Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 28. iunie 2014, 09:34

Lansete si alarme Taffi

:salut: ,
daca exista din partea cuiva interes, va rog sa nu comandati din shop! Ptr utilizatorii forumului pot organiza o mica reducere, ptr informatii detailiate va rog sa ma contactati pe privat. :ochi:

Atentie, accesorile de la Taffi-Tackle sunt foarte cautate in Germania, dupa multe modele de lansete se asteapta luni intregi dupa o comanda initiata.
Deocamdata pe stoc doar 3 lansete de stationar de 3,35 m si 3 lansete de verticala/clonc. Ptr restul lansetelor voi cere date exacte ptr posibile livrari. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 30. iunie 2014, 06:31

:salut: ,
aici gasiti descrierea lansetelor si alarmelor cu funk: Taffi-Tackle
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 16. septembrie 2014, 07:26

Salutari!
Dupa multe asteptari, am reusit sa primesc inca 10 lansete Taffi Vertical ptr clonc, in lungimea de 1,95 m.
Daca exista interes, pretul de Promo al unei lansete este redus de la 139,-€ la 119,-€.
Stiu ca nu e prea ieftina, dar calitatea isi are pretul...
======================================================================
Lansetele de stationar, cele de 3,35 m, sunt complet vandute din stocul firmei Taffi, urmatoarele vor fi disponibile in ianuarie 2015. Daca exista interes si doriti sa le aveti asigurate, trebuie sa le comandam din timp. Pretul unei lansete este de 135 €, in loc de 159.
======================================================================
Deasemenea cine e interesat de alarme Taffi, simple fara funk, acestea sunt la 35 € bucata (pretul regulat fiind de 40,-€).
Sensibilitate reglabila, volum reglabil, impermeabile.
Reactioneaza si la vibratii ultra fine (sens reglabila), la cadere continua a lansetei, la indreptare a lansetei daca pestele vine spre mal, adica cam in toate situatiile posibile de trasatura.

In video-ul urmator sunt prezentate alarmele cu funk, dar si cele simple tot asa de bine functioneaza:

http://youtu.be/Jzm1x92svy4?t=1m54s
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 16. septembrie 2014, 12:15

Salutari!
Dupa multe asteptari, am reusit sa primesc inca 10 lansete Taffi Vertical ptr clonc, in lungimea de 1,95 m.
Daca exista interes, pretul de Promo al unei lansete este redus de la 139,-€ la 119,-€.
Stiu ca nu e prea ieftina, dar calitatea isi are pretul...
======================================================================
Lansetele de stationar, cele de 3,35 m, sunt complet vandute din stocul firmei Taffi, urmatoarele vor fi disponibile in ianuarie 2015. Daca exista interes si doriti sa le aveti asigurate, trebuie sa le comandam din timp. Pretul unei lansete este de 135 €, in loc de 159.
======================================================================
Deasemenea cine e interesat de alarme Taffi, simple fara funk, acestea sunt la 35 € bucata (pretul regulat fiind de 40,-€).
Sensibilitate reglabila, volum reglabil, impermeabile.
Reactioneaza si la vibratii ultra fine (sens reglabila), la cadere continua a lansetei, la indreptare a lansetei daca pestele vine spre mal, adica cam in toate situatiile posibile de trasatura.

In video-ul urmator sunt prezentate alarmele cu funk, dar si cele simple tot asa de bine functioneaza:

http://youtu.be/Jzm1x92svy4?t=1m54s

Salut, Zoran, nu exista si un model de lanseta mai apropiat de Banax-ul Koos Catfish, pana spre 1000 g? Ca lungime, m-ar interesa, dar actiunea, dat fiind ca am deja Banax-ul, mai caut ceva cat mai apropiat!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

5

marți, 16. septembrie 2014, 12:40

Salut, Zoran, nu exista si un model de lanseta mai apropiat de Banax-ul Koos Catfish, pana spre 1000 g? Ca lungime, m-ar interesa, dar actiunea, dat fiind ca am deja Banax-ul, mai caut ceva cat mai apropiat!

Despre ce lungime discutam? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 17. septembrie 2014, 00:36

Salut, Zoran, nu exista si un model de lanseta mai apropiat de Banax-ul Koos Catfish, pana spre 1000 g? Ca lungime, m-ar interesa, dar actiunea, dat fiind ca am deja Banax-ul, mai caut ceva cat mai apropiat!

Despre ce lungime discutam? :gandesc:

Despre 1,90-1,95 m! Banax-ul meu are 1,90 m!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 17. septembrie 2014, 05:18

Nu, lanseta nu e coada de matura.
E de 220 grame actiunea, si de aceea vei avea placere in drill si cu un somn de 5 kg. Fiind f puternica la baza, poti insa sa scoti si somni de 100 kg fara probleme.
Cu lanseta s-au ridicat 13 kg si nu s-a rupt.

Taffi Tackle Vertical Action Bruchtest - YouTube
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

8

miercuri, 17. septembrie 2014, 10:51

Salutari!
Dupa multe asteptari, am reusit sa primesc inca 10 lansete Taffi Vertical ptr clonc, in lungimea de 1,95 m.
Daca exista interes, pretul de Promo al unei lansete este redus de la 139,-€ la 119,-€.
Stiu ca nu e prea ieftina, dar calitatea isi are pretul...


Mai sunt 6 bucati disponibile... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com