Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 18. mai 2014, 17:17

"Ac de mare" pe ... Dunare :)

Cu ocazia scaderii bruste a cotei Dunarii in amonte de Portile de Fier, pe langa milioanele de guvizi ramasi pe mal am gasit si mai multi pesti ca cel din poza.
N-am mai vazut pana acum asemenea peste de apa dulce, singurul asemanator ca forma pe care-l stiu fiind "acul de mare".
Stie cineva ce peste e cel din poza (are o lungime in jur de 12cm si este f. subtire).

----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 111

Membru din: 17. ianuarie 2013

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 18. mai 2014, 19:04

Esti formidabil ... m-ai dat gata .
Nici nu credeam ca Dunarea noastra poate tine asemenea ciudatenii ...Clar ac de mare

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 18. mai 2014, 19:53

Buuaaaahhh! Cool! Cati guvizi au ramas pe mal? :gandesc: Atentie, rapitorii au ramas probabil in criza de guvizi! Ati luat la pachet ptr urmatoarele partide? :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 18. mai 2014, 20:09

:)
Guvizi erau chiar foarte multi dar mai erau si reginute, somn american si mai rar cate-o albitura.
Ce-am gasit deasemenea vreo 10 pe-o suprafata de cca. 500mp au fost raci... :ochi: .
Am strans din toate lighioanele pt. clonc da` din pacate conditiile n-au fost prielnice.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

puiu

Biban

Răspunsuri: 100

Membru din: 12. februarie 2014

Locație: Blaj

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 18. mai 2014, 20:54

este ac de mare intradevar! lacul Siutghiol din Mamaia e plin de ei
Un expert printre incepatori şi un incepator printre experti

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

6

duminică, 18. mai 2014, 23:12

Frumos,nu am stiut ca exista specia aceasta....e prima data cand aud de ac de mare,se para a un calut de mare.. :gandesc:

7

luni, 19. mai 2014, 08:22

:salut: COSTI in zona la mine am vazut de vreo 10 ani cel putin prima data nu am stiut ce este stau de obicei prin iarba pe la mal de aia au ramas pe mal cind a scazut apa :noroc: