Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »kingofbeasts«

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 11. decembrie 2014, 20:49

Stie cineva un copil care-si doreste lanseta si nu-si permite?

Vazand titlul, "garajul trebuie golit", mi-am amintit de o lanseta telescopica cu care am avut unele bucurii (printre care si primul somn peste 10 kile) si care acum sta degeaba prin al meu garaj. As vrea sa o fac cadou unui copil care nu are posibilitati sa-si achizitioneze una. E vorba de o lanseta telescopica D.A.M . Pe vremea cand pescuiam eu stationar , mai veneau pustani pe malul apei si cereau o rama sau un carlig si printre ei erau si unii in ai caror ochi vedeai bucuria pescuitului si tristetea saraciei. Ei bine , de cand cu spinningul (pe care in proportie de 95% il practic din barca), nu mai am asemenea intalniri motiv pentru care apelez la aceia dintre voi care au cunostiinta despre un astfel de caz pe care chiar si o lanseta second-hand l-ar bucura de Craciun.
multumesc si va doresc o seara faina

2

joi, 11. decembrie 2014, 21:09

Ai M.P. :bravo:....frumoasa initiativa!

  • Autorul acestui subiect este »kingofbeasts«

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 12. decembrie 2014, 13:29

Multumesc dar nu e cine stie ce . Aceasta e lanseta (trecuta putin de prima tinerete) si a ramas exact in configuratia in care a scos primul meu somn mare. Mulineta din dorare are si un tambur de rezerva. Merg pe ideea ca exista bete norocoase si asta e motivul pentru care consider ca un bat vechi poate aduce bucurie cuiva mai ales daca acea persoana e un copil care se uita cu jind si la un bat de alun.
Exista o propunere deocamdata dar in urmatoarele 5 zile mai astept si altele. Dupa voi decide si expedia ca sa ajunga in timp util la destinatar.
»kingofbeasts« a atasat urmatoarele fisiere :
  • IMG_0892.JPG (164,74 kB - 105 ori coborit - ultima oara: 28. mai 2018, 18:37)
  • IMG_0894.JPG (148,7 kB - 89 ori coborit - ultima oara: 14. ianuarie 2018, 07:54)

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 12. decembrie 2014, 20:34

Frumos.Lanseta este o bestie! :ochi: Am doua la fel.Fibra de sticla...calitate...30-60 g putere...perfecte le peste viu...am luat somn de peste 20 kg cu ea! Nu o sa le dau niciodata! Nici pe bani grei.Nu le mai pescuiesc...Sentimente si amintiri puternice...

Răspunsuri: 14

Membru din: 12. ianuarie 2015

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 9. februarie 2015, 19:34

cred ca am vazut acum ceva timp ceva asemanator tot de la DAM dar cu actiune 80-150 gr si respectivu domn le folosea la crap fiind foarte multumit de ele. telescopice bune care sa te poti baza pe ele au totusi preturi piperate si personal am niste 5 "ieftinituri" de bazar pe care le folosesc la pescuit cu pestisor viu la stiuca :pescuit:
:prieteni:

Subiecte asemănătoare