Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 1. octombrie 2014, 11:30

Waller Kalle Dream Fish Klong" 2,1 m 50 lbs

Aveti idee pe unde se mai poate gasi o lanseta(de fapt, 2) de acest tip, dintr-o bucata? Si cam pe la ce pret?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 1. octombrie 2014, 12:12

Daca gasesc eu pe aici, te anunt. Lanseta este grea, din multa fibra de sticla, dar rezista la ori-si-ce! Pretul unei lansete este in jur de 50 euro.
Eu am renuntat la ea din cauza greutatii ei...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

3

miercuri, 1. octombrie 2014, 17:04

Lansete grele, care rezista la ori-și-ce, se găsesc si in 18 euro pe la noi. Eu mi-am luat ce am văzut la Deiu, adică Shakespeare alpha x - 85 de lei in supermarket

Dar daca i s-a pus lui Evergreen pata pe astea, deja știm ca nu il mai putem opri
:bravo:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

miercuri, 1. octombrie 2014, 20:14

Lansete grele, care rezista la ori-și-ce, se găsesc si in 18 euro pe la noi. Eu mi-am luat ce am văzut la Deiu, adică Shakespeare alpha x - 85 de lei in supermarket

Dar daca i s-a pus lui Evergreen pata pe astea, deja știm ca nu il mai putem opri
:bravo:

:zambet: Pentru pustii mei, chiar daca unul are 2 ani si jumatate, iar al doilea abia a implinit 3 saptamani, am inceput, deja, sa le pregatesc cate un set de scule, iar 2 Waller Kalle ma tenteaza, dupa cum le apreciaza Zoran, mai ales ca fibra plina n-are moarte! Celelalte 2 Dam InIiner, tot asa, ca or fi pentru mine, ca or fi pentru cei mici, sunt binevenite! Mulinete, am o Banax Xtreme 6000, am mai gasit una in Malaysia, cu doi tamburi de rezerva, peste vreo2 saptamani, daca ma ajuta Cel de Sus, o comand, la un pret foarte bun, cum am avut norocul sa le cam gasesc la jumatate din pretul pietei si alte echipamente, noi, mai am cele doua Cormoran Corboss 810, apropo, sunt curios cum se intelege cu ele si Dan M. :zambet: , dupa care urmeaza, sper, doua Tica 6000 TP, sa fie 3 seturi complete de cate doua bucati, pentru mine si cei doi urmasi... :zambet: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 1. octombrie 2014, 22:31

Daca gasesc eu pe aici, te anunt. Lanseta este grea, din multa fibra de sticla, dar rezista la ori-si-ce! Pretul unei lansete este in jur de 50 euro.
Eu am renuntat la ea din cauza greutatii ei...

Ai renuntat sa o folosesti ca lanseta principala, si ca rezerva, ori ai si vandut-o?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 7. octombrie 2014, 20:21

Si daca e grea CE E. ??
Daca pescuiesti la clonc cat timp o ti in mana si in acest timp cat simti greutatea ei si cat simti pestele in carlig cu alta greutate.
La spining alta socoteala.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 7. octombrie 2014, 21:52

Daca gasesc eu pe aici, te anunt. Lanseta este grea, din multa fibra de sticla, dar rezista la ori-si-ce! Pretul unei lansete este in jur de 50 euro.
Eu am renuntat la ea din cauza greutatii ei...

Ai renuntat sa o folosesti ca lanseta principala, si ca rezerva, ori ai si vandut-o?


Am avut 2 buc noi noute, i le-am facut cadou lui Thomas :gandesc: vorbeste cu el, are vreo 10 bucati, toate identice.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com