Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

41

miercuri, 8. octombrie 2014, 08:18

In nici un caz spining.
EXCELENTE pentru clonc. Nu se incurca in barca, rezistente,
Probleme la inceput de pescuit pana bagi firul prin ele.
In rest super OK, pentru pescuitul sub barca.


Daca le lasi gata montate nu mai ai problema cu bagatul firului la fiecare partida.

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

42

marți, 14. octombrie 2014, 20:45

De obicei le las montate, dar mai am si o "lita" de Cu cu care ma mai ajut daca dupa vreo ruptura mi-a scapat firul.
Daca firul e ud e al dracu de greu sa il strecori in interiorul lansetei.

43

luni, 30. mai 2016, 22:32

Alegere buna ai facut .De cand o am pe cea de 50lb nu mai duc cu mine nicio lanseta de rezerva(la clonc).S-o pescuiesti cu incredere!
RIP Dam Steelpower 50 lb :necajit:
Am agatat montura intr-un pom si am tras nebuneste pana am fost deasupra(cu barca).Si atunci pomul se apropia.Mi-am zis, il scot.Am fortat si a explodat lanseta dar si firul(adica in acelasi punct au cedat ambele-bat+fir), pomul "repliindu-se" in treba lui pe fund . Voi ce credeti?Care a cedat prima oara? Lanseta sau textilul de 0.53 powerline din 2013?
Multumesc anticipat! :prieteni:
PS.Tot Inliner o sa comand, acum,nu stiu "soiul" :bucuros2:

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

44

marți, 31. mai 2016, 06:51

un raposat Cormoran inliner am si eu :( l-am rupt din intepatura ... si era 200 700 gr. a cedat de la gaura unde intra firul .. posibil sa fie de vina faptul ca nu am intepat normal ci cu o mana cam pe la jumatea batului sau ceva noroc sa fie defect...
cat a fost intreg am fost multumit si dam steelpower il recomand ;)

45

duminică, 2. octombrie 2016, 14:32

Salut.... Doresc sa achizitionez o lanseta MadCat Inliner 2,10m 20-30lbs....ce parere aveti despre aceasta lanseta?
Folosește cineva?...niste detalii despre acțiune, cum se comporta in drill?

46

luni, 3. octombrie 2016, 18:29

Chiar nu stie nimeni nimic despre lanseta asta? :nunteleg: :nunteleg:

47

luni, 3. octombrie 2016, 19:02

Chiar nu stie nimeni nimic despre lanseta asta? :nunteleg: :nunteleg:
Salutare.
Eu o am si o folosesc la clonc.
Ce pot spune este ca este ok, isi merita banii.De scos, n-am scos cu ea inca un peste mai mare de 6 kg.
Mai in masura sa-ti raspunda este utilizatorul "silure", care are capturi multe si mari cu ea.Eventual scrie-i un MP. :ciao:

48

luni, 3. octombrie 2016, 19:20

Mersi de Info. CATA :noroc: :noroc:

silure

Biban

Răspunsuri: 91

Membru din: 19. februarie 2013

Locație: cazanele dunarii

  • Scrie un mesaj privat

49

marți, 4. octombrie 2016, 21:07

Salut!Mie personal mi se pare o lanseta excelenta desi am folosit-o pe final de sezon am reusit sa scot mai multi mustaciosi cel mai mare avand undeva in jur de 35kg si nu mi s-a parut nici o clipa ca lanseta nu poate.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

50

marți, 4. octombrie 2016, 21:15

si nu mi s-a parut nici o clipa ca lanseta nu poate.

Poate "prăzulia"... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

clonc