Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »mihai izbiceni«

Răspunsuri: 18

Membru din: 13. octombrie 2014

Locație: izbiceni,Olt

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 22. ianuarie 2015, 13:51

Fara ajutorul nimanui am invatat sa folosesc ebro 2. M-am uitat la filmuletul pus de Zoran cu prezentarea cloncurilor lui Tilo si de acolo am invatat. Pot spune acum ca pot bate cu ebro 2 si cu doua degete. Nici cu acest clonc lipovenesc nu se bate greu. Oricum scoate sunetele mult mai greu decat ebro 2. Mustaciosul va decide la care sa acioneze si sa si manance! :buaaaah:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 22. ianuarie 2015, 15:11

,, La ce sunete scoti cu cloncul nu prea esti incepator cum spui in prezentare''
Ma consider incepator pentru ca am invatat sa bat cu clocul acum 2 luni. Am cumparat Ebro 2 de la Zoran in luna noiembrie 2014.De atunci cam in fiecare zi am exersat. Nici nu stiam ca acest clonc lipovenesc scoate sunetele acestea cu toate ca il am de mai bine de 5 ani si n-am stiut sa-l folosesc, nici nu mi-am dat prea mult interesul cu el. Dupa ce am invatat sa folosesc ebro 2(Un cloc excelent pentru cei care sunt la initiere), am zis sa-l incerc sa vedem ce sunete scoate. Am fost o singura data la clonc anul trecut in luna decembrie, avea apa 3-4 grade, dar fara niciun rezultat. Acum abia astept sa se incalzeasca sa ies la un cloncanit. SUNT PANA LA URMA INCEPATOR!


:bravo: Ma bucur ca ai invatat sa bati repede si bine cu cloncul :apl: acum mai lipseste sa se incalzeasca apele si dai bice sa vedem si un filmulet cu prima captura :prieteni:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

ulise70

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 3. septembrie 2016

Locație: dr tr severin

Profesia: maistru electro mecanic,maistru constructii metalice,cazangerie si sudura

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 8. septembrie 2016, 21:28

Fiecare model de clonc scoate un sunet individual!la cloncul tau cred ca dimensiunile originale erau de 38 mm lungime cu 32 mm latime,la pastila originala,cel putin asa arata cele originale din yugoslavia vecina.Este un clonc folosit pe apa peste 10m adancime,foarte atractiv,in zona portilor de fier,la noi sau in serbia.Spor la bataie,fire zbuciumate si mula sanatate!. :ciao: :clonk