Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

21

duminică, 13. iulie 2014, 09:35

Buna dragi pescari,dati-mi si mie cateva idei despre cum pot sa pastrez mai mulf timp coropisnitele ptr ca am gasit un loc unde sunt foarte multe si vreau sa le pot pastra mai mult timp.Pana acum le-am tinut pe fiecare in cutia ei cu pamant dar nu rezista mai mult de 4 zile si eu as vrea sa le pot pastrA macar o saptamana.Ah,era sa uit ,spunetj-mi si ce pot sa le dau de mancare.Merci :salut:

Cristina, o idee ar fi si achizitionarea de doze de prize(eu am 400 buc.), in care pui coropisnita , dupa care pamant pana la 70 % din spatiul cutiei, de regula din mranita din care le culegi! Una in cutie este ok, fara a le rupe terminatiile chitinoase. Sa le feresti de razele directe ale soarelui. Despre ele, se pot scrie multe....

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

22

duminică, 13. iulie 2014, 20:02

  • Merci de sfat,Iku,ceva in genul asta am facut si eu pana la urma dar cu cutii din alea de rame rosii(de magazin)si tot mranita le-am pus si le dau o data la doua zile de mancare.Vad ca asa au rezistat fara probleme o saptamana. :salut:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

23

luni, 14. iulie 2014, 08:37

Cristina, ce la dai de mâncare?
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

24

luni, 14. iulie 2014, 10:08

Le-am dat bucatele de cartof,rosii si morcov dar am i nteles ca poti sa le dai si castravete.La 2zile le i-au bucatile vechi si le dau altele proaspete. :bucuros2: :salut:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

25

luni, 14. iulie 2014, 12:45

Cartoful cred că-i place cel mai mult, am văzut mulţi mâncaţi prin grădină.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

26

luni, 14. iulie 2014, 13:53

Am observat si eu asta.

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

27

joi, 5. februarie 2015, 13:18

:salut: Dragi pescari la somn am si eu o curiozitate,a folosit cineva ca momeala ptr somn trunchi de macrou?De mate stiu ,dar ma gandeam ca teoretic macroul e un peste gras si care cred ca agatat in carlig lasa o dara in apa cu o aroma puternica si ar fi o momeala mult mai usor de procurat in locul sapatului ha de teren dupa rame negre si coropisnite.

Răspunsuri: 158

Membru din: 9. martie 2014

Locație: galati

  • Scrie un mesaj privat

28

joi, 5. februarie 2015, 14:22

:salut: Si daca tot veni vorba de peste oceanic ma intereseaza ce se mai poate folosi din gama asta si mai ales ce randament dau.

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

momeala