Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

61

marți, 29. ianuarie 2013, 11:50

as dori sa va anut prieteni pe data de 9-10 februarie este a 15 editie (tirg) carpfisig si somn la Gonzaga mantova . :pescuit:


merci de anunt ... daca ies la pescuit in weekend-ul ala trec si eu pe acolo sa arunc un ochi ...

ps: stii daca este cu vanzare sau doar expozitie?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

62

marți, 29. ianuarie 2013, 11:53

Salut Rudolf_Gogu te referi la Carpitaly probabil, eu nu am mai fost niciodata dar poate anul asta ajung si eu.Probabil sunt multe lucruri interesante de vazut.Tu ai intentie sa mergi la expozitia asta?

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

63

marți, 29. ianuarie 2013, 11:56

as dori sa va anut prieteni pe data de 9-10 februarie este a 15 editie (tirg) carpfisig si somn la Gonzaga mantova . :pescuit:


merci de anunt ... daca ies la pescuit in weekend-ul ala trec si eu pe acolo sa arunc un ochi ...

ps: stii daca este cu vanzare sau doar expozitie?

Sunt sigur ca se poate si cumpara acolo la targ Anem.E ceva in felul expozitiei de la Spilamberto numai ca e mult mai mare.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

64

marți, 29. ianuarie 2013, 12:00

as dori sa va anut prieteni pe data de 9-10 februarie este a 15 editie (tirg) carpfisig si somn la Gonzaga mantova . :pescuit:


merci de anunt ... daca ies la pescuit in weekend-ul ala trec si eu pe acolo sa arunc un ochi ...

ps: stii daca este cu vanzare sau doar expozitie?

Sunt sigur ca se poate si cumpara acolo la targ Anem.E ceva in felul expozitiei de la Spilamberto numai ca e mult mai mare.


pai in mod normal in weekend-ul ala suntem la pescuit ... la intoarcere putem intra si pe acolo sa vedem daca o fi ceva interesant cu toate ca ceva ma face sa cred ca e vorba doar de stationar ... :zambet:

ps: intrebam daca se poate si cumpara pentru ca la Fishing Show in Bologna nu se putea cumpara, asta fiind si motivul pentru care nu m-am dus (pe langa faptul ca am preferat sa merg la pescuit :rizi: )
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »rudolf_gogu«

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

65

marți, 29. ianuarie 2013, 12:32

salut

as dori sa va anut prieteni pe data de 9-10 februarie este a 15 editie (tirg) carpfisig si somn la Gonzaga mantova . :pescuit:anul trecut era intrarea 5 euroii parca i-mi aduc aminte bine dar se merita poti cumpara tot ce vrei si ce vezi eu unul ma inbolnavesc acolo cred ca imi trebui un card american expres gold.anul trecut am stat 2 zile adica 12 si 12 ore si tot nu am ajuns sa vad tot.

  • Autorul acestui subiect este »rudolf_gogu«

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

66

marți, 29. ianuarie 2013, 12:35

salut

da este cu vinzare ori ce dute mane dute nu o sati para rau un pescar adevarat ca tine ar trebui sa mearga dar ....... lasti cardul acasa.

67

joi, 14. februarie 2013, 19:50

informatii utile :P thx

  • Autorul acestui subiect este »rudolf_gogu«

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

68

miercuri, 20. februarie 2013, 20:03

NP DACA TE POT AJUTA CU MAI MULTE VORBIM PE PRIVAT SALUTARE.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

69

miercuri, 27. februarie 2013, 19:07

Salut baieti,

se mai prind sturioni pe Po ?
Un coleg de servici m-a rugat sa ma interesez.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

70

miercuri, 27. februarie 2013, 20:01

Salut baieti,

se mai prind sturioni pe Po ?
Un coleg de servici m-a rugat sa ma interesez.


nu am auzit pe nime insa mai prinda sturioni pe Po. la un moment dat, in urma cu cativa ani circula o poza cu un sturion imens dar majoritatea ziceau ca e doar o poveste.

din cate am inteles, de cand s-a constuit barajul de la Isola dei Serafini s-au dus naibii sturionii ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

71

miercuri, 27. februarie 2013, 20:12

Salut baieti,

se mai prind sturioni pe Po ?
Un coleg de servici m-a rugat sa ma interesez.


nu am auzit pe nime insa mai prinda sturioni pe Po. la un moment dat, in urma cu cativa ani circula o poza cu un sturion imens dar majoritatea ziceau ca e doar o poveste.

din cate am inteles, de cand s-a constuit barajul de la Isola dei Serafini s-au dus naibii sturionii ...

Trebuie sa iti Facebook Anem, de acolo mai culeg informatii :zambet: .Se prind dar foarte foarte rar, asta din ce vad si eu pe net.Eu inca nu am avut norocul asta :zambet: oricum populatia de sturioni pe Po este foarte mica.Majoritatea capturilor ce am vazut ca s-au facut au fost numai intr-o anumita zona a Po-ului(Piacenza Isola Serafini)

72

miercuri, 27. februarie 2013, 20:27

Trebuie sa iti Facebook Anem, de acolo mai culeg informatii :zambet: ......


poate mai repeti asta sa citeasca si sa se auda pana hat departeee,ehee, tocmai la Aiud :zambet:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

73

miercuri, 27. februarie 2013, 20:50

Trebuie sa iti Facebook Anem, de acolo mai culeg informatii :zambet: ......


Mane, chiar nu ma vei vedea pe acolo sub nici o forma ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

74

miercuri, 27. februarie 2013, 20:54

Trebuie sa iti Facebook Anem, de acolo mai culeg informatii :zambet: ......


Mane, chiar nu ma vei vedea pe acolo sub nici o forma ...



Partea frumoasa cu Facebook-ul e ca vezi o gramada de poze foarte frumoase cu pesti :zambet:

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

75

joi, 28. februarie 2013, 18:40

Multumesc pentru informatie.
Din cele ce le-am citit eu , pe undeva, chiar din cauza pescuitului exagerat al sturionilor s-au populat somnii, asta cu ani in urma,
populare care au scapat-o de sub control., colegul respectiv este unul care pe unde se duce prinde totdeauna pestele cel mai mare, a fost acu doi ani la Po
la o tabara de pescari de somn si iaca a prins unul de 2,4 m, eu cred ca era legat pentru poze....daca ma gindesc ce pescari sint aici pe forum si citi somni au prins si inca nu au
trecut de 2,20 m..oricum la confruntare directa in Suedia n-a avut noroc..
Fir intins! :noroc:

Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

76

joi, 28. februarie 2013, 18:58

Partea frumoasa cu Facebook-ul e ca vezi o gramada de poze foarte frumoase cu pesti :zambet:

...precum si pipitze pastorite de acestia :rizi:
...cogito ergo sum.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

77

joi, 28. februarie 2013, 20:37

:rizi: :rizi: :rizi: :drac2:

Pe facebuc ala il las pe aia de fac lucruri frumoase ...Io stau pe forum! :bucuros2: Tzaran ,ce vrei ...Adi :inchinare:

  • Autorul acestui subiect este »rudolf_gogu«

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

78

vineri, 1. martie 2013, 09:43

CIAO. as dori sa iti spun in provincia verona sunt 2 balti private unde poti pescui nu mai sturion
daca doresti mai multe iformati vorbim mes privat salutare. :pescuit: :pescuit:

79

vineri, 1. martie 2013, 14:46

Pentru a prinde sturion trebuie sa mergeti in locuri (tari)unde sunt sanse reale sa prindeti... din pacate in Italia doar pe incinte, lacuri private puteti prinde asa ceva... Sturion sau Beluga pe natural puteti prinde doar in anumite luni pe Volga sau in Canada si doar pe anumite portiuni. Oriunde ati merge la pescuit alegeti echipament potrivit, fiindca sturionul crescut in "natura" este de 10 ori mai puternic decat una de balta.

  • Autorul acestui subiect este »rudolf_gogu«

Răspunsuri: 82

Membru din: 28. martie 2012

Locație: italia

Profesia: pescar

  • Scrie un mesaj privat

80

sâmbătă, 2. martie 2013, 14:25

ciao

ati fost careva la fiera la gozaga??????????? :pescuit:

Subiecte asemănătoare