Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

81

joi, 28. august 2014, 08:59

frumoasa atmosfera si frumoasa locatie ... poate data viitoare reusesc si eu sa ajung, chiar daca doar pe post de spectator. la cat mai multe inainte ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

82

joi, 28. august 2014, 20:50

Felicitari, FERICITILOR! V-ati distrat super! Sper sa ne vedem la editia a doua!
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

83

joi, 28. august 2014, 20:56

Pai ar fi cam ... a treia :)

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

84

vineri, 29. august 2014, 06:56

imi pare nespus de rau ptr cei care ne-au parasit inca din primele zile, din diferite motive :nunteleg:
.....daca ti-a parut rau ..... :) :nunteleg: dar sa sti ca eu am fost foarte :necajit: ca am trebuit sa plec dupa cateva ore......DAR :
cand unflam barca se rupe ponpa... :nervos:
cand punand rotile de transport pierzi un surub in apa de doua palme si nu-l mai gasesti :doarecapu:
cand trebuia sa unflu s-au desunflu barca datorita temperaturi ....cu ce?...ca se f..u pompa :soc:
cand vantul care sufla cu apa ma facea sa nu pot controla pneumatica :nu:
cand ori ce faci iasa totul pe dos..... :gandesc: cel mai bine sa te retragi :doarecapu: :nervos:
......mai ales ca ratand iesirea asta..... urmau 3 saptamani de pauza OBLIGATORI datorita unor conjunturi.
P.s...........asta fu !!cu plecarea :pauza:
Luni, dupa concurs, dupa ce au plecat cu totii si am ramas doar eu cu Cristi, am chefuit si noi pe apa, rock-and-roll cu somnii

7 bucati, unul mai frumos ca celalalt, cei mai mari fiind:
....bravo pentru organizare :bucuros: am vazut ca cei prezenti s-au simtit f bine...iar in final cel care a organizat totul a fost rasplatit din plin :apl: :bravo: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

85

duminică, 31. august 2014, 18:17

Foarte bine organizat si se vede ca v-ati distrat de minune, analizind pozele se poate chiar afirma ca unii dintre amicii cu barci pneumatice chiar s-au bucurat ca a mai batut vintul :noroc:
Feliticitari tuturor participantiilor, bineinteles si cistigatoriilor ,in mod special mare respect pentru organizator care in timp foarte scurt a putut pune la punct o astel de competitie, cu toate acordurile necesare,
dovada de mare profesionalism . Imi pare tare rau ca nu am putut fi de fata. Stima Zoran!

Fir intins!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

86

duminică, 31. august 2014, 18:28

Salutari Adi, merci mult ptr aprecieri! La anul insa, poate te castigam ca si participant! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

87

marți, 2. septembrie 2014, 18:48

Ce s-a intamplat cu pozele de la Bazias ?

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

88

marți, 2. septembrie 2014, 20:30

Felicitari, frumoasa atmosfera, locatie......tot. :apl:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

89

marți, 2. septembrie 2014, 20:57

Felicitari, frumoasa atmosfera, locatie......tot. :apl:

Merci! Si mai ales ca toti au fost fericiti... pina la urma, chiar si frumosii pesti! :bucuros2:
Te asteptam cu drag la anu'!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 119

Membru din: 30. noiembrie 2015

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

90

luni, 25. ianuarie 2016, 17:40

Nu ştiu cum să spun, dar tare aş vrea să particip anul acesta la o asemenea întâlnire !

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

91

marți, 26. ianuarie 2016, 00:13


Nu ştiu cum să spun, dar tare aş vrea să particip anul acesta la o asemenea întâlnire !

Eu sunt pentru si sper ca va fi!Depinde daca Zoran va fi dispus sa mai organizeze sau poate altcineva... Oricum ar fi mai e destul de mult timp pana la vara. :noroc:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

92

marți, 26. ianuarie 2016, 05:51

Ar fi trebuit sa fie si in 2015 un concurs cu premii si taxa de participare,insa nu au fost suficenti doritori inscrisi.
In zilele in care ar fi trebuit sa fie concursul am fost la Bazias,si chiar am prins o perioada caniculara ,fara prea mult vant astfel incat si pneumaticele mici ar fi putut intra fara probleme...Platoul a fost ocupat in permanenta cat am fost eu acolo,fiind instalate ''baterii'' de lansete chiar si in stinga pe pragurile cu apa mica.Practic , platoul,si zonele din stinga si din dreapta erau permanent ocupate..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

93

marți, 26. ianuarie 2016, 06:06

Ar fi trebuit sa fie si in 2015 un concurs cu premii si taxa de participare,insa nu au fost suficenti doritori inscrisi.

Pai da, ca unii au vrut strict concurs de pescuit ca socializarea li s-a parut prea banala si nelalocu` ei pe marginea Dunarii... :rizi: .
Acu` vorbind serios, cred ca se poate organiza ceva mixt, pescuit + socializare, chiar si un concurs "formal".
Evident, la un asemenea eveniment implicarea in organizare (din toate punctele de vedere) trebuie sa fie nu doar a lui Zoran, cum a fost pana acu`.

L.E. Si poate ca zona Bazias - Orsova nu-i cea mai potrivita zona de intalnire, daca se strang mai multi doritori. In general zonele de campare sunt putine si mici, nu prea incap multe corturi + barci + masini.
Cu toate ca n-am fost, am inteles ca mai jos de Severin ar fi mai usor de gasit locuri corespunzatoare... :nunteleg: .
Acu` nah, nu stiu cat de "mai jos", ca mai jos ii si Delta... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

94

marți, 26. ianuarie 2016, 08:37

Ar fi trebuit sa fie si in 2015 un concurs cu premii si taxa de participare,insa nu au fost suficenti doritori inscrisi.

Pai da, ca unii au vrut strict concurs de pescuit ca socializarea li s-a parut prea banala si nelalocu` ei pe marginea Dunarii... :rizi: .
Acu` vorbind serios, cred ca se poate organiza ceva mixt, pescuit + socializare, chiar si un concurs "formal".
Evident, la un asemenea eveniment implicarea in organizare (din toate punctele de vedere) trebuie sa fie nu doar a lui Zoran, cum a fost pana acu`.... .


Poate o iesire in zona Galatiului ori pe bratul Rau din apropierea Calarasului sau pe bratul Chilia ar merita luate in seama.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

95

marți, 26. ianuarie 2016, 09:07

:salut:
O intalnire va avea loc cu siguranta anul acesta, in vara.
Dar FARA un concurs organizat din partea mea, nici macar amical... :noroc:

Cu toate ca in 2014 concursul a fost cel ce a prins asa de bine, si toti participantii si-au dorit din nou un concurs, mai ales ca multi l-au dat exemplu si pe cel de la sarbi, in plus foarte multe e-mailuri si telefonate primite in cursul anului de la pescari din toata tara, totusi intr-un final a fost ptr mine o dezamagire totala lipsa de interes ptr un concurs organizat a-la-carte, cu premii intradevar mari!

Informer, si la un concurs se poate socializa, ptr ca un concurs organizat nu are nimica impotriva socializarii, ca de aceea ne si strangem 50 de persoane pe malul apei, sa si socializam, nu doar sa pescuim si sa tacem cu totii. :noroc:

Platoul de la Bazias este un loc excelent ptr astfel de intalniri, unde pot lejer sa se monteze si 50 de corturi, sa se parcheze 30 de masini, se poate pescui si de pe mal noaptea, iar pescuitul din barca NU este incomodat de zecile de ambarcatiuni de turisti.
Iar platoul se poate "inchiria" din timp de la primaria locala, astfel ca sigur NU va fi ocupat si putem avea exclusivitate citeva weekenduri pe el. In plus in zona putem inchiria birtutul mobil cu gratare, mititei si bere la tap, mese cu banci, tomberoane de gunoi... adica, este cam totul la-ndemana, si nu vom fi nevoiti sa stam in grupulete micute, fiecare sa-si prajeaca ce are adus, si nici sa poluam Dunarea sau malul cu saci de gunoaie pe care le-am lasa acolo.
Bine-nteles ca toate acestea reprezinta niste costuri, pe care cu siguranta nu le voi mai acoperi eu in totalitate cum am facut in 2014.

Singura problema pe care o vad este lipsa unui WC, care de fapt ar trebui sa fie ceva de inteles la un grup de 30 - 50 de persoane. Si nu sa dam dimineata toti navala la marginea padurii, si sa calcam in resturile proaspete ale colegilor care s-au trezit mai repede. :noroc:

Astept propuneri :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

96

marți, 26. ianuarie 2016, 09:32




Poate o iesire in zona Galatiului ori pe bratul Rau din apropierea Calarasului sau pe bratul Chilia ar merita luate in seama.


Eugene, in zona galatiului nu merge ...este prea mare traficul de vapoare, prea al dracului Capitania si ...nu este peste breeeee :prieteni: .... decat de aia mari.... :pauza:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

97

marți, 26. ianuarie 2016, 10:51

Informer, si la un concurs se poate socializa, ptr ca un concurs organizat nu are nimica impotriva socializarii, ca de aceea ne si strangem 50 de persoane pe malul apei, sa si socializam, nu doar sa pescuim si sa tacem cu totii.


Iar eu iti spun pt. a "N"-a oara ca te inseli. :)
Da, la un concurs "formal", cu taxa derizorie si cu premii la fel, se poate socializa pt. ca nimeni nu-i stresat ca-i vede vecinu` montura/momeala sau ca sta seara mai mult la foc si maine-i obosit si nu da randament.
In schimba iti spun io ca la un concurs cu taxa si premii MARI, nu prea socializeaza nimeni... am fost la destule concursuri ca sa stiu asta.
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

98

marți, 26. ianuarie 2016, 11:22

O fi asa cum spui tu... doar ca, cred ca noi 2 avem pareri diferite si despre ceea ce insamna "socializare" :rizi: :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

99

marți, 26. ianuarie 2016, 11:39

ce inseamna "socializare" :rizi: :noroc:


:noroc: :noroc: :noroc: si iar :noroc: :bravo:

Răspunsuri: 119

Membru din: 30. noiembrie 2015

Locație: Cluj-Napoca

  • Scrie un mesaj privat

100

marți, 26. ianuarie 2016, 11:40

Departe de mine intenția de a concilia ”problema ”.

Spun doar așa:
Am fost la câteva concursuri ( peste 20) de spinning și de muscă. Am participat și la două CM.
Totdeauna a fost și ”socializare”.

Nu am fost niciodată ( și nu cred că am să merg vreodata) la un concurs ”cu premii MARI” care să denatureze scopul competiției. ( adică, nu joc pe bani !)

Cred că suntem în fața unei false ” probleme”.