Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

41

joi, 11. decembrie 2014, 22:23

Emil, Zoran, imi puteti oferi cateva informatii despre magazinul/site-ul de unde ati cumparat bocancii, aici sau prin MP! Multumesc!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 11. decembrie 2014, 22:30

dar de ce ai nevoie de o marime atat de mare pentru stat in barca? in cazul in care se intampla ceva sa poti "merge pe apa"
:rizi: :apl:

Anem, nu ii pot lua cu sosete groase, abia imi intra piciorul asa in ei. nu sunt stramti, dar stau fix. De aceea, de umblat sunt perfecti!
Cind se sta in barca, nemiscat, ar trebui sa fie nici, ficsi, nici prea largi.


Ce mi-am mai comandat ptr iarna, in timp ce merg cu barca sunt astia, tot de la Decathlon: :pauza:



Si inca ceva super sosete speciale, cu masura luata dupa picior. Sa vedem cind vin, le voi testa si vine si feedback-u'. :noroc:

Un sfat pentru toti cei care doresc sa comande produse online, mai ales articole de incaltaminte, si nu numai! Cautati cel mai apropiat magazin in care exista pe stoc produsul respectiv si probati masura potrivita, apoi "lansati" comanda! :zambet: :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

43

vineri, 12. decembrie 2014, 12:01

Emil, Zoran, imi puteti oferi cateva informatii despre magazinul/site-ul de unde ati cumparat bocancii, aici sau prin MP! Multumesc!


nu mai retin numele magazinului ... ii am de anul trecut si ii luasem in oferta. la scurt timp dupa ce i-am luat oferta a trecut.

totusi ... mi-am adus aminte de el si ti-l trimit pe privat.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 12. decembrie 2014, 12:46

Emil, Zoran, imi puteti oferi cateva informatii despre magazinul/site-ul de unde ati cumparat bocancii, aici sau prin MP! Multumesc!


nu mai retin numele magazinului ... ii am de anul trecut si ii luasem in oferta. la scurt timp dupa ce i-am luat oferta a trecut.

totusi ... mi-am adus aminte de el si ti-l trimit pe privat.

Multumesc!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

nadgob

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

45

vineri, 12. decembrie 2014, 17:11

Ca sa nu deschid alt topic , am nevoie de ajutor in achizitionarea unui echipament pentru sezonul rece.
Foloseste cineva imbracaminte de la Graff ? ceva pareri ? am vazut la un magazin online dar daca nu pui mana... iar review - uri putine e bine sa te informezi inainte de a da o caruta de bani .
Va rog cine are sau a vazut sa-si spuna parerea.

cristiV

Biban

Răspunsuri: 59

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

46

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 08:25

Eu detin o pereche de underwear de la firma Graff, sunt foarte multumit.
Sunt mai scumpe , dar merita

nadgob

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

47

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 15:02

multumesc cristiV , pe mine ma intereseaza o JACHETA PROFESIONAL SPINNING si PANTALON PROFESIONAL SPINNING care sunt facuti din BRATEX (8000mm H2O/8000g/m2/24h) care m-ar interesa daca sunt sau nu impermeabili?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

48

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 15:11

multumesc cristiV , pe mine ma intereseaza o JACHETA PROFESIONAL SPINNING si PANTALON PROFESIONAL SPINNING care sunt facuti din BRATEX (8000mm H2O/8000g/m2/24h) care m-ar interesa daca sunt sau nu impermeabili?

Hmm, nu gasesc pagina producatorului, iar jaca si pantalonii doar in mag din Ro :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nadgob

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

49

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 16:36

asta este si problema mea

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

50

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 17:53

multumesc cristiV , pe mine ma intereseaza o JACHETA PROFESIONAL SPINNING si PANTALON PROFESIONAL SPINNING care sunt facuti din BRATEX (8000mm H2O/8000g/m2/24h) care m-ar interesa daca sunt sau nu impermeabili?


din pacate nu cunosc aceasta firma, dar datele technice sint foarte bune, as recomanda insa neaparat sa te uiti daca sint breathable sau cum spune neamtul , atmungsaktiv, ca altfel transpiri si apoi ti se face frig..
foarte rau, in nici un caz nu purta lenjerie de corp din bumbac ca te vei imbolnavii..spor la cautat.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

51

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 17:57

Ce mi-am mai comandat ptr iarna, in timp ce merg cu barca sunt astia, tot de la Decathlon


Zoran, ceva lipseste la ochelarii tai,...casca de ski, in primul rind poti fixa ochelarii mult mai bine, iar apoi ai si avantajul ca in cazul in care da-i de pesti zburatori esti protejat... :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

52

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 18:02

Ce mi-am mai comandat ptr iarna, in timp ce merg cu barca sunt astia, tot de la Decathlon


Zoran, ceva lipseste la ochelarii tai,...casca de ski, in primul rind poti fixa ochelarii mult mai bine, iar apoi ai si avantajul ca in cazul in care da-i de pesti zburatori esti protejat... :noroc:

:zambet:

Ninja...

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

53

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 18:25

din pacate nu cunosc aceasta firma, dar datele technice sint foarte bune, as recomanda insa neaparat sa te uiti daca sint breathable sau cum spune neamtul , atmungsaktiv, ca altfel transpiri si apoi ti se face frig..


Foarte adevarat ce spune Adi. Si vezi sa fie testata dupa norma EN 343, minimum 2 cu 1 (se vede pe eticheta). Eu am de la Mullion, sunt costume speciale ptr lucrari pe vase marine, si eu mi-am luat clasa 3 la rezistenta ploaie si clasa 1 la breathable. Sunt foarte multumit de el.
Inainte am avut un Penn, care era trecut pina la 8000mm, si in zonele ude, sub presiune (asta doar cind ploa tare), trecea apa (sub cur si daca ma puneam in genunchi). :vomit:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

nadgob

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 27. ianuarie 2014

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

54

marți, 16. decembrie 2014, 07:54

Pe mine ma interesa daca sunt impermeabili pentru un pescuit din barca toata ziua in ploaie , am cerut la magazin datele mai detaliate ale produsului dar am primit un raspuns evaziv cred ca am sa ma gandesc la altceva pentru ca nu am nimic concret , poate recomandati ceva voi pentu un astfel de pescuit(ploaie toata ziua si frig : ) atunci sunt singur pe balta , microbul asta batal cucu! ).

Răspunsuri: 72

Membru din: 10. august 2013

Locație: Deva

  • Scrie un mesaj privat

55

marți, 16. decembrie 2014, 08:24

Incearca echipamentul pentru muscari. Ei stau permanent in apa atat vara cat si iarna. Gecile lor sunt din gore tex dar si calde in acelasi timp.

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

56

marți, 16. decembrie 2014, 10:00

Toata ziua in frig si ploaie, asta da determinare... :ochi:


Cel mai simplu e sa arunci o privire la raionul de sporturi nautice de la Decathlon, au si produse foarte bune.


Cauta combinatia salopeta si jacheta Ozean 900.


In plus, au garantia de 2 ani si, cel putin aici, schimba sau repara fara nici un fel de comentarii produsele.


PS. Si la firele de pescuit au garantie doi ani, dar n-am fost niciodata curios sa vad daca se aplica. :gandesc:

cristiV

Biban

Răspunsuri: 59

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

57

marți, 16. decembrie 2014, 19:32

Ozean apartine de firma Tribord parca, dar sunt cam scumpe...
totusi costumele de la Mullion imi plac mai mult.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

58

miercuri, 24. decembrie 2014, 14:10

Azi mi-am cumparat bocancii astia:Salomon Elbrus wp
Producatorul afirma ca rezista pana la -18C, chestia ce m-a facut sa ma decid sa ii cumpar pe astia a fost ca mi se par foarte comozi :buaaaah:
Dupa ce fac cateva partide iarna asta o sa scriu aici parerea mea despre cum se comporta la pescuit pe vreme rece.

59

miercuri, 24. decembrie 2014, 14:44

ce bocanic?!!!
noua ne trebuie sandale si slapi la ce vreme avem afara
Craciunul doar in scriptele calendarului ca in rest ................vine pastele!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

60

vineri, 26. decembrie 2014, 11:52

Mane, ma indoiesc ca vei fi dezamagit de caldura pe care o vor tine ... sa ii porti sanatos.

ce bocanic?!!!
noua ne trebuie sandale si slapi la ce vreme avem afara
Craciunul doar in scriptele calendarului ca in rest ................vine pastele!


Adi, pe aici la ultima iesire termometru nu a urcat peste vreo 3-4 grade pe timp de zi cu o ceata si umiditate de te rupea. Cica de ieri s-a cam dus ceata (de peste zi cel putin) dar temperaturile se vor duce in jos cu mult, pe timp de noapte.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm