Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Dark17

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Dark17«

Răspunsuri: 39

Membru din: 15. iulie 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 26. iulie 2014, 08:26

Accesorii D.A.M

Salutare stie cineve de unde pot cumpara accesorii , lansete , mulinete dam dar sa fie originale ... si ce parere aveti despre acceasta firma DAM .. eu zic ca e cea mai buna firma de articole de pescuit .. cele mai rezistente lansete si mulinete care te tin o viata . :noroc:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2

sâmbătă, 26. iulie 2014, 09:07

Pe Monstru.ro parca erau.Departe de ce crezi tu despre aceasta firma...Nu mai e ce a fostMai ales ca niciodata nu au fost nr.1 la mulinete.E greu sa-i bati pe aia cu ochii mici :rizi:

rudy

Oblete

Răspunsuri: 14

Membru din: 12. iunie 2013

Locație: cluj napoaca

  • Scrie un mesaj privat

3

sâmbătă, 26. iulie 2014, 09:19

Un nume mare si un gigant in ani 80,dar falimentara din cate stiu eu in prezent.
A incercat ceva cu modelul de mulineta Quick,insa nu cred ca au reusit sa produca
emotiile din trecut.

:nu:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

4

sâmbătă, 26. iulie 2014, 09:19

D.A.M nu e mai e ceea ce a fost desi se straduie din greu sa redevina. Din marfa afisata in cataloagele ultimilor ani putine produse au convins din punct de vedere calitativ dar alea intradevar merita luate . In Romania produsele lor ajug pe doua filiere principale D.A.M punct ro si Munstru punct ro.
Cea mai mare parte din produse e facuta in China insa la alte standarde de calitate decat produsele de talcioc sau de bazar de care te lovesti la tot pasul. In Germania se mai face doar designul si eventual testarea si de aici si diferenta dintre D.A.M de "ieri" si cel de "azi". Dintre produsele care au convins in ultimii ani as pomeni seriile de lansete Nanoflex si Calyber concepute pe niste blankuri bune si mulinetele din seria Quick 1000-4000 FD care desi sunt grele ofera ceva ce Daiwele si Shimanourile de azi nu sunt in stare si anume un raport mic de recuperare cuplat la un angrenaj extrem de simplu si robust .

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kingofbeasts« (26. iulie 2014, 09:30)


Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

5

sâmbătă, 26. iulie 2014, 09:29

Un nume mare si un gigant in ani 80,dar falimentara din cate stiu eu in prezent.
A incercat ceva cu modelul de mulineta Quick,insa nu cred ca au reusit sa produca
emotiile din trecut.

:nu:



Nu e nici pe departe falimentara in prezent asta s-a intamplat doar prin anii 90. De fapt, la ultimul EFFTEX , suedezii care detin atat D.A.M cat si Savage Gear, au dominat targul obtinand nu mai putin de 7 medalii pentru produsele oferite. Svendsen and DAM dominate EFTTEX awards
Cat despre mulinete, toate poarta denumirea "Quick" la ei insa cea care a reinviat fiorul gloriei germane de alta data e cea mentionata anterior pe care pana cand n-o ti in mana nu sti ce inseamna mers fin ,lin sa ca prin unt la o mulineta :bucuros: , adica asta :


Quick® 1000-4000 FD | DAMtackle

Acest răspuns a fost de 3 ori editat, ultima oară de »kingofbeasts« (26. iulie 2014, 09:49)


Dark17

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Dark17«

Răspunsuri: 39

Membru din: 15. iulie 2014

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 26. iulie 2014, 10:14

eu am mulineta asta




care mi-a dato tata de vreo 5 - 6 ani si a fost folosita si de el nu stiu cati ani si am mai folosit-o si eu si nu are nici o problema .. nici macar arcul de la pick-up
nu sa rupt niciodata ..

Am cumparat o mulineta daiwa nu mai stiu modelu ca am dat-o cadou , si ma tinut 4 partide si sa si rupt arcu de la pik-up ..

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

sâmbătă, 26. iulie 2014, 14:49

eu zic ca e cea mai buna firma de articole de pescuit ..

Nu as spune asa ceva despre nici o firma ce produce articole de pescuit. Un model e bun, altul, mai naspa, unul de clasa, altul de coada... la fiecare producator! :noroc:

mi-a dato tata de vreo 5 - 6 ani si a fost folosita si de el nu stiu cati ani si am mai folosit-o si eu si nu are nici o problema .. nici macar arcul de la pick-up
nu sa rupt niciodata ..


Sa o folosesti cu succes si in continuare! :pescuit:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

8

sâmbătă, 26. iulie 2014, 15:31



Sa o folosesti cu succes si in continuare! :pescuit:

daca-mi ziceai mie asa ceva imi dadeam demisia de pe forum :zambet: :drac2: :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 26. iulie 2014, 15:44

Cu toate ca eu nu sunt superstitios, am incercat intotdeauna sa nu folosesc cuvinte gen "noroc" (nici macar ca salut la pescuit), sau "sa ai bafta"..., dar nici "rahat in straita" sau "sa ma c...c pe betele tale". Am incercat sa ma limitez la "fire-ntinse". Iar aici chiar ma refeream de succes in a nu se strica! Ptr ca nici nu stiu ce a prins cu mulineta, stiu doar ca pina acuma nu s-a stricat! Asadar, sa o folosesti cu succes si in anii urmatori, sa nu se strice niciodata... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 24

Membru din: 13. iulie 2013

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 29. iulie 2014, 09:55

Eu am 2 bete DAM (nu stiu exact modelul) pe care le-am primit cadou de la un unchi. Cred ca au in jur de 10 ani ( de vreo 3 ani le am eu). Sunt foarte multumit de ele, au actiune 100-150 g si 3 metri lungime. Le folosesc la pescuitul de pe mal. Le-am carat dupa mine, in Cazane, Delta, pe toata Dunarea, balti, etc si niciodata nu am fost dezamagit.

Subiecte asemănătoare