Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 1. august 2014, 06:59

Caracatita din silicon

S-a mai discutat despre asta, dar, de curand, am observat ca punerea caracatitei pe montura, altfel decat am procedat pana acum, creste sansele substantial atunci cand somnul raspunde la clonc, urca pana la momeala si apoi pleaca linistit la treburile lui, pe noi lasandu-ne doar cu speranta ca doata viitoare va fi mai bine.
In urma unui clip postat de cineva acum vreo 2 luni mi-a venit ideea de a folosi caracatita cu partea inferioara suflecata (intoarca preum maneca unei camasi). rezultatul este acela ca tentaculele vor sta ca o umbrela vibrand tot timpul. De cand folosesc acest mod de a monta caracatita rezultatele s-au schimbat. Anul acesta, pentru mine somnii au fost deosebit de mofturosi raportat la anii trecuti. De cand folosesc caracatita astfel, comparand cu rezultatele celor pe care i-am avut cu mine in barca si au folosit monturi simple, au rezultat mai multi pesti comparativ cu ale "concurentilor".
Poza a fost facuta fara a aranja caracatita dar se poate observa cu aproximatie cum ar trebui sa arate.
»Eugen« a adaugat urmatoarea poza:
  • IMG_0337.JPG

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 1. august 2014, 07:54

au rezultat mai multi pesti comparativ cu ale "concurentilor".

Vrem si poze cu somni, nu doar cu caracatite! :bucuros:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

  • Autorul acestui subiect este »Eugen«

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 1. august 2014, 08:31

Aparatul meu foto a invatat sa inoate in Lacul Morii la 2 metri adancime si de aproape saptamani este la "doctor" intr-o incercare disperata de a fi "resuscitat".

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 1. august 2014, 09:13

nu prea mä pricep (încä) dar asta dintr-o revistä de pescuit ...tot caracatitä o fi
»Mishu_Alsacia2« a adaugat urmatoarea poza:
  • MadCat.JPG

mihaigost

Șalău

Răspunsuri: 307

Membru din: 31. iulie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: inginer electrician

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 11. august 2014, 22:28

O le le. Pe asta asi pune-o si in pomul de craciun, sa se bucure si copii.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 13. august 2014, 09:54

dintr-o revistä de pescuit ...tot caracatitä o fi ??



:) :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA