Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

ovidiu.U

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu.U«

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 7. august 2014, 10:41

Vom admira Lostrita la Muzeu.. da da! La muzeu. Cum facem azi cu dinozaurii , brontozaurii si cu etcetera...

Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 7. august 2014, 11:20

servus...sau în Austria . Cicä se mai si prinde pe acolo

rudy

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 12. iunie 2013

Locație: cluj napoaca

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 7. august 2014, 11:41

Din cate am auzit si eu, exista exemplare foarte mari si in lacul de acumulare Belis jud. Cluj
vazute de scafandrii care au intrat acolo (nu cunosc exact motivul) si in perioada asta a anului
se ridica atat de sus incat se vad aripioarele dorsale ca si la rechini pastrand proportiile binenteles.
Acum ca o fi adevarat nu stiu dar precis sunt printre noi care pot spune mai multe.
:buaaaah: :ochi:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 7. august 2014, 18:07

Ovidiu pastravaria aia ar fi trebuit sa fie si este ilegala, de acolo se alimenteaza cu apa potabila orasul. Inafara de asta, acolo este un grup dubios tare la conducere si numai populari nu se faceau, dupa mine, bine ca au scapat. Lostrita era in Bradisor si inainte de asta

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 7. august 2014, 20:06

servus...sau în Austria . Cicä se mai si prinde pe acolo


Chiar si in Germania...
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

ovidiu.U

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu.U«

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 7. august 2014, 20:36

Dacae pre amulta sau daunatoare, bine ca le-au prajit oamenii... te pomenseti ca si astea mancau 3-500 de kile de pastrav pt 1kg/corp :gandesc:
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 7. august 2014, 20:49

Citat de la »Mishu_Alsacia2«
servus...sau în Austria . Cicä se mai si prinde pe acolo


Chiar si in Germania...

am Inn...stiu dar nu am vrut sä spun...Grüße aus Baden- :noroc: Elsass

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 7. august 2014, 21:02

Salutare :D

Revenind la subiect, si eu sunt de acord ca, poate e mai bine ca s-a intamplat ce s-a intamplat la Bradisoru'. Aia era doar o afacere pentru unii...nu pentru toti.
Eu ma bucur ca, desi putina, lostrita mai este in cateva ape din Romania...
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

9

joi, 7. august 2014, 22:42

:apl: :apl: :apl: ce bine, ma bucur,......pui de lostrite, pastravi, lostrite pe natural... :buaaaah: atentie!!!, in special in aval de locul "catastrofal".....in urmatoarea perioada, poate "GIO" ar vrea sa-si recupereze ceva din "bunul lor" prin orice mijloc/cale :gandesc: legenda:GIO=Grup Infractional Organizat :noroc:

10

vineri, 8. august 2014, 17:46

tot ce se spune in presa despre dezastrul de la Bradisor si de pe raul Lotru este o minciuna si o simpla gainarie ziaristica.
ing. Cerbu (seful pastravariei de la infintare si pana in prezent :soc: :gandesc: ) impreuna cu toata cloaca zonala si sefia Romsilva a mai gasit un motiv de a se scadea cu efectivul de pastrav si lostrite - se vor umple toate restaurantele si pensiunile din zona de pastrav (nu ca nu ar fi avut pana acum! dar asa se justifica in acte) - de mentionat ca paznicul Romsilva, renumitul Anton are o ditamai pensiune in zona, deh....sarman bugetar :zid:
pentru cei care nu stiu, pastravaria de la Bradisor este "lovita" aproape ciclic de diverse nenorociri, ba viituri, ba secetea, ba invazia vidrelor, ba au taiat plasele braconierii, ba..........etc, etc, etc.
nu mai discutam de faptul ca functioneaza pe o acumulare de apa care alimenteaza orasele Brezoi, Calimanesti si Rm.Valcea :soc: :doarecapu:
cat despre lostrite.............legendele sunt multe, iar adevarul este doar unul, sumbru din pacate :necajit:

ovidiu.U

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »ovidiu.U«

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

11

vineri, 8. august 2014, 20:58

Mda, ma gandeam eu ca "mana Domnului" si stihiile naturii sunt cei mai buni tapi ispasitori...
:(
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...