Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

121

joi, 26. februarie 2015, 17:52

...Nu cred ca m-ar deranja foarte tare; doar conditia cu pozele ar fi mai greu de indeplinit


De ce? :gandesc:

Pai asta e si estenta, ei vor sa vada ca pescuiesti cu sculele lor, ca prinzi peste. Sa faci poza la un peste nu e greu deloc, ptr ca una din conditiile impuse este sa fie activa o echipa! Adica cel putin 2 persoane. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

122

joi, 26. februarie 2015, 18:30

probabil e greu cu pozele ...ptr ca nu prea avem ce poza pe la noi .... :limba: :prieteni:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

123

joi, 26. februarie 2015, 18:57

Wawwww da cum arata :buaaaah:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

124

joi, 26. februarie 2015, 19:33

Ce frumos. Bravo lor. :apl: :noroc:

Răspunsuri: 106

Membru din: 14. octombrie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

125

joi, 26. februarie 2015, 19:38

:buaaaah: :doaaamne: :nervos: :buaaaah: :doaaamne: :nervos: :buaaaah: :doaaamne: :nervos: :buaaaah: :doaaamne: :nervos: :buaaaah: :buaaaah: :buaaaah: :buaaaah: :buaaaah: :buaaaah: :buaaaah: si tot asa

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

126

joi, 26. februarie 2015, 19:40

incredibil cum arata!
Pestele, bineinteles!
Mai multe detalii nu avem? la ce naluca? culoare? etc....sau nefiind de la sportex nu se spun?
oricum au niste preturi astia de la Sportex...........de te ia cu ameteala!

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

127

joi, 26. februarie 2015, 19:41

Asta-i prins pe o apa in scadere din ce vad eu in film.Cred ca 1 m pe putin...interesant.Sau poate a esuat? :rizi: In orice caz,nu stiu ce scule au avut dar chiar mi-ar fi placut sa vad drill-ul. :ochi:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

128

joi, 26. februarie 2015, 19:46

drilul ca drilul, inchid ochii si mi-l imaginez!
pe mine ma roade la ce a pus botul!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

129

joi, 26. februarie 2015, 20:01

In video se vede un vobler. De ce nu-i intrebi pe youtube ce au folosit? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

130

joi, 26. februarie 2015, 20:15

Uite aici un interviu la CNN se vede si voblerul, cred ca e Rapala Deep Tail dancer:http://edition.cnn.com/2015/02/25/europe…fish/index.html

131

joi, 26. februarie 2015, 21:22

M'da,mare dihanie :buaaaah:
Urmaresc ,pe facebook, activitatea fratilor dino si dario ferrari,posteaza destul de des poze cu somni de dimensiuni apreciabile,totusi pestele ala,in realitate,daca la-ti fi vazut era putin mai mic decat in poze,stiu si sa filmeze si sa faca pozele cum trebe :pauza: .
Pe Po se prind frecvent somni ce sar de 2,2-2,3m !

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

132

joi, 26. februarie 2015, 21:23

Pare a fi un Rapala Deep Tail Dancer de 9, cu ancore schimbate si din ce vad, putin modificata prinderea de la ancora de pe burta...

Intr-adevar, pestele pare enorm, dar ceva imi spune ca Dino Ferrari asta are cam 1.60 inaltime doar :))

PS. Citisem azi o stire gen "can-can", ca pestele ar fi avut 127 de kg si 5.5 m :))
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Răspunsuri: 106

Membru din: 14. octombrie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

133

vineri, 27. februarie 2015, 14:41

Lanseta e un Sportex Turbo Cat si mulineta pare sa fie un Penn SSV (dupa imagine generala si mai ales dupa capul surubului care acopera gaura pt manivela)

Răspunsuri: 106

Membru din: 14. octombrie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

134

vineri, 27. februarie 2015, 20:37

Lanseta e un Sportex Turbo Cat si mulineta pare sa fie un Penn SSV (dupa imagine generala si mai ales dupa capul surubului care acopera gaura pt manivela)
In interviul de la CNN apare ca mai sus, iar in cel pus de Mane la poza cu barca lanseta e tot Turbo, dar mulineta este alta, complet neagra.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

135

sâmbătă, 28. februarie 2015, 07:45

mulineta este alta, complet neagra.
..........
...asta e :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

136

sâmbătă, 28. februarie 2015, 18:26

Frumos tare! Ce poate nu stiti e faptul ca pescarii au fost amendati pentru ca au eliberat somnul :rizi: E drept ca cica cu o suma mult mai mica decat amenda legala...Ma rog asa au zis la stiri in Italia :ochi:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

137

sâmbătă, 28. februarie 2015, 19:30

Frumos tare! Ce poate nu stiti e faptul ca pescarii au fost amendati pentru ca au eliberat somnul :rizi: E drept ca cica cu o suma mult mai mica decat amenda legala...Ma rog asa au zis la stiri in Italia :ochi:


Le-a dat 50 de euro amenda :doarecapu: asta e legislatia de rahat in Italia :nervos: nu ai voie sa eliberezi somnul.Daca nu il mananci atunci trebuie sa te duci cu el la abator sa faca aia sapun din el.Nu ai voie nici sa il lasi pe mal si nici sa il dai vecinului sa il manance pentru ca nu respecta regulile sanitare.E doar o chestiune de timp si o sa se schimbe regulamentul asta de RAHAT in Italia(sper).Oricum sunt sute poate chiar mii de pescari italieni ce elibereaza toti somnii prinsi :bravo: :bravo: :bravo:si eu fac ca ei :zambet:

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

138

sâmbătă, 28. februarie 2015, 19:41

Pai inteleg ca voi militari ptr respectarea legii in Romania si o încălcări in Italia?
Pai e frumos asa? :zambet:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

139

sâmbătă, 28. februarie 2015, 19:50

Pai inteleg ca voi militari ptr respectarea legii in Romania si o încălcări in Italia?
Pai e frumos asa? :zambet:


Fac parte din cei ce considera absurda regula asta de a nu elibera somnii :noroc:
In veci nu voi respecta legea asta ABSURDA!

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

140

sâmbătă, 28. februarie 2015, 20:01

Pai inteleg ca voi militari ptr respectarea legii in Romania si o încălcări in Italia?
Pai e frumos asa? :zambet:


Fac parte din cei ce considera absurda regula asta de a nu elibera somnii :noroc:
In veci nu voi respecta legea asta ABSURDA!

Normal.Mai ales ca amenda oficiala este undeva peste mia de euroi din cate am inteles... :rizi:

Subiecte asemănătoare