Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

101

marți, 26. ianuarie 2016, 12:31

Pentru unii'' socializare'' inseamna muzica repetata obsesiv la o intensitate sa se auda de pe platoul ala, macar pina la Portile de Fier, bautura pina unii cad sub masa,toate mentinute pina la ore tarzii din noapte 2-3 dimineata..

A doua zi capul greu, sete,...se spala cu o bericica se manaca un gratar si pe la 12 incepe bairamul care se intinde iar pina pe la 2-3 dimineata..

Evident ca pe 500 mp. in jurul taberei n-are rost sa incerci sa pescuiesti pentru ca toti pestii au basica bombardata de bass-ul dat la maximum..

Mda, o data la 3 zile se iese putin pe apa,ca doar s-a venit ...la pescuit, dar repede,repede ,pe la ora 13 afara, ca deh, da canicula si numai aia ''maniaci'' pescuiesc pe 40 de grade..

Se pare ca nu poate exista cale de mijloc,concursul sa fie concurs si dupa aia socializare normala..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

102

marți, 26. ianuarie 2016, 12:37

Anul acesta ma voi ocupa de organizarea intalnirii pe platoaul de la Bazias, daca nu se gasesc persoanele care sa organizeze altundeva intalnirea. :noroc:

Intalnirea forumistilor pe platoul de la Bazias o planific pe perioada 04.08.- 07.08.2016 :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 119

Membru din: 30. noiembrie 2015

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

103

marți, 26. ianuarie 2016, 12:59

Zoran..... BRAVO ! și mulțumiri.

Este excelent că ai fixat și data. Așa putem să o trecem din timp în agendă.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

104

marți, 26. ianuarie 2016, 13:21

Pentru unii'' socializare'' inseamna muzica repetata obsesiv la o intensitate sa se auda de pe platoul ala, macar pina la Portile de Fier, bautura pina unii cad sub masa,toate mentinute pina la ore tarzii din noapte 2-3 dimineata..
A doua zi capul greu, sete,...se spala cu o bericica se manaca un gratar si pe la 12 incepe bairamul care se intinde iar pina pe la 2-3 dimineata..
Evident ca pe 500 mp. in jurul taberei n-are rost sa incerci sa pescuiesti pentru ca toti pestii au basica bombardata de bass-ul dat la maximum..
Mda, o data la 3 zile se iese putin pe apa,ca doar s-a venit ...la pescuit, dar repede,repede ,pe la ora 13 afara, ca deh, da canicula si numai aia ''maniaci'' pescuiesc pe 40 de grade..
Se pare ca nu poate exista cale de mijloc,concursul sa fie concurs si dupa aia socializare normala..

N-am prea inteles postarea asta, sa inteleg ca asta ai vazut/ascultat tu in 2014? :soc:

Nu am fost niciodată ( și nu cred că am să merg vreodata) la un concurs ”cu premii MARI” care să denatureze scopul competiției. ( adică, nu joc pe bani !)

La concursul amical organizat de Zoran, cu toate ca taxa a fost zero iar premiile au fost cadou de la acelasi, TOTUSI au fost discutii pe tema a cine ce-a castigat, discutii care mai continua din cand in cand si-n ziua de azi.
Acu` inchipuie-ti ca pui o taxa de participare de 100+ euro si maresti proportional premiile....
Eu stiu o treaba: unde e vorba de sume mai importante, f. rar toata lumea-i multumita.

doar ca, cred ca noi 2 avem pareri diferite si despre ceea ce insamna "socializare"

Mda... cand ti-am spus parerea mea despre cati or sa vina la concurs si atunci au diferit... numai ca de intamplat s-a intamplat doar intr-un fel, nu in doua... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

105

marți, 26. ianuarie 2016, 16:14

Da, Costi asa se vedea de la periferia taberei..In ultimele seri nu stiu daca am putut adormi inainte de ora 1..si eram rupt de oboseala..
Si acuma aud melodia aia care era deja ca si un refren..''tzi-gan-co''.. :rizi:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

106

marți, 26. ianuarie 2016, 17:14

Da, Costi asa se vedea de la periferia taberei..In ultimele seri nu stiu daca am putut adormi inainte de ora 1..si eram rupt de oboseala..
Si acuma aud melodia aia care era deja ca si un refren..''tzi-gan-co''..


1. Eu n-am vazut pe nimeni sa cada sub masa, poate dai cateva exemple.
2. Nu era nici un bass dat la maxim, nici macar in ultima seara. In afara de asta muzica nu era a niciunui pescar, era a celor cu taraba.
3. Pe 500mp in jurul boxelor celor de la "baru` portabil" sigur nu se prindeau pesti deoarece era uscat.... Pe de alta parte, interesant cum avatul ala pe care l-ai prins pana la urma, l-ai prins tocmai in fata taberei.
4. Daca n-ai dormit probabil n-ai dormit in seara cand a fost asa numitul "chef de incheiere", dupa terminarea concursului si organizat in mod explicit de Zoran.
Nu-i nici o problema, data viitoare o sa trecem ca obligatorie dotarea tuturor doritorilor cu walkman-uri in asa fel incat in astfel de ocazii fiecare sa danseze pe muzica din casti.

Hai sa fim seriosi, daca cutare este antisocial sau se simte mai OK in compania pestilor si pasarilor decat a oamenilor, de ce vine frate la o intalnire cu zeci de pescari?
Sa ia o barca si sa navigheze singur pe Dunare, e o tara libera. :rizi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

107

marți, 26. ianuarie 2016, 17:20

Doar pana la jumatate de Dunare, ca te salta sarbii !!!! :pauza:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

108

marți, 26. ianuarie 2016, 17:24


Anul acesta ma voi ocupa de organizarea intalnirii pe platoaul de la Bazias, daca nu se gasesc persoanele care sa organizeze altundeva intalnirea.

Intalnirea forumistilor pe platoul de la Bazias o planific pe perioada 04.08.- 07.08.2016
Eu voi fi acolo in mod sigur.
Ateptam sa ne anunti si care sunt costurile si unde, cand, cum, le putem achita :noroc:

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

109

marți, 26. ianuarie 2016, 17:27

Daca bem unu sau 10 spritz-uri reci , spunem 20 sau 50 de bancuri , ne culcam la 12 noaptea si la 8.00 suntem pe apa , va rog sa ma treceti pe lista.
Cat despre zgomot , ma doare"n basca : eu oricum dorm numai cu dopuri de urechi , sunt sensibil , aud si mustele cand se f...t noaptea in copaci.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

110

marți, 26. ianuarie 2016, 17:35

Daca bem unu sau 10 spritz-uri reci , spunem 20 sau 50 de bancuri , ne culcam la 12 noaptea si la 8.00 suntem pe apa , va rog sa ma treceti pe lista.

Te asigur ca asa s-a intamplat, n-a fost nimeni acolo in genul celor care asculta manele la maxim cat timp isi prajesc micu` pe malu` apei. :)
Cat despre iesit la pescuit, fiecare a putut sa iasa atat cat a dorit... unii au preferat sa pescuiasca aproape non stop, altii au preferat sa stea de vorba cu alti pescari... nu te poti **** in placerile omului. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

111

marți, 26. ianuarie 2016, 17:35

Nici pe mine nu m-a deranjat muzica.
Dar ii inteleg pe cei pe care ii deranjeaza. Sper sa le gasim acelora un mod de nu auzi galagia cind se vor culca, sau sa le gasim in apropiere o locatie convenabila. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

112

marți, 26. ianuarie 2016, 17:38

unii au preferat sa pescuiasca aproape non stop, ... nu te poti **** in placerile omului. :)


:bravo: eu am fost unul :drac2:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

113

marți, 26. ianuarie 2016, 17:40

Eu nu am nici o problema cu muzica, dar prefer o pensiune in zona, cu un pat si un dus, in locul cortului :bravo:
Daca vin si cu sotia nici nu intra in discutii cortul... :rizi: :rizi:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

114

marți, 26. ianuarie 2016, 17:51

eu am fost unul

Sa-ti fie de bine! :bravo:
Nu vreau sa redeschid discutia dar eu merg de "tzashpe" ori la Dunare intr-un an si pescuiesc toata ziua, in general singur dar si cu cate un prieten.
In schimb ma duc o data pe an impreuna cu zeci de oameni si atunci nu pescuitul este obiectivul meu principal.
Nu stiu de ce dar pentru mine are sens comportamentu` asta... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

115

marți, 26. ianuarie 2016, 18:00

eu am fost unul

Sa-ti fie de bine! :bravo:
dar pentru mine are sens comportamentu` asta... :rizi: .

Sa-ti fie de bine si tie ....doar sa ai grija cu dormitul in incaperi cu tavan mic ....doare capul ... :bravo: :prieteni:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

116

marți, 26. ianuarie 2016, 18:04

:rizi: :rizi: :rizi: tzi-gan-co :rizi: :rizi: :rizi: cand ii intalnire cu party...nu e loc de pelerinaj... :rizi: :rizi: :rizi: tzi-gan-co :rizi:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

117

marți, 26. ianuarie 2016, 18:06

Sa-ti fie de bine si tie ....doar sa ai grija cu dormitul in incaperi cu tavan mic ....doare capul ...

Multzam da` io ma refeream in principal la stat de vorba cu oamenii, nu la baut mintile... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

118

marți, 26. ianuarie 2016, 18:11

Sa-ti fie de bine si tie ....doar sa ai grija cu dormitul in incaperi cu tavan mic ....doare capul ...

Multzam da` io ma refeream in principal la stat de vorba cu oamenii, nu la baut mintile... :rizi: .


Si eu ma refeream la incaperea ta de dormit inghesuit ( autoturismul tau la care ai mai pus si saltea si te-ai urcat in tavan ...doar daca te intorceai si dadeai cu capul ...vrei sa-ti dau poza ?) :prieteni: ...nu la baut....ca nu stiu sa fi baut cineva sa-si fi pierdut mintile ...chiar nu stiu ...

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »gufisor« (26. ianuarie 2016, 18:24)


informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

119

marți, 26. ianuarie 2016, 18:35

Si eu ma refeream la incaperea ta de dormit inghesuit ( autoturismul tau la care ai mai pus si saltea si te-ai urcat in tavan ...doar daca te intorceai si dadeai cu capul ...vrei sa-ti dau poza ?) ...nu la baut....ca nu stiu sa fi baut cineva sa-si fi pierdut mintile ...chiar nu stiu ...


Ahaaa... acu` am inteles, scuze Gufi. :rizi: :noroc:
Da` sa stii ca se doarme bine. :ochi:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

120

marți, 26. ianuarie 2016, 19:07

Daca ar fi asa cum isi doreste Costi, fac pe draq in 4 sa particip si eu. Daca-i socializare si pescuit in timpul liber => este asa cum sta mai bine unui grup deloc neglijabil de pescari. Daca reusesc sa vin, JUR sa ma gandesc de doua ori daca sa-mi iau sau nu sculele de pescuit (nu vreau sa le car de impresie artistica dupa mine). Nici barca nu mi-ar fi necesara. M-as concentra pe echipamentul de campare, lada frigorifica plina cu peste pentru un bors baban facut pe malul apei, eventual si alte specialitati. Ramane doar sa vad cum voi sta cu timpul liber. :pauza: