Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • »ionutz_gr« a fost blocat
  • Autorul acestui subiect este »ionutz_gr«

Răspunsuri: 90

Membru din: 13. ianuarie 2014

Locație: Bacau

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 6. august 2014, 07:34

Pescuit la clonc cu artificiale

Salutare,

Ma gandesc de ceva timp sa imi iau un clonc si sa incerc sa pescuiesc cu ajutorul lui la momeli artificiale...silicoane/linguri usuoare prezentate pe verticala.
A incercat cineva asa ceva?......teoretic eu cred ca ar trebui sa mearga.
:pescuit:

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 6. august 2014, 08:20

Am prins cateva moace (2-4kg) asa jucand un soft plastic sub barca... nu cred ca somnul stie ca trebuie sa intalneasca un buchet de rame sau de trandafiri... :D
Totusi ramele probabil ca sunt mai eficiente
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 11. august 2014, 22:31

Mult mai eficiente sunt momelile naturale din pacate, eu fiind un blincherist convins

Subiecte asemănătoare