Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Răspunsuri: 9

Membru din: 25. martie 2015

Locație: craiova

  • Scrie un mesaj privat

41

joi, 16. aprilie 2015, 10:58

Multumesc pentru raspuns,cred ca in post te-ai referit la blancul de 15kg si lure de 300gr,eu am intrebat de cel de 5kg si lure de 120gr ,

Taka-G 66
6' 6"
CUSTOM
1
PE 2.0
7 KG
FAST+
2-4 KG
5 KG
Max 120G

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 16. aprilie 2015, 11:13

Multumesc pentru raspuns,cred ca in post te-ai referit la blancul de 15kg si lure de 300gr,eu am intrebat de cel de 5kg si lure de 120gr ,

Taka-G 66
6' 6"
CUSTOM
1
PE 2.0
7 KG
FAST+
2-4 KG
5 KG
Max 120G


Da :rizi: ... scuzele mele, nu am citit titlul raspunsului tau si avand in vedere numele topicului credeam ca faci referire la blank-ul in cauza ...

nu stiu blank-ul de care intrebi, din pacate nici macar nu am avut posibilitatea de a pune mana pe el ... dar daca il iei sa ne spui si noua cum e ca stiu mai multi curiosi de blank-urile mai "light" de la X-Zoga ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 9

Membru din: 25. martie 2015

Locație: craiova

  • Scrie un mesaj privat

43

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 10:46

blanc Taka-G 66 6' 6" CUSTOM 1 PE 2.0 7 KG FAST+ 2-4 KG 5 KG Max 120G

Pentru cei care au mai cumparat blancuri xzoga, de unde se pot comanda?

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

44

marți, 21. aprilie 2015, 14:14

Pentru cei care au mai cumparat blancuri xzoga, de unde se pot comanda?


pe mine si Mane ne-a ajutat ZOran sa le luam de prin Germania ... am vazut ca si prin Italia se gasesc dar la preturi ceva mai mari si parca majoritatea sunt de jigging marin.

mai stiu cativa oameni care erau interesati de ele dar care pana la urma s-au lasat pagubasi tocmai datorita faptului ca nu prea reuseau sa dea de ele pe nicaieri ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

45

marți, 4. august 2015, 15:15


Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

46

marți, 4. august 2015, 22:42

Pentru cei care au mai cumparat blancuri xzoga, de unde se pot comanda?
Daca ai cum si prin cine sa-ti iei din Germania (ca sa nu dai pe transport jumate din valoarea blankului ) pot sa-ti dau vreo doua linkuri altfel , e mai bine sa te orientezi spre blankuri mai accesibile. mai sunt vreo 2-3 modele si pe Ebay din cand in cand dar, tot asa, transportul te omoara.
Personal, la un moment dat (dupa ce am terminat proiectul lansetelor lui Anem si Mane) am vrut sa aduc blankuri de la ei dar n-am avut cu cine discuta (asta pentru ca mi-a placut ce aveau de oferit) . Abia au raspuns la un mail dupa ce leam trimis vreo 4 si ala cu niste informatii lacunare si cu raspuns tot pe langa intrebarile pe care le-am adresat punctual (de parca n-ar fi vrut sa vanda :nunteleg: ).
Cam asta e cu XZoga .

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

47

miercuri, 5. august 2015, 13:44

Am vazut si eu lanseta la mane ieri cand am avut placerea sa il cunosc personal si sa pescuim putin impreuna. Lanseta e o bestie. Nu e genul meu asa ranga mai ales ca o vad ok doar pentru Dunare la noi in tara. In rest, sunt sigur ca ar putea face fata oricarui somn cu brio. Nu este foarte grea si mi-a placut priza pe maner. Pentru cei ce vor sa faca lanseta asta pentru apele interioare cred ca ar fi ok ceva mai light.

nando

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 22. ianuarie 2014

Locație: voluntari

  • Scrie un mesaj privat

48

joi, 6. august 2015, 08:42

La cât ar ajunge o astfel de lanseta ?

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

49

joi, 6. august 2015, 11:14

La cât ar ajunge o astfel de lanseta ?



A mea si a lui Anem ne-au dus undeva pe la 400 de euro bucata :noroc:

nando

Oblete

Răspunsuri: 27

Membru din: 22. ianuarie 2014

Locație: voluntari

  • Scrie un mesaj privat

50

joi, 6. august 2015, 19:00

Nu este exagerat exagerate scump

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

51

joi, 6. august 2015, 22:43

La cât ar ajunge o astfel de lanseta ?



A mea si a lui Anem ne-au dus undeva pe la 400 de euro bucata :noroc:

Din cei 400, cat au fost drumurile, ca Emil parca a trimis-o si a primit-o de vreo 2 ori, ca sa iasa exact cum dorea...e mai greu de la distanta decat sa te intalnesti direct cu cel care monteaza toate componentele pe blank.. si costa si ceva expedierile...nu? Chiar sunt si eu curios...!? :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

52

vineri, 7. august 2015, 00:15

Cei 400 au cam inclus pretul blancului, al celorlalte componente, transport blank de la magazin la Zoran, de la Zoran la mine si de la mine in Italia la baieti, transporturile componentelor pe ruta Japonia- Arad - Sibiu si manopera mea. La mine au ajuns toate componentele si au plecat ca lansete finite o singura data spre baieti dupa ce in prealabil am povestit si stabilit impreuna romane intregi pe tema lor inclusiv cateva schite si proiecte grafice. :ochi: :zambet:
Transporturile au fost destul de scumpute mai ales ca, daca retin bine, spre Italia au plecat lansetele cu valoare declarata si deci mai scump decat normal. :nunteleg:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

53

vineri, 7. august 2015, 09:22

Cei 400 au cam inclus pretul blancului, al celorlalte componente, transport blank de la magazin la Zoran, de la Zoran la mine si de la mine in Italia la baieti, transporturile componentelor pe ruta Japonia- Arad - Sibiu si manopera mea. La mine au ajuns toate componentele si au plecat ca lansete finite o singura data spre baieti dupa ce in prealabil am povestit si stabilit impreuna romane intregi pe tema lor inclusiv cateva schite si proiecte grafice. :ochi: :zambet:
Transporturile au fost destul de scumpute mai ales ca, daca retin bine, spre Italia au plecat lansetele cu valoare declarata si deci mai scump decat normal. :nunteleg:

Pai tocmai asta doream sa aflu...cam ce procent au insemnat cheltuielile cu transportul...:)...presupun...mai mult de 25%...din valoarea totala...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

54

vineri, 7. august 2015, 10:55

La cât ar ajunge o astfel de lanseta ?



A mea si a lui Anem ne-au dus undeva pe la 400 de euro bucata :noroc:

Din cei 400, cat au fost drumurile, ca Emil parca a trimis-o si a primit-o de vreo 2 ori, ca sa iasa exact cum dorea...e mai greu de la distanta decat sa te intalnesti direct cu cel care monteaza toate componentele pe blank.. si costa si ceva expedierile...nu? Chiar sunt si eu curios...!? :ochi:


Robert, lanseta nu a fost trimisa inapoi niciodata ... a facut-o Carol fix cum am vrut, dupa mult multe ore de conversatii despre cum ar fi mai OK.

Per total, transporturile toate cred ca au sarit putin de 100 de euro ... care trebuiesc impartite la 2. Asa cum spunea si Carol, transportul din Romania pana aici a fost cam jumatate din suma totala a transporturilor doar pentru ca am vrut noi ca pachetul sa fie asigurat pe suma reala a lansetelor in ideea de a evita orice fel de surpriza. Restul cheltuielilor pe transport le-a spus pe toate Carol.

Deci, daca ar fi sa lucram in procente, astea ar fi cam la 15 % din suma totala platita.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Subiecte asemănătoare