12

vineri, 12. decembrie 2014, 12:49

Corect si adevarat pana la un punct, si anume, ca dupa ce ai accesat o data "Postari necitite", s-a terminat, ca sa revii, trebuie sa tot accesezi "Back" pana te saturi, iar daca mai apare si vreo problema de conexiune sau de orice natura, "la revedere" "Postari necitite"! Deci, nu prea este functionala aceasta optiune existenta!

Sincer sa fiu, n-am prea inteles ce zici... postarile necitite raman necitite pana le citesti, nu pana intri prima oara acolo... :nunteleg: .
Na nu conteaza, am vrut doar sa zic ca pe mine nu ma deranjeaza ca-s 5 sau 50... da` daca credeti ca ar fi o imbunatatire si daca se poate seta ori implementa usor, de ce nu?!? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

13

vineri, 12. decembrie 2014, 13:49

Corect si adevarat pana la un punct, si anume, ca dupa ce ai accesat o data "Postari necitite", s-a terminat, ca sa revii, trebuie sa tot accesezi "Back" pana te saturi, iar daca mai apare si vreo problema de conexiune sau de orice natura, "la revedere" "Postari necitite"! Deci, nu prea este functionala aceasta optiune existenta!

Sincer sa fiu, n-am prea inteles ce zici... postarile necitite raman necitite pana le citesti, nu pana intri prima oara acolo... :nunteleg: .
Na nu conteaza, am vrut doar sa zic ca pe mine nu ma deranjeaza ca-s 5 sau 50... da` daca credeti ca ar fi o imbunatatire si daca se poate seta ori implementa usor, de ce nu?!? :)

Poate m-am complicat in explicatii, ideea era ca poti accesa o singura data "Postari necitite", si daca accesezi un subiect, se pierde aceasta optiune, "Postari necitite", daca sunt mai multe postari necitite, si daca ti se mai intrerupe si conexiunea, sau daca mai apare alta problema, nu mai ai cum sa vezi postarile necitite, decat dupa ce trebuie sa treci prin mai multe etape! :noroc:
P.S. Incearca si tu, deschide "Postari necitite"(mai ales in cazul in care se adune 20-30 de postari pe care nu ai apucat sa le vezi), deschide apoi unul dintre subiectele care apar in urma cautarii "Postari necitite", intrerupe conexiune de internet, reconecteaza, si sa vedem daca mai reusesti sa accesezi optiunea "Postari necitite"! :ochi: :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

vineri, 12. decembrie 2014, 15:45

Merci baieti, ma bucur ca exista interes!
Ati dat deja klick pe Portal? http://forum-pescuit-la-somn.com/index.php?page=Portal

Va rog sa scrieti propunerile pe puncte, ca s ale putem discuta in echipa si aplica mai lesne. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

15

vineri, 12. decembrie 2014, 19:15

Merci baieti, ma bucur ca exista interes!
Ati dat deja klick pe Portal? http://forum-pescuit-la-somn.com/index.php?page=Portal

Va rog sa scrieti propunerile pe puncte, ca s ale putem discuta in echipa si aplica mai lesne. :noroc:

asta era treaba , portalul :noroc: :prieteni:

16

vineri, 19. decembrie 2014, 16:19

Facilitate in urmarit postari in subiect

Va rog sa scrieti propunerile pe puncte, ca s ale putem discuta in echipa si aplica mai lesne.

Salutare baieti si Sarbatori fericite si linistite va doresc. Nu mi-o luati in nume de rau, dar, deoarece citesc cu interes toate postarile voastre, imi este mai greu de urmarit mesajele aparute si cred ca si voua , Cred ca mult mai usor ar fi daca echipa site-ului ar putea schimba ordinea de afisare a ultimului mesaj. Adica intr-un subiect, daca cineva posteaza , aceasta postare sa fie afisata prima din subiect, sa nu trebuiasca sa parcurgi postarile citite :craciun: pana la ultima. Daca considerati ca aceasta cerere este pertinenta si se poate face atunci va multumesc. Daca nu , tot multumesc ptr afisarile voastre.

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

17

sâmbătă, 20. decembrie 2014, 14:06

Gufisor daca apesi pe sageata verde orientata in jos te duce la ultima postare necitita de tine din subiectul respectiv.
O zi buna.

18

duminică, 21. decembrie 2014, 08:15

ok, ms,nu am stiut de ea. Stiam doar de cea albastra de urcat sus.

Subiecte asemănătoare