Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 6. aprilie 2012, 11:41

Ajutoare de ne-lipsit

:salut: ,
la mine in trusa si in barca am intotdeauna astfel de "ajutoare", sunt nelipsite. As vrea sa stiu daca si voi le folositi, si daca da, la ce?
»Zoran« a atasat urmatoarele fisiere :
  • gume.jpg (83,03 kB - 42 ori coborit - ultima oara: 29. noiembrie 2017, 23:25)
  • IMG_0001.JPG (81,42 kB - 46 ori coborit - ultima oara: 29. noiembrie 2017, 23:25)
  • IMG_0003.JPG (117,98 kB - 39 ori coborit - ultima oara: 29. noiembrie 2017, 23:25)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 6. aprilie 2012, 12:19

Eu am o punga in permanenta in masina, le folosesc la lannsete.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 6. aprilie 2012, 13:06

Ca sa le ti prinse la transport? Si mai unde?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 6. aprilie 2012, 13:09

Eu am asa ceva in buzunar in permanenta. Sunt utile si cand nu pescuiesc.

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 6. aprilie 2012, 13:50

:salut: eu de exemplu le folosesc la fixarea firelor la bobinele de rezerva (sa nu se desfaca)daca nu au cliper-ul iar uneori la lansetele de surfcasting cand pescuiam pe plaja noaptea cu scop de amortizare , franare a firului rezultand autointeparea pestelui;mai am cutii cu ace,plumbi...pe care le asigur cu acele gume infasurand cutia, alt exempu la montura ac+ancora(cu acul intep pestele momeala in spate iar ancora sub burta libera fara a fi intepata cu guma prinsa de ac infasor pestele de la ac trec pe sub burta pestelui momeala prind totodata firul liber al ancorei si apoi o prind iara de ac, asta-i tot ) se foloseste la pescuit cu pluta la suprafata ;alta intrebuintare de ex prindere a: batoanelor luminoase de varful lansetei, clopotelului(infasor blanc-ul cu guma apoi prind clopotelul de acesta)! nu ar trebui sa lipseasca din dotarea pescarului avand multiple utilizari! :ciao: si :pescuit: placut!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 6. aprilie 2012, 14:34

;alta intrebuintare de ex prindere a: batoanelor luminoase de varful lansetei, clopotelului(infasor blanc-ul cu guma apoi prind clopotelul de acesta)! nu ar trebui sa lipseasca din dotarea pescarului avand multiple utilizari!

:bravo:
Exact asa fac si eu, si sunt de aceasi parere: nu trebuie sa lipseasca din dotarea pescrilor.

Eu le mai folosesc sa leg rapid un stoper pt pluta, merge destul de bine pe firul textil, iar daca trebuie, il rup repede jos.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 6. aprilie 2012, 17:22

Tare chestia.......in germania se gasesc tot felul de accesorii pt pescuitul somnului dar nu se gasesc banalii clopotei cu suport de starlet :zambet: ? in dragoane pt 0.50ron primesti clopotei cu led.sic :limba: . eu folosesc elasticele pt transport si cand pescuiesc la feeder pe dunare .
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 6. aprilie 2012, 17:43

in dragoane pt 0.50ron primesti clopotei cu led


:gandesc:---------------------:gandesc: -------------------------------------------------- :gandesc:

:nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 6. aprilie 2012, 17:57

in dragoane pt 0.50ron primesti clopotei cu led


:gandesc:---------------------:gandesc: -------------------------------------------------- :gandesc:

:nunteleg:
am lasat echipamentul in barca ca-ti faceam o poza la clopotel cu led. clopotelul are clestele din plastic si in unul din bratele clestelui are o gaura in care poti pune starleti sau capsula cu led. in capsula cu led sunt 3 baterii de ceas si prin infiletare se actioneaza contactul care aprinde ledul.chinezarie simpla dar eficienta. :bucuros2:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 6. aprilie 2012, 18:47

VEZI!!!!!!!!! Si nemtii mai au cate ceva de invatat, acum sa nu va ofticati pe noi ca nu gasiti chinezisme pe piata... :rizi:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »fitter« (6. aprilie 2012, 19:29)


Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

11

vineri, 6. aprilie 2012, 19:06

Dragoane??? Ce sunt dragoanele astea si unde se gasesc?

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

12

vineri, 6. aprilie 2012, 23:54

:salut: Bruno cred ca se refera la magazine chinezesti cu chinezarii gen dai un leu si-ti iei un brat apropo slammer-ul760 i-l folosesti la stationar de pe mal sau din barca,stii cam cat fir multifilament de 50 intra pe tambur ?! acea inventie cand dai contra cam zboara de pe lanseta plus ca zgarii lansetala montare si demontare vorbesc din propia folosinta! :ciao:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

13

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 02:44

acea inventie cand dai contra cam zboara de pe lanseta plus ca zgarii lansetala montare si demontare vorbesc din propia folosinta!

Salut Andrei,
despre ce inventie e vorba?

Pe Slammer 760 intra in jur de 200 metrii de 0,50.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 05:55

Salut Andrei, am inteles acum ce sunt dragoanele :zambet: , nu m-as fi gindit, hahahhaha. Slammerul il folosesc la clonc 90%, dar si de pe mal. Pentru spinning am momentan un Stradic 6000.

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

15

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 07:44

:salut: Zoran ma refeream la clopotelul cu batonas luminos incorporat(chinezesc) sunt de mai multe feluri de ex cu unu sau doua clopotele,mai este un model cu un led alimentat de o baterie mica de ceas electronic incorporat(led+baterie)intr-o capsula gen (girofar politie, salvare, pompieri camioane gabarit depasit),aceata capsula se afla intre cei doi clopotei,cred ca m-am facut inteles!ideea este foarte buna lumineaza cu intensitate vreo doua nopti pe urma scade lumina in intensitate, a si sunt de diferite culori rosu verde galben,pacat ca materialele folosite sunt din calitate inferioara-ieftin...nu am nimic cu chinezii din contra respect si apreciez istoria ,cultura si gastronomia acestora!merci si :pescuit: placut! SARBATORI FERICITE la toata lumea!!!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

16

sâmbătă, 7. aprilie 2012, 10:23

:zid: --------------- :nunteleg:

Aici e continuarea cu chinezariile: AICI
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Subiecte asemănătoare