Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

21

luni, 28. aprilie 2014, 19:15

ca sa puteti face diferenta intre original si fals ar trebui sa mergeti la magazine cu ambele cutii si sa le diferentiati, altfel..............sa fim seriosi, este greau de facut diferente.
singurii care pot face cu adevarat aceste diferente sunt comerciantii, dar cum noi traim in partea balcanica a europei, cu influente clare din partea euro-asiatica, mereu vom trai sub sceptrul castigului mare, rapid si nemuncit, asa ca, atentie matre de unde cumparati.

22

joi, 18. februarie 2016, 00:24

salut
O intrebare :zambet: A comandat cineva Power Pro de 0,41mm la rola de 135m de pe totalfishing?
Am inteles ca este foarte mare riscul sa cumperi falsul in loc de original si ma intereseaza sa stiu daca a avut cineva 'probleme' cu comenzi de pe magazinul totalfishing! :gandesc:

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 18. februarie 2016, 00:32

Pana acum 2-3 ani tot ce aveam de luat de pescuit luam numai de la totalfishing fix pentru ca mi s-au parut cei mai seriosi.
Eu unul nu am intampinat nici un fel de probleme cu ei.
Un alt site de pe care am comandat mai recent si mi s-a parut a fi serios este sipcarp.ro

Strict parerea mea din experienta personala!

Răspunsuri: 17

Membru din: 1. septembrie 2015

Locație: slatina

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

24

joi, 18. februarie 2016, 07:32

Eu am cumparat de f. multe ori de la Total Fishing. Nu am avut niciodata probleme. Recomand.
PP este, cum zicea cineva, "fir de munca". Eu pescuiesc 95 % pe Raul Olt la salau si somn in agataturi, Singurul fir care rezista cat de cat in pietroaie si alte structuri, este pentru mine PP.
Eu comand fir PP si altele, de pe Cabelas prin userul "Nemernic" de pe rapitori. Are un adaos de 30 % la orice produs comandat. in 2 saptamani esti in posesia comenzii.
Am facut comenzi de sute de dolari si nu am avut nicidata probleme. Iti aduce orice doresti de pe cabelas.

16,99 cat costa firul x 4.00064 cat este dolarul + 30 % adaosul = 88.54 RON :buaaaah:

Se merita? :gandesc: Pentru mine DA. :pescuit:

Răspunsuri: 17

Membru din: 1. septembrie 2015

Locație: slatina

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

25

joi, 18. februarie 2016, 07:50

si apropo:
Urmatoarea comanda pe Cabelas:
Marti, 23.02.2016
Gabi "Nemernic": 0729 618 393

:prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

joi, 18. februarie 2016, 09:53

16,99 cat costa firul x 4.00064 cat este dolarul + 30 % adaosul = 88.54 RON


Salut Gabi,
Rola de 135 m costa 88,54 RON, adica circa 20€. Da, se merita daca se comanda 1 rola de 135m, sau si alte produse de pe Cabela's. :noroc:

La Angel-Domäne 1 m de fir Power Pro orig la 1 metru, de pe role de 2700m, este 0,12-€ => 135 m = 16,20-€
Aici se merita ptr cei ce cumpara ptr mai multe mulinete, la lungimi diferite, dimensiuni diferite. Si in 1 saptamana este firul in Ro, ori direct, ori prin mine cu Atlassib :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 17

Membru din: 1. septembrie 2015

Locație: slatina

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

27

joi, 18. februarie 2016, 10:29

Salut Zoran,

Gabi este baiatul care aduce de pe Cabelas.

Permanent sunt reduceri pe Cabelas. Am luat fir PP si mai ieftin. Depinde de cat de sus este dolarul si daca produsul mai este si la reducere... :gandesc:
Nu ai fac reclama baiatului,

Toate cele bune! :prieteni:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

28

vineri, 19. februarie 2016, 15:46

Deci Florine toate cele trei variante ( Total, Zoran sau Gabi -Nemernic) sunt sigure .Optiunea iti apartine.

29

vineri, 19. februarie 2016, 17:02

Pai sa imi ajunga odata mulineta :zambet: apoi vad eu si de fir! :bravo:

Subiecte asemănătoare