Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

dinu55

Biban

  • Autorul acestui subiect este »dinu55«

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 30. martie 2012, 15:09

Mulineta PENN ATLANTIS 7000

Azi am primit o mulineta PENN ATLANTIS 7000 este o mulineta super sper sa o pun la un mustacios. :bucuros2:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 30. martie 2012, 16:03

De clasa superioara, bravo!
Cu o greutate de 500 de grame e buna si la spining.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 30. martie 2012, 18:05

scumpa mulineta dar buna!asigur-o bine impreuna cu lanseta :bravo: si cat mai multe partide de :pescuit: cu ea!

Răspunsuri: 75

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bihor

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 30. martie 2012, 18:35

Super mulineta. Gama de varf de la PENN.So folosesti la cat mai multi mustaciosi.

dinu55

Biban

  • Autorul acestui subiect este »dinu55«

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

5

sâmbătă, 31. martie 2012, 07:13

Multumesc mult pentru urarile de bine si azi am echipat mulineta cu Shimano Speedmaster Cross the Line Mega Silurus 285XH.Doresc sa imi fac citi mai multi prieteni cu care sa merg la pescuit la somn sa le spun locuri trucuri despre mustaciosi.Cit mai multe fire rupte ,trebuie sa ii acordam o sansa .FIRE INTINSE. :pescuit:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 17. mai 2012, 21:01

Te-a dezamăgit, de-o vinzi ? :nunteleg:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

dinu55

Biban

  • Autorul acestui subiect este »dinu55«

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 18. mai 2012, 04:55

nu,dar am mai primit o bucata,nu te poate dezamagi o mulineta PENN. :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 18. mai 2012, 07:43

Te-a dezamăgit, de-o vinzi ?


Sorry, nu-nteleg....!? Pot primi o lamurire scurta? Merci...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

dinu55

Biban

  • Autorul acestui subiect este »dinu55«

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 18. mai 2012, 09:05

Zoran,te voi lamuri in urma cu ceva timp am primit cadou o mulineta Penn Atlantis 7000 noua,dupa aproape am mai primit inca o bucata si o mulineta am bagato la vinzare pentru ca nu imi face trebuinta iar LARRY ma intrebat daca ma dezamagit si eu iam raspuns.Mulinetele sint super dar mai bune pentru spining,asa ca am oprit o bucata si am incercat sa vind o buc.Majoritatea persoanelor care m-au cautat vor sa cumpere mai mult daca se poate la preturi derizori .Sigur am sa retrag de la vinzare si am sa tin de rezerva.Pentru alte nelamuriri iti stau la dispozitie. :pescuit:

10

miercuri, 13. iunie 2012, 09:47

nu te poate dezamagi o mulineta PENN. :pescuit:


Unui coleg tocmai in weekendul aceasta s-a rupt pickup -ul cu tot, cu un fir de 0.76, "deh garantie pe viata" ( conform reclamei din magazinul respectiv)a trimis inapoi in magazin acum asteapta sa primeasca verdictul ... posibil sa fi fost ceva din fabricatie sau a fortat el prea tare ... insa cateodata si marcile renumite poate sa te lase cu gura amara...

dinu55

Biban

  • Autorul acestui subiect este »dinu55«

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

11

miercuri, 13. iunie 2012, 13:13

La mulineta PENN ATLANTIS pikup-ul este mono bloc deci construit din o singura piesa nu cred ca se poate rupe doar daca are defecte de fabricatie ascunse.Eu am PENN ATLANTIS 7000 si intra 300m-0,35mm ,daca poti sa faci o foto sa vedem in ce fel este ruptura. :nervos:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

12

marți, 11. septembrie 2012, 21:01

Salutari la toata lumea.Dinu55 esti multumit de Penn Atlantis 7000? Te intreb pentru ca imi cam face cu ochiul mulineta asta, dar nu ma grabesc nu vreau sa o mai dau in bara din cauza mulinetei. :ciao:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

13

marți, 11. septembrie 2012, 21:06

Salutari la toata lumea.Dinu55 esti multumit de Penn Atlantis 7000? Te intreb pentru ca imi cam face cu ochiul mulineta asta, dar nu ma grabesc nu vreau sa o mai dau in bara din cauza mulinetei. :ciao:


mane, mergi pe mana celor ce ti le-am zis :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

14

marți, 11. septembrie 2012, 21:18

:rizi: :rizi: :rizi: Salut.Anem stai linistit ca nu m-am decis inca dar vreau sa aud parerile mai multor pescari de somn sa zic asa.Pe lista mea sunt:Penn Atlantis 7000, Shimano Saragosa 8000 si Daiwa Capricorn j 4500.Daca altcineva mai propune vreo mulineta pentru spinning la somn o sa valutez.Fara graba de data asta. :zambet: :ciao:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

15

marți, 11. septembrie 2012, 22:50

Daca altcineva mai propune vreo mulineta pentru spinning la somn o sa valutez.Fara graba de data asta. :zambet: :ciao:




Poti sa arunci o privire si la D.A.M Quick Master daca ai unde sa o pipai :ochi: . Eu asta o folosesc (marimea 40 ca e cea mai usoara din gama) .E drept ca n-am avut decat un dril mai puternic cu ea si in rest ceva motei de 5-6 kg , insa au testat-o nemtii pe Ebro si la pescuit oceanic pe coastele Australiei si n-au fost probleme .
Asa arata:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kingofbeasts« (11. septembrie 2012, 22:55)