Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

81

vineri, 6. iulie 2018, 17:40

iti raspund in graba pentru ca stau prost cu timpul ...

NU ... consider ca nu merita cumparati bocancii aia decat pentru zapezi. dupa prea putine purtari prin medii umede, apa si grade sub zero dau semne foarte serioase de oboseala. INACCEPTABIL dat fiind pretul lor.

consider ca se gasesc chestii mai bune la pretul respectiv. Probabil urmatorii bocanci pe car emi voi lua vor fi LOWA RENEGADE MID.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

82

vineri, 6. iulie 2018, 23:43

iti raspund in graba pentru ca stau prost cu timpul ...

NU ... consider ca nu merita cumparati bocancii aia decat pentru zapezi. dupa prea putine purtari prin medii umede, apa si grade sub zero dau semne foarte serioase de oboseala. INACCEPTABIL dat fiind pretul lor.

consider ca se gasesc chestii mai bune la pretul respectiv. Probabil urmatorii bocanci pe car emi voi lua vor fi LOWA RENEGADE MID.

Multumesc! Dar pentru pereche de bocanci care sa se descurce si la zapada, dar si prin apa, si sa tina cald la temperaturi scazute, se incadreaza LOWA RENAGADE MID, mai bine decat KEEN Targhee Mid? Dar acestia( Keen Utility Portland. https://www.amazon.com/KEEN-Utility-Port…t/dp/B004U8CPH4 )? Ce ai alege ca sa faca fata si iarna, la temperaturi scazute, dar si in apa, de asemenea, in apa, iarna, daca intri, din intamplare, la mal, prin pojghita de gheata?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

83

sâmbătă, 7. iulie 2018, 01:22

Sau acestia?

https://www.amazon.com/KEEN-Utility-Mens…PXEXB13JAXTAET2

De asemenea, sa nu matrezesc ca incepe sa se crape ori talpa, ori gheata, as prefera ca talpa sa fie din cauciuc, sau ceva similar, nu materialele acestea noi, "OZN-uri" care sunt biodegradabile si incep sa se dezintegreze dupa cativa ani.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »evergreen« (7. iulie 2018, 01:37)


Răspunsuri: 22

Membru din: 15. mai 2013

Locație: Romania

  • Scrie un mesaj privat

84

sâmbătă, 7. iulie 2018, 21:55

Sau acestia?

https://www.amazon.com/KEEN-Utility-Mens…PXEXB13JAXTAET2

De asemenea, sa nu matrezesc ca incepe sa se crape ori talpa, ori gheata, as prefera ca talpa sa fie din cauciuc, sau ceva similar, nu materialele acestea noi, "OZN-uri" care sunt biodegradabile si incep sa se dezintegreze dupa cativa ani.

!!!!????!!!!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

85

luni, 9. iulie 2018, 13:21

iti raspund in graba pentru ca stau prost cu timpul ...

NU ... consider ca nu merita cumparati bocancii aia decat pentru zapezi. dupa prea putine purtari prin medii umede, apa si grade sub zero dau semne foarte serioase de oboseala. INACCEPTABIL dat fiind pretul lor.

consider ca se gasesc chestii mai bune la pretul respectiv. Probabil urmatorii bocanci pe car emi voi lua vor fi LOWA RENEGADE MID.

Multumesc! Dar pentru pereche de bocanci care sa se descurce si la zapada, dar si prin apa, si sa tina cald la temperaturi scazute, se incadreaza LOWA RENAGADE MID, mai bine decat KEEN Targhee Mid? Dar acestia( Keen Utility Portland. https://www.amazon.com/KEEN-Utility-Port…t/dp/B004U8CPH4 )? Ce ai alege ca sa faca fata si iarna, la temperaturi scazute, dar si in apa, de asemenea, in apa, iarna, daca intri, din intamplare, la mal, prin pojghita de gheata?


iti scriu usor pe graba asa ca va suna usor telegrafic mesajul.

Lowa Renegade si Keen Targhee sunt doua chestii complet diferite. Lowa sunt clar peste Keen in ceea ce priveste rezistenta dar si confortul in outdoor. Nici nu as sta pe ganduri intre cele doua perechi de bocanci pe care le-as alege daca as face orice altceva decat plimbari prin oras sau eventual pe campuri curate.

Keen port in fiecare zi la munca sau pe unde mai imi calca picioarele dar pentru outdoor tot timpul prefer altceva. Ca si comoditate prin oras mi se par foarte OK dar mi se par fragili atunci cand vine vorba de outdoor si conditii mai nasoale.

Am avut o pereche de Keen Koven MID ce am reusit sa ii fac praf in mai putin de o iarna ... deci in aproximativ 15 iesiri am reusit sa gauresc pielea :soc: iar talpa nu arata deloc OK. Targhee II MID am reusit sa ii fac sa reziste aproape 2 ani de zile dar sunt foarte fragili si am fost grijuliu cu ei. O pereche de Aroyo II ii port de vreo 3 ani de zile dar deloc outdoor. Daca i-as baga pe munti si dealuri i-as face praf in maxim o vara.

Ca si concluzie ... pentru oras sunt foarte confortabili si arata OK Keen-urile. Pentru outdoor (indiferent de tip) as alege alte firme ce fac chestii mult mai rezistente.

ps: atentie, in conditii de umiditate, namoale, temperaturi scazute, mai tot timpul uzi .. etc ... cam toti bocancii cedeaza relativ usor. ar fi OK sa raunci un ochi la niste chestii de genul celor de la THE NORTH FACE Tsumoru. Cred ca sunt mai rezistenti chiar daca nu i-am incercat inca.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

86

luni, 9. iulie 2018, 22:35

Multumesc! Voi incerca sa tin cont de sfaturile tale!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!