Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 2. aprilie 2012, 07:07

2 pescari, 24 de zile, 441 de somni, 95 de somni peste 2 metrii

Salut prieteni,

Ieri am citit ceva ce este f greu de crezut. Si totusi, dandu-mi seama de purul adevar, am fost putin invidios pe baietii astia, care au avut puterea de pescui in februarie – martie, 4 saptamani la rand, pe temperaturi de noapte chiar si de -7 grade, temperatura apei avand intre 8 grade la sosire si 12 grade la plecare.

O performanta incredibila, pe o apa unde de multi ani majoritatea pescarilor pescuiesc doar C&R.

BRAVO si FELICITARI

Pt a vedea pozele si tabelele cu pestii prinsi (notati zilnic), accesati acest link spre pagina lor de web: Ebro-Calypsa
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 2. aprilie 2012, 09:22

Bravo lor, rezultatul a fost pe masura efortului depus.....multă muncă, iscusință și dăruire.
FELICITĂRI))))))))))))))))))))))))
:bravo:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 2. aprilie 2012, 11:54

Salut prieteni,

Ieri am citit ceva ce este f greu de crezut. Si totusi, dandu-mi seama de purul adevar, am fost putin invidios pe baietii astia, care au avut puterea de pescui in februarie – martie, 4 saptamani la rand, pe temperaturi de noapte chiar si de -7 grade, temperatura apei avand intre 8 grade la sosire si 12 grade la plecare.

O performanta incredibila, pe o apa unde de multi ani majoritatea pescarilor pescuiesc doar C&R.

BRAVO si FELICITARI

Pt a vedea pozele si tabelele cu pestii prinsi (notati zilnic), accesati acest link spre pagina lor de web: Ebro-Calypsa

Foarte frumos zoran bravo tie felicitari

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »rudolf_gogu« (2. aprilie 2012, 12:14)


anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 2. aprilie 2012, 12:04

frumos frumos … s-au intors indivizii acasa cu febra musculara de la atata tras de somnii aia … :rizi:

nici nu vreau sa imi inchipui cum e sa prinzi atatia pesti intr-o perioada atat de scurta si mai ales de dimensiunile alea :buaaaah: ... felicitari lor ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

costas65

Oblete

Răspunsuri: 40

Membru din: 28. februarie 2012

Locație: Braila

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 2. aprilie 2012, 19:49

N-am cuvinte. Eu nu prind 40 de somni nici in 2 ani de zile. Sa nu mai vorbim de dimensiuni.
Zoran, nu cumva este vreo pacaleala de 1 aprilie ?? Glumesc... Sunt convins ca este adevarat, desi pare incredibil.

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 2. aprilie 2012, 19:53

Frumos markenting de promovare. :pauza:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 2. aprilie 2012, 20:18

Se pare ca au planuit tot anul trecut aceasta excursie, au cunoscut dinainte locurile unde au pescuit, si, au investit ca. 5000,- de euro (probabil baieti de bani gata!). Cel mai mult din cheltuieli sau dus pe cei 1500 de kg de peleti cu ce au momit. Oricum, este un rezultat pe care nimeni pina acum nu la reusit, deocamdata sunt unici! :cafea:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Vecchio

Biban

Răspunsuri: 86

Membru din: 18. martie 2013

Locație: Malul Crişului

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 22. martie 2013, 04:57

Impresionant. Un test al limitelor fizice şi psihice. 43 de somni intr-o zi, din care 8 peste 2m - nebunie curată (scot băieţii somnii precum noi scobarii - pe direct). Ce test al echipamentului! E de admirat experienţa lor, dar personal cred că băieţii sunt duşi, da duşi rău. Oricum, nu ştiu ce echipă de doi(fără servanţi) la va mai egala recordul şi merită toate felicitărle pentru test.
La tăţi ni-i greu! - da' nu la tăţi la fel! :gandesc:

Subiecte asemănătoare