Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

sâmbătă, 25. octombrie 2014, 00:18

Lanseta Cormoran K-Don Jerk Baitcast 1.95m 50-120g 2Buc

Salutare tuturor
As vrea sa imi achizitionez o lanseta de baitcast cu care sa pescuiesc pe rau la somn si pe lac la stiuca de pe mal ...
Acum intrebarea vine ?lanseta din topic credeti ca e potrivita pentru asa ceva?
pe lac voi folosi naluci cu greutati intre 10 si 30 de grame iar pe rau inre 30 si 50-60 grame
astept parerile voastre eventual si alte recomandari
numai bine si fire intinse!

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 25. octombrie 2014, 12:01

numa bine...da' e scurtä :noroc:

Pärerea mea

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Mishu_Alsacia2« (25. octombrie 2014, 12:12)


3

sâmbătă, 25. octombrie 2014, 23:58

Multumesc de raspuns
am tot cautat si variante mai lungi un 2,40 m dar nu am gasit decat varianta de spining de bait cast nimic
stiti voi alte variante ?
multumesc!

4

luni, 27. octombrie 2014, 19:30

nu stie nimeni alte variante?

Răspunsuri: 76

Membru din: 3. septembrie 2013

Locație: deva

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 27. octombrie 2014, 20:17

care rau?

Depinde pe ce rau vrei sa pescuiesti? Daca vrei pe rauri maricele Olt,Mures, este prea mic a dar daca vrei pe rauri mai mici s-ar putea sa fie buna,totusi incearca macar un 2,40 :gandesc:

6

luni, 27. octombrie 2014, 23:01

Asa ma gandeam si eu ,dar nu prea gasesc la 2,4 m

7

marți, 28. octombrie 2014, 18:33

Ce zici de asta?Trage asta ca "instabilul" de ea..... :rizi: