Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

61

vineri, 27. iunie 2014, 12:02

Frumoasa excursia! Va felicit pentru distractie ,peisaje,pesti .Si va invidiez ,normal! :drac2: Si eu tot imi propun sa fac o Spania ...Poate la anul ,impreuna cu Micutzu daca-si gata X-zoga pana atunci :rizi:

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

62

luni, 30. iunie 2014, 01:44

Frumoasa expeditie ati avut cu rezultate foarte bune in final.ma bucur ca Informer a reusit o captura peste 2 metri..
Dupa cum spune Tudor pe zi la spinning toti se deplaseaze cu barcile in sus si josul Ebroului lansand la mal sau in repezisuri,nu cunosc zona Deltei si nu stiu daca ati
avut caderi de apa de tipul acesta...


sigur ati fi prins la spinning...eu din pacate m-a purtat fratele meu pe toata Coasta Valenciana,de la Gandia pana la Benidorm,il inteleg e prima data cand vine in Spania si era incantat asa ca nu am putut sa mai ajung pe la voi...
Se pare ca la sfarsit ati dat de locul ,,fierbinte"...frumoase poze ati facut si rezumatul expeditiei facut de Informer e ok....asa cine vrea sa vina din tara stie aproximativ toate costurile si ce il asteapta,e lucru mare :bravo:
Un salut.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

63

luni, 30. iunie 2014, 09:08

Dupa cum spune Tudor pe zi la spinning toti se deplaseaze cu barcile in sus si josul Ebroului lansand la mal sau in repezisuri,nu cunosc zona Deltei si nu stiu daca ati
avut caderi de apa de tipul acesta...

Suli, intre Amposta si barajul de la Xerta nu sunt astfel de caderi de apa in schimb, in special mai sus de Tortosa sunt multe repezisuri cu apa foarte mica (20 - 50cm)... chiar am lovit putin motorul la un moment dat, cand ne-am abatut de la traseul balizat. :)
Caderi de apa sunt multe chiar la baraj.
Treaba e ca ne-a luat destul de mult traseul (cred ca vreo 50km dus intors) si cum n-am plecat chiar de dimineata, n-am avut foarte mult timp pt. pescuit.
Ar merita re-facut acest traseu dar plecat dimineata devreme si pescuit toata ziua... poate data viitoare. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."