Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 12

Membru din: 9. august 2014

Locație: onesti

  • Scrie un mesaj privat

21

sâmbătă, 16. august 2014, 11:08

Dupa ce pleci de la mine... opresti la caiuti la izvor si schimbi apa , cea de la robinet cam are clor si ii afecteaza,cea de izvor e f oxigenata si rece , abia dupaia poti sa pui bidoanele cu ghiata,cind ajungi la balta, faci schimb de apa JUMATE SI ABIA DUPAIA II PUI intr-un bidon gaurit si smirgheluit pe dinauntru sa nu aiba asperitati care sa rada solzii.... daca nu ai unu til dau pe a meu ca si asa dacu eu tre sa confectionez altul....asta are vro 4-5 ani dacu si a inceput sa se deterioreze,,,
Zoran ... noi sa fim sanatosi.... adevaru e ca ai avut bafta ieri dumpamiaza pe la 18 a tras o ploaie de numa care a tulburat trotusul... deci azi ciuciu pestici , pe tulbure nu prind nici 10% din ce prind pe apa limpede

Răspunsuri: 5

Membru din: 7. iulie 2016

Locație: București

  • Scrie un mesaj privat

22

luni, 25. iulie 2016, 16:11

Salutare la toata lumea!
Am tot cautat si pe forum, si pe net, dar nu am gasit pe cineva din București, sa vândă rame negre la kg, ci doar la casoleta, 5 lei. Aveti vreo idee pe unde as putea gasi, sau singura soluție e sa comand de la Tulcea.
Multumesc

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

23

luni, 25. iulie 2016, 16:21

Mai depind si de calitate......ce pot sa-ti zic, este ca ramele de la Tulcea, prin primavara devreme costau 30 lei/kg, putin mai tarziu costau 35 lei/kg. Comanda de 5kg. Primele comenzi rame groase , apoi au mai venit si subtirele si cateva mai micute. Dar super bune per amsamblu.
Prin Bucuresti...incearca la idealfishing . :) :) :)
La lipitori..sunt beton cele de Tulcea. Tot asa le-au scumpit, dar sunt super bune.

Răspunsuri: 5

Membru din: 7. iulie 2016

Locație: București

  • Scrie un mesaj privat

24

luni, 25. iulie 2016, 17:36

Multam de informații, la ideal deja sunasem, si nu band decat la casoleta. Ies poimaine in zona calarasi cu un amic care are o barcuta, si daca nu am alta varianta, iau de la claumar, 5 lei cca 12 rame, adica o montura la apa. Iau vreo 10 casolete. Sper sa imi ajunga, de fapt sper sa nu imi ajunga, sa dea somnul cu botul de ele. :))))

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

duminică, 11. iunie 2017, 11:37

In afara de comenzile de la Tulcea, de unde se pot cumpara momeli pentru somn, ca, țipari lipitoari, viermi de salcie, rame, coropisnite, in Bucuresti, dar si intre Fagaras si Sibiu?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare