Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

161

luni, 5. septembrie 2016, 14:39





Citat de la »acuciureanu«



Am rezolvat-o. Am gasit la o cunostinta care lucreaza pt o firma care face pompe de benzina pt Dacia. Si mi-a dat o bucata de material din care am decupat eu membrana. Acum nu se mai opreste. In schimb nu am reusit sa reglez carburatorul si cred ca trebuiesc schimbate bujiile pt ca nu sunt cele care ar trebui puse pe motorul asta(am verificat)...

Spor la treaba , sa-ti iei si in trusa o membrana!
Nu cred ca mai am timp pe anul asta sa ies. Am scos la vanzare si barca si motorul. Si sper ca in primavara sa imi iau direct 4,5m+ din fibra si motor de 20hp+. Nu ca nu ar fi ok gonflabila, dar e mai comoda fibra...si mai scumpa din pacate...

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

162

luni, 5. septembrie 2016, 21:59

Corect Teo !!!
Diferentele se vad la motoare de putere mai mare.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

163

sâmbătă, 10. septembrie 2016, 18:15

Problema s-a rezolvat dupa schimbarea bujiei si a filtrului. Mai mult ca sigur problema a fost de la bujie. Multumesc tuturor pentru sfaturi

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

164

duminică, 4. decembrie 2016, 15:53

Salut.Probabil ca toata lumea stie dar eu i-mi fac datoria de om patit si mai spun o data.Pentru cei care tineti motoarele afara nu uitati sa verificati daca aveti apa in grup,eventual goliti grupul de ulei si reumpleti-l la primavara.O mica cantitate de apa in grup poate provoca pagube foarte mari,pana la distrugerea completa a grupului.

165

duminică, 4. decembrie 2016, 16:54

Salut.Probabil ca toata lumea stie dar eu i-mi fac datoria de om patit si mai spun o data.Pentru cei care tineti motoarele afara nu uitati sa verificati daca aveti apa in grup,eventual goliti grupul de ulei si reumpleti-l la primavara.O mica cantitate de apa in grup poate provoca pagube foarte mari,pana la distrugerea completa a grupului.


:bravo: :apl: :noroc:

166

vineri, 28. iulie 2017, 14:01

Salut!
Am nevoie de putin ajutor!
Stie cineva ce tip de bujie e necesara la un motor Mercury 6 cp 4 timpi an de fab. 2006?
Motorul nu are bujie !

168

vineri, 28. iulie 2017, 16:44

Mersi de ajutor iulian :prieteni: :noroc:

Subiecte asemănătoare