Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 26. octombrie 2014, 21:43

Cu rubesiana la somn.

Eu am ramas impresionat de tipul asta :buaaaah: :

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 26. octombrie 2014, 21:58

Rubesiana este printre putinele daca nu unicul stil de pescuit la care n-o sa dau niciodata, nici macar la scobar sau pesti asemanatori. La somn... no comment. :zambet:
De apreciat il apreciez si io pe tip da` dintr-un unghi mai... "ciudat". :D
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 26. octombrie 2014, 23:22

Sigur nu e vreo smecherie, vreun trucaj? Greu de crezut ca se poate scoate un asemenea exemplar cu o varga, fie ea si rubeziana... :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mane81

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »mane81«

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 27. octombrie 2014, 00:13

Sincer nu cred ca e trucaj, e doar un pescar mai "nebun" care a avut inspiratia sa incerce si stilul asta :rizi:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 27. octombrie 2014, 01:24

foarte, foarte interesant mod de a pescui somn

6

luni, 27. octombrie 2014, 07:32

Se poate da contră pentru înţepare cu varga aia?

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 27. octombrie 2014, 07:53

Tipul e foarte cunoscut la Paris. Nu e nici un trucaj. Pescuieste somn la rubesiana de multi ani. Aproape in fiecare seara in timpul verii cand iese de la serviciu. Fiecare cu damblaua lui. :bravo:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 27. octombrie 2014, 12:27

Tipul e foarte cunoscut la Paris. Nu e nici un trucaj. Pescuieste somn la rubesiana de multi ani. Aproape in fiecare seara in timpul verii cand iese de la serviciu. Fiecare cu damblaua lui. :bravo:

In acest caz, tot respectul! :buaaaah:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

luni, 27. octombrie 2014, 13:34

Tare gagiul!\
Acum cateva zile, la un pescuit la craop pe Dunarem am scos un crap de aproape 7kg cu mono de 0,20mm la un pescuit dedicat in copaci etc.., Initial am crezut ca e mare chestie..dar dupa filmul asta cred ca o sa pun un 0.16mm cinstit :):)
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

10

luni, 27. octombrie 2014, 14:53

El nu pescuieste fin. Elasticul, firul , batul sunt rezistente rau.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

luni, 27. octombrie 2014, 16:59

El nu pescuieste fin. Elasticul, firul , batul sunt rezistente rau.

Daca ar scoate cineva un somn de 2,03 m, ca in clip, cu varga si cu fir de 0,10, ar inseamna ca multi ar trebui sa ne lasam de pescuit! Desi, parca e un caz similar, chinezesc de peste 60 de kg scos de Laurentiu Andronic cu echipament de spinning de stiuca, pe Snagov!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

12

luni, 27. octombrie 2014, 19:18

El nu pescuieste fin. Elasticul, firul , batul sunt rezistente rau.

Daca ar scoate cineva un somn de 2,03 m, ca in clip, cu varga si cu fir de 0,10, ar inseamna ca multi ar trebui sa ne lasam de pescuit! Desi, parca e un caz similar, chinezesc de peste 60 de kg scos de Laurentiu Andronic cu echipament de spinning de stiuca, pe Snagov!


Si Thomas a scos intr-un golf al Rinului, fara obstacole, fara curent, un somn de 2,3 m cu echipament de stiuca, adica lanseta de 100 gr actiune, fir de 0,15 mm (30 lbs), mulineta de 4000. Drilul a durat peste 90 de min, de multe ori a avut sentimentul ca nu il mai poate tine, ca se va rupe, ca nu-l mai poate misca de pe fund, mi-a spus ca a fost cel mai nasol drill din viata lui si nu isi mai doreste asa ceva niciodata. Mai ales ca a avut febra musculara si nu a mai putut pescui timp de 3 zile. :rizi:
Sa fie oare asta taina cea mare a pescuitului? :gandesc: Personal nu prea cred...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 2. noiembrie 2014, 23:30

Nu cred ca am sa vreau vreo data sa dau la rubensiana la somn.
Mi se pare total atipic.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

14

duminică, 2. noiembrie 2014, 23:31

atipic e adevarat, dar e interesant tare, adrenalina :)