Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Bran

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Bran«

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

1

marți, 29. iulie 2014, 18:01

Plute

Ce parerea aveti despre aceste plute?Le-am intalnit la multi pescari germani.


Răspunsuri: 147

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 29. iulie 2014, 18:22

Eu zic ca sunt ....multe:)
...cogito ergo sum.

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 29. iulie 2014, 18:28

Si frumos colorate :rizi: :rizi: ...la ce te referi??

Bran

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Bran«

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 29. iulie 2014, 18:38

Ma refer la durabilitate,rezistenta la lovituri,pret

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 29. iulie 2014, 18:43

Te-am inteles..din poza nu se deduce din ce sunt facute,ce gramaj au,de ce firma...dupa cum se vad par ok..

Bran

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Bran«

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 29. iulie 2014, 18:44

Da,le-am vazut la foarte multi pescari,poate a folosit cineva si stie..

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 29. iulie 2014, 19:26

Daca vrei sa pescuiesti la peste viu, rame sau alte momeli banuiesc ca sunt bune,trebuie sa alegi gramajul necesar in functie de greutatea momeli...
In pagina principala Zoran a explicat ce plute foloseste in functie de stilul de pescuit,rau,lac...arunca o privire.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

marți, 29. iulie 2014, 20:47

Ce parerea aveti despre aceste plute?Le-am intalnit la multi pescari germani.


Poza unde este facuta? In Germania? In Romania? La un magazin? La tine acasa :zambet: ?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Bran

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Bran«

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

9

marți, 29. iulie 2014, 20:48

Am luat-o de pe pagina forumului,Zoran spunea ca a fost la o expozitie

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 29. iulie 2014, 21:08

Am luat-o de pe pagina forumului,Zoran spunea ca a fost la o expozitie

Aha, mi-a scapat!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 29. iulie 2014, 21:23

Sunt plute de la Jenzi, cica indistructibile! Am si eu 2, primite, ca nu as fi dat never 9 euro pe o bucata! :soc:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 29. iulie 2014, 22:29

Sunt plute de la Jenzi, cica indistructibile! Am si eu 2, primite, ca nu as fi dat never 9 euro pe o bucata! :soc:



9 euro e mult :soc: ..iti faci pe strung din ceva lemn de fag.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

13

marți, 29. iulie 2014, 22:36

Io as da 9 euro pe bucata daca ar fi "cat de cat" indestructibile si, pescuind la stationar, m-ar tine niste ani.
Exista plute la preturi derizorii da` care se cam "spulbera" sau merg ca margelele pe fir dupa a 2-a folosire... daca pescuiesti des la stationar, iesi mai rentabil cu primele asa scumpe cum is... parerea mea... :zambet:
Zorane, n-ai o poza cu plutele lu` Thomas, alea cu furtun prin ele? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

marți, 29. iulie 2014, 22:47

Pai astea is plutele. Pun maine poze... :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bran

Șalău

  • Autorul acestui subiect este »Bran«

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 29. iulie 2014, 22:55

Si eu le-as cumpara,chiar daca costa 9 euro bucata,momentan folosesc de la Black Cat,care sunt ok dupa parerea mea,dar as incerca si altceva.

16

miercuri, 30. iulie 2014, 00:58

Plute de "top" am folosit UniCat Ebro de 280gr,nu sunt foarte stralucite la capitolul vopsea/design dar sunt destul de rezistente,au aceea "tija" subtire din plastic ,prin care treci firul(mai greu firele groase) si apoi o bagi in tubul plutei,te ajuta mult cand vrei sa pescuiesti la o adancime mai mare decat cea a lansetei si iti permite sa tensionezi cat de cat lanseta fara a modifica adancimea monturi!

ulise70

Oblete

Răspunsuri: 17

Membru din: 3. septembrie 2016

Locație: dr tr severin

Profesia: maistru electro mecanic,maistru constructii metalice,cazangerie si sudura

  • Scrie un mesaj privat

17

joi, 8. septembrie 2016, 22:13

Mai fratilor!!!!gasiti poze de cacat,si nu stiti ce sa intrebatidespre ele!Expozitii din strainatate,si puneti intrebari de 2 lei,sa scrieti ceva pe saitul asta!Aratane trusa ta ,sa vedem ce ai in ea,nu o poza din expozitii,si ne intreebi ce parere avemdespre ele!Dam la peste cu un dop de pluta de la damigeana,si prindem ,daca stim sa interpretam trasaturile,personal nu am fost adeptul accesoriilor scumpe pt pescuit,deoarece pestele e prost si nu face diferenta unor scule de 300 de euro,sau cu ce dau eu,in medie 30 de roni o linie!Las saonarul invitatilor in barca,sa vada pe ecran unde este montura lor,cum urca somnul,iar eu prind linistit la mana,fara sa privesc vreodata pe ecranul sonarului cum urca somnul,sau cand este langa montura!Asa ca va rog ,aveti coloana vertebrala si nu mai postati prostii,doar pt a strange raspunsuri,sau a isca discutii pe sait! :ciao: :clonk

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

18

vineri, 9. septembrie 2016, 08:34

Mai fratilor!!!!gasiti poze de cacat,si nu stiti ce sa intrebatidespre ele!Expozitii din strainatate,si puneti intrebari de 2 lei,sa scrieti ceva pe saitul asta!Aratane trusa ta ,sa vedem ce ai in ea,nu o poza din expozitii,si ne intreebi ce parere avemdespre ele!

ulise70, o sa te rog sa o iei mai usor!
Spune-ti parerea daca vrei dar te rog nu spune tu altor utilizatori ce sa scrie si ce sa nu scrie cum nici altii nu-ti spun tie....
E un site unde fiecare poate scrie ce doreste in masura in care nu jigneste alti utilizatori.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."