Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 29. martie 2012, 11:59

Lanseta CORMORAN BLACK BULL HC 3.30 CATFISH ...

Salut!Ce parere aveti de lanseta CORMORAN BLACK BULL HC 3.30 CATFISH Vreau s-o folosesc pe Ebro cu peste viu ca momeala la grund! :gandesc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 29. martie 2012, 15:23

Salut Andrei,
este o lanseta buna, fara nici o indoiala! Dar, pt pescuit de pe mal. Din barca este putin cam lunga...
Ai cumparat deja lanseta sau esti pe cale sa o cumperi?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 29. martie 2012, 18:44

Salut Zoran,vreau s-o folosesc de pe mal pentru ca barca nu am, lanseta o astept sa vina am dat comanda in Franta pe aici unde sunt eu nu am gasit-o!mai stii tu una pana 100 euro in afara de Daiwa exceler 3.30-250-500gr mi se pare cam prea rigida si vreau sa simt drilul si cu un somn ceva mai mic ?!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 30. martie 2012, 06:57

Mantikor Waller Kralle 3,2m 75-240g Dominator, ca. 115,- (f buna!)
WFT Never Crack Big Fish 3 m, 150-700g, ca. 60,- euro (tine si la un peste de 100 kg fara probleme)
Uni Cat Dreamfish II 3 m, 180 - 480 g, ca. 100,- euro
Zebco Rhino DF Big Fish, 2.85 m, 300 Gramm - ca. 90,- euro (fara probleme si pesti de 100 kg)
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

andrei

Biban

  • Autorul acestui subiect este »andrei«

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 30. martie 2012, 08:41

:salut: Salut Zoran !sa inteleg ca ordinea este si preferinta(recomandarea) ta?!dar am o mulineta cu tambur rotativ IRIDIUM NEMIX 304 AL si as lua o lanseta pana in 3 metri pentru ea s-o folosesc de pe mal(zone cu multi copaci,vegetatie...)pe care mi-ai recomanda-o? :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 30. martie 2012, 09:23

Nu, nu este in ordinea preferintelor.

Eu as lua WFT Never Crack Big Fish 3 m, 150-700g, cu 60,- euro si as pune un Penn spinfisher 950 ssm cu 95,- euro pe ea. Nu prea sunt prieten cu trolingurile. Am si eu 2 Penn GT2 pe care vreau sa le vand, una modelul 340 si una modelul 320. Extraordinar de bune, dar nu ma impac cu ele.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 30. martie 2012, 09:30

:salut: Salut Zoran !sa inteleg ca ordinea este si preferinta(recomandarea) ta?!dar am o mulineta cu tambur rotativ IRIDIUM NEMIX 304 AL si as lua o lanseta pana in 3 metri pentru ea s-o folosesc de pe mal(zone cu multi copaci,vegetatie...)pe care mi-ai recomanda-o? :pescuit:


vezi ca au aia de la Rhino lansete dintr-alea de multi se chinuie sa le rupa si nu reusesc ... si nu prea sar de 100 de euro. Acum nu am timp sa ma uit dar parca aveau si aia de la Black Cat ceva lansete in jurul sumei aleia care iarasi si-ar face treaba. in cazul in care urci cu suma pe care vrei sa o platesti atunci evident ca apar si alte posibilitati.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm