Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 19. martie 2012, 09:53

dupa partide ...

Deschid si au pe aici un topic cu gandul de a mai baga cate ceva despre partidele noastre de pescuit, cu rezultate sau fara dar unde sper sa mai apara eventual idei si poate se vor schimba si rezultatele.

Ieri am bagat o partida ... pe la vreo 5 dimineata deja eram cu voblerul in apa si pana pe la vreo 12 am tot insistat. Lasand la o parte toti nervii :nervos: facuti
- din cauza abundentei de oameni pe locurile unde pescuiesc (anul trecut si acum 2 ani o data la 3-4 iesiri ma intalneam cu cineva),
- pe niste nemti care nu au avut pic de bun simt cu barcile pe apa, pic de bun simt sa isi stranga toate acareturile lasate in urma monturilor (zeci si zeci de metri de mono pe care il foloseau sa isi ancoreze plutele babane in curent)
- datorita nevoii continue de a schimba locurile pentru ca peste tot aproape erau oameni pe mal sau in barci.
- dar si datorita faptului ca unii nu cunosteau limite in numarul lansetelor lansate in apa ... neavand mai deloc posibilitatea sa pescuiesc in cele mai promitatoare dintre locuri pentru ca unii aveau lansate bete sa prinda babusti sau platici sa dea la somn.

Per total partida nu as putea spune ca a fost dezamagitoare chiar daca am prins doar vreo 2 dintr-astia:

partea buna e ca deja se vede si pe ape ca s-a incalzit afara si pestii se pun in miscare.

In toata nebunia asta cel mai frumos a fost de pe la vreo 5 pana pe la vreo 7 ... doua ore de liniste totala, prea devreme pentru anumiti pescari sa se trezeasca si se pare ca inclusiv pentru cei din corturi era o ora prea matinala. In cele 2 ore de liniste eram de-a dreptul coplesit de bucuria ca a venit caldura si o data cu ea sperantele la capturile mult visate. Intr-un mic golfulet de vreo 30-35 metri lungime in care se formau niste vartejuri si unde apa mergea lin de la 10cm pana la vreo 2 metri am prins vreo 40 de minute de spectacol cum doar in perioada estivala vedeam. Au fost vreo 40 de minute in care minim o data la 3-4 minute se declansa haosul ... asta constand in atacuri turbate ale somnilor care depaseau linistit limita de 1,5 metri si parca atunci cand unul dadea startul era urmat imediat de alti somni care rapeau sau plesneau apa cu cozile de parca erau nebuni (chestie care doar o singura data am mai vazut-o intr-un loc unde erau somnii unii peste altii). Toata nebunia a inceput cu vreo 10 minute inainte de a da prima urma de lumina si a continuat in felul asta vreo 40 de minute pentru ca s-a luminat foarte greu datorita norilor prezenti. Cand am vazut spectacolul respectiv eram convins ca asta va fi partida in care voi prinde primul somn de anul asta dar se pare ca ei aveau alte planuri si indiferent cu ce am incercat nu au vrut sub nici o forma sa dea in nimic. Am incercat cred ca mai bine de 12-13 voblere diferite atat ca dimensiune, forma dar si ca miscare si am incercat inclusiv cu ceva cauciucuri (anghile ca altceva nu aveam la mine) si chiar top-water dar nu au vrut sa raspunda deloc. Dupa cele 40 de minute totul s-a stins, dar s-a stins in asa hal incat nu am mai vazut absolut absolut nici o activitate la suprafata apei exceptie facand ceva pasnici cat palma si un crap de vreo 5-6 kg ce a sarit ca nebunul complet afara din apa in mijlocul curentului. Dupa aia s-au trezit cei de la corturi, au inceput sa zumzaie cu barcile pe acolo si sa distruga toata linistea pentru ca isi schimbau monturile iar dupa nici jumatate de ora a aparut si un grup care cand am vazut cate bagaje aveau ma gandeam ca poate se muta pe malul Po-ului ... iar dupa aia m-am tirat eu in alte locuri.

Deci, ce era de facut ... apa scazuta mult de tot, foarte foarte limpede si mi se parea destul de calda (la mana ca n-am termometru) iar perioada in care somnii pareau a se hrani era foarte foarte scurta. Aia toti de la stationar in ciuda celor 20-25 de lansete lasate la apa nu au avut nici o trasatura cat timp am stat eu pe acolo.

ps: Tudor, in Franta cam in ce perioada incepe somnul sa depuna ca aici am senzatia ca in viitorul foarte apropiat va incepe ... zic asta pentru ca temperaturile au urcat pana la vreo 20 de grade si peste noapte rareori scad sub 7-8 grade.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

2

luni, 19. martie 2012, 10:13

Felicitari pentru capturi.Restul e nasol,incepe sa semene din ce povestesti cu ce avem noi pe aici:galagie si respect 0 fata de ceilalti pescari.Cat despre somni nu esti singurul care a patit asa ceva.Cred ca asa se comporta inainte de depunere,probabil e momentul in care se aduna si nu-i prea intereseaza hrana,desi ai fi convins ca vaneaza. :gandesc:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 19. martie 2012, 10:52



ps: Tudor, in Franta cam in ce perioada incepe somnul sa depuna ca aici am senzatia ca in viitorul foarte apropiat va incepe ... zic asta pentru ca temperaturile au urcat pana la vreo 20 de grade si peste noapte rareori scad sub 7-8 grade.
Nu cred ca vor depune inca nici in Po. Aici depun prin iunie. Pe la tine probabil ca prin mai.
Ieri am fost si eu la stiuca pe o balta. Stiuca am vazut multa, mare si mica. Numai ca era in maluri la ciocane si nu manca nici una. Am prins doua bibanoice mititele dar cu burtile mari.
Restul, aer curat si voie buna.

4

luni, 19. martie 2012, 11:10

Nici daca apa se incalzeste?Intreb asta deoarece din auzite, si la noi, in mai daca vremea a fost buna s-au prins somni care au depus deja.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 19. martie 2012, 11:16

Anul trecut stiu ca au depus pe undeva prin luna mai, chiar pe la sfarsitul lunii dar daca tin minte bine anul trecut nu au venit caldurile de acum de prin martie. Eu ma gandeam ca poate depun mai devreme pentru ca avatii stiu sigur ca deja au depus aici ... nu stiu ce o fi cu crapii, platicile sau carasii ...

Tu ai prins Tudor vreodata un comportament dintr-asta ... adica intreaga nebunie sa fie declansata de un singur somn dupa care altii sa il urmeze si sa atace la suprafata. La avati am vazut asa ceva dar parca nu ma asteptam de la namile de 1.5-2m sa aibe acelasi comportament. Daca da, ai luat ceva in perioada asta?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 19. martie 2012, 11:16

Daca apa se incalzeste vor depune fara indoiala. Pe Po apele cam vin din Alpi si iarna asta a fost zapada multa. Pana s-o topi toata zapada nu stiu daca se va ridica temperatura apei asa tare. Asta e o concluzie pe care o trag uitandu-ma la situatia geografica, nu cunosc Po ca si pescar.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

luni, 19. martie 2012, 11:22

Salut Anem,
capturile ti le voi admira de acasa, aici, la serviciu, nu pot. Dar observ ca se potriveste si in alt subiect faza cu ...somnii ce-i vedem in apa, ii vedem si pe mal? ;)

In ceea ce priveste temperatura apei, am scris despre depusul icrelor pe site-ul meu. Sa nu ne lasam inselati de temperatura apei de la mal, unde apa mica se incalzeste mult mai repede. De ex, saptamana asta Thomas cu Mario mi-au spus ca acolo unde apa avea doar 1 metru si nu era curent, s-a incalzit la 13,5°. Dar peste noapte, si acolo ca si in restul Rinului a scazut la 10°.
Cind apa ajunge peste tot in rau la 20°C, atunci se apuca somnii ca lumea de depus. Dar, si pe aceea perioada se pot prinde, deoarece nu toti somnii depun in acelasi timp, ci pe o perioada de ca. 2 luni (ceea ce am observat eu pe Rin, la capturile mele).
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 19. martie 2012, 11:55

Felicitari pentru capturi.Restul e nasol,incepe sa semene din ce povestesti cu ce avem noi pe aici:galagie si respect 0 fata de ceilalti pescari.[.....]:


SVF, chestia asta inca nu am intalnit-o decat o singura data ... adica grupuri cu cortul care sa aibe atatea lansetea in apa. Problema aici nu sunt italienii care rareori pescuiesc la fund (ei sunt cu rubeziene, bologneze, spinning sau halau) ci sunt alte natii ... printre primi pe care i-as pomeni ar fi nemtii care cand ajung aici cred ca fac ceea ce nu isi permit sa faca la ei in tara (snopuri intregi de lansete) dupa care as pomeni de maghiari, romani si altii care nu prea conteaza. Partea buna e ca nemtii chiar daca ocupa spatiul ala elibereaza cam toti pestii pe care ii prind (exceptie unii care sunt mana in mana cu maghiarii si romani si vand astora peste) dar in schimb maghiarii si romanii nenorocesc tot ce prind. Din cate am inteles e o adevarata afacere prinderea somnilor pe aici si vanzarea lor (vii sau morti) mai departe. Cica fac bani frumosi pe chestia asta si sunt dotati inclusiv cu camioane modificate pentru a pastra pestii vii ca sa ii vanda la preturi bune unor patroni de balti private pentru a isi popula balta. Eu sper in continuare ca iesirea de ieri sa fie o exceptie si ca pe viitor nu vor aparea atatia la pescuit pe acolo ca mi groaza la ideea de a imi cauta alte locuri.

Salut Anem,
capturile ti le voi admira de acasa, aici, la serviciu, nu pot. Dar observ ca se potriveste si in alt subiect faza cu ...somnii ce-i vedem in apa, ii vedem si pe mal? ;) [.....]


Zoran ... nu ai nimic de admirat la capturi :rizi: ...

Ma gandeam ca se potrivea bine ceea ce am scris cu subiectul cu somnii aia care ataca la suprafata, dar riscam sa ies destul de mult off-topic plus ca voiam un topic in care eventual lumea sa isi spuna impresiile dupa vreo partida de pescuit, ce si cum era situatia plus evident capturile ...

Daca apa se incalzeste vor depune fara indoiala. Pe Po apele cam vin din Alpi si iarna asta a fost zapada multa. Pana s-o topi toata zapada nu stiu daca se va ridica temperatura apei asa tare. Asta e o concluzie pe care o trag uitandu-ma la situatia geografica, nu cunosc Po ca si pescar.


Acum am verificat si anul trecut depuneau undeva la sfarsitul lunii mai dar nu mai tin minte exact ce conditii erau si ce temperatura era pe afara (retin doar ca eram in pantaloni scurti :rizi: ). Ai dreptate Tudor cand zici ca multa apa pe Po vine din Alpi, nu m-am gandit la chestia asta si dupa cum ai zis tu, avand in vedere ca a fost un an cu multa zapada probabil va dura ceva pana apa va ajunge la o temperatura OK pentru a depune.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

9

luni, 19. martie 2012, 20:20

Zoran ... nu ai nimic de admirat la capturi ...

:apl:
Eu inca n-am prins nimica anul acesta! :necajit:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 20. martie 2012, 12:31

Zoran ... nu ai nimic de admirat la capturi ...

:apl:
Eu inca n-am prins nimica anul acesta! :necajit:


nu ca eu as avea cu ce sa ma laud ... anul asta am reusit pana acum doar 3 pesti, unul in ianuarie si doi in weekendul trecut in ciuda faptului ca am vreo 7 sau chiar 8 iesiri la activ momentan ...

dar acum s-a incalzit, pestii incep sa revina in locurile accesibile de pe mal si sper sa ii gasesc mai des pe acolo ... :pauza:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

11

marți, 20. martie 2012, 12:38

Anul asta am 3 iesiri soldate cu 5 stiuculite si 2 bibani. M-am amuzat o ora si la peste pasnic, cu varga, si am prins babusti si rosioare. Incepe acuma distractia. :drac2:

12

sâmbătă, 24. martie 2012, 22:27

:inchinare: Pe 27-28 martie merg la un baraj, pentru somn, recent dezghetat; apoi 2-4 aprilie voi pleca in Delta D., iar in ultima saptamana, inainte de prohibitie, intre 9 si 12 aprilie, tot D.D. Sperante sunt! :pauza:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

13

duminică, 25. martie 2012, 13:38

ieri am reusit sa fac un pescuit seara tarziu si a iesit doar "monstrul" asta:

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

14

duminică, 25. martie 2012, 13:41

:apl: Asa" mare" cum e el,sigur o adus multa bucurie :ochi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

15

duminică, 25. martie 2012, 17:18

Bravo Anem,
deschiderea e facuta, ce mai! :apl:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

16

luni, 26. martie 2012, 09:07

acum am ceva timp sa mai revin cu mici detalii ca de obicei in weekend fug de calculator cat de mult pot ...

se pare ca nervii la pescuit devin deja rutina ... de data asta, sambata seara am avut “norocul” de a fi la o distanta prea mica de mine un grup de 4 indivizi romani. genul ala de fraieri care ne fac de ras pe oriunde se duc si din cauza carora am ajuns bataia de joc a europei, dobitocii din cauza carora pe forumurile italiene e interzis prin regulament scrierea in public a locurilor de pescuit. niste berbeci care aveau aprins un foc acolo de parca se incheia o luna de tabara de cercetasi, care urlau cat ii tineau plamanii, cantau MANELE, erau bauti si injurau de nu imi venea sa cred ca se poate vorbi folosind atatea injuraturi. cand am ajuns acolo deja era intuneric asa ca am reusit sa ii evit dar la un moment dat am aprins frontala si in momentul in care au vazut lumina au avut un comportament tipic incepand sa urle dupa mine in romaneste, injuraturile curgeau fara oprire si exact asemeni cainilor alora maidanezi se atatau unul pe altul. spre norocul meu totul s-a incheiat doar cu latraturile lor pentru ca in cazul in care se apropiau nu ma vedeam intr-o situatie prea roza ... eu singur printre 4 manelisti :box: ... eu eram ala numarat ...

nimic deosebit intamplat in timpul pescuitului ... de cand s-a intunecat si pana pe la vreo 11 cand m-am tirat acasa somnii parca erau absenti nearatandu-se mai deloc la suprafata si a iesit doar minunatia aia mica ce nu cred ca avea 2 kilograme.

am reusit si duminica seara sa imi gasesc foarte putin timp si am iesit scurt de tot pe Po ... am reusit sa pescuiesc maxim 2 ore pentru ca totusi drumul dus intors imi ia aproape doua ore. somnii din nou parca erau absenti (de data asta motivul invocat a fost ca erau cu vreo 4-5 grade mai putin decat in seara precedenta :rizi: ) si capturile de asemenea. singura chestie de pomenit ar fi faptul ca la un moment dat vazand ca nu e deloc activitate m-am gandit sa ii “atat” putin cu un poper iar dupa nici 3 minute de popereala pe acolo undeva la vreo 50-60 de metri de mine a rapit un animal care cred ca avea 2 metri lungime ca nimic si care in linistea care era m-a facut sa imi sara si inima din piept. as mai pomeni si faptul ca SPRE MAREA MEA SURPRINDERE berbecii aia 4 au facut curatenie dupa ei, acoperind chiar si vatra focului cu nisip, duminica seara eu pescuind exact pe locul pe care stateau ei in seara precedenta. in locul in care am pescuit sambata era un grup de nemti pescuind la stationar si undeva in jurul orei 9 i-am auzit tipand pe acolo : AUF AUF, YA YA, GUT GUT sau ceva de genul asta luand ceva somn pe care insa nu am reusit sa il vad pentru ca erau prea departe de mine si totusi era bezna.

cam atata tot ... din pacate devine tot mai evident faptul ca trebuie sa imi caut alte locuri de pescuit si spre norocul meu chiar ieri avand un drum care la un moment dat trecea pe langa Po am vazut din masina un loc pe care data viitoare cu siguranta il voi incerca :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

17

luni, 26. martie 2012, 09:54

Duminică a fost a cincea ieșire la pescuit din acest an....patru partide cu rezultate bune pentru această perioadă și una pe zero (trei trăsături ratate).



:pescuit: Fire întinse ))))))))))))))))))))))))
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

18

luni, 26. martie 2012, 20:40

acum am ceva timp sa mai revin cu mici detalii ca de obicei in weekend fug de calculator cat de mult pot ...

se pare ca nervii la pescuit devin deja rutina ... de data asta, sambata seara am avut “norocul” de a fi la o distanta prea mica de mine un grup de 4 indivizi romani. genul ala de fraieri care ne fac de ras pe oriunde se duc si din cauza carora am ajuns bataia de joc a europei, dobitocii din cauza carora pe forumurile italiene e interzis prin regulament scrierea in public a locurilor de pescuit. niste berbeci care aveau aprins un foc acolo de parca se incheia o luna de tabara de cercetasi, care urlau cat ii tineau plamanii, cantau MANELE, erau bauti si injurau de nu imi venea sa cred ca se poate vorbi folosind atatea injuraturi. cand am ajuns acolo deja era intuneric asa ca am reusit sa ii evit dar la un moment dat am aprins frontala si in momentul in care au vazut lumina au avut un comportament tipic incepand sa urle dupa mine in romaneste, injuraturile curgeau fara oprire si exact asemeni cainilor alora maidanezi se atatau unul pe altul. spre norocul meu totul s-a incheiat doar cu latraturile lor pentru ca in cazul in care se apropiau nu ma vedeam intr-o situatie prea roza ... eu singur printre 4 manelisti :box: ... eu eram ala numarat ...

nimic deosebit intamplat in timpul pescuitului ... de cand s-a intunecat si pana pe la vreo 11 cand m-am tirat acasa somnii parca erau absenti nearatandu-se mai deloc la suprafata si a iesit doar minunatia aia mica ce nu cred ca avea 2 kilograme.

am reusit si duminica seara sa imi gasesc foarte putin timp si am iesit scurt de tot pe Po ... am reusit sa pescuiesc maxim 2 ore pentru ca totusi drumul dus intors imi ia aproape doua ore. somnii din nou parca erau absenti (de data asta motivul invocat a fost ca erau cu vreo 4-5 grade mai putin decat in seara precedenta :rizi: ) si capturile de asemenea. singura chestie de pomenit ar fi faptul ca la un moment dat vazand ca nu e deloc activitate m-am gandit sa ii “atat” putin cu un poper iar dupa nici 3 minute de popereala pe acolo undeva la vreo 50-60 de metri de mine a rapit un animal care cred ca avea 2 metri lungime ca nimic si care in linistea care era m-a facut sa imi sara si inima din piept. as mai pomeni si faptul ca SPRE MAREA MEA SURPRINDERE berbecii aia 4 au facut curatenie dupa ei, acoperind chiar si vatra focului cu nisip, duminica seara eu pescuind exact pe locul pe care stateau ei in seara precedenta. in locul in care am pescuit sambata era un grup de nemti pescuind la stationar si undeva in jurul orei 9 i-am auzit tipand pe acolo : AUF AUF, YA YA, GUT GUT sau ceva de genul asta luand ceva somn pe care insa nu am reusit sa il vad pentru ca erau prea departe de mine si totusi era bezna.

cam atata tot ... din pacate devine tot mai evident faptul ca trebuie sa imi caut alte locuri de pescuit si spre norocul meu chiar ieri avand un drum care la un moment dat trecea pe langa Po am vazut din masina un loc pe care data viitoare cu siguranta il voi incerca :rizi:
Fara sa intram in polemici nu doar romanii fac "taraboi",sunt destui unguri,nemti,francezi sa nu mai spun de englezi care dupa ce au consumat alcool se comporta ca primatele.Cateodata vrem noi sa parem altfel decat suntem.Am avut in "gasca"mea un tovaras (a decedat acum 2 ani)care atunci cand ajungea pe malul apei,cel putin 15 minute se plimba pe mal si chiuia.Pt el prima zi era de chiuit si baut dupa care 7 dimineti cand ma trezeam la 4.30 el deja facea cafeaua si nu mai consuma mai mult de 3 beri pe zi.Multi ies in salbaticie pt a se descarca iar fiecare se descarca in felul sau si trebuie sa-i acceptam ca atare indiferent ca sunt romani sau alte nationalitati. :ochi:
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

19

luni, 26. martie 2012, 22:21

nici nu am spus ca doar romanii fac taraboi dar nu stiu cum se face ca eu doar de-ai nostri vad facand nebunii pe maluri, facand gratare in locuri interzise si lasand gunoaie in urma lor de ma minunez cum au intrat toate minunile alea intr-o singura masina.

si da, inca nu am vazut pe aici IN NATURA masini cu usile deschise din care sa nu cante manele ... din toate rasuna un guitz sau un salamior ... :doaaamne:

ps : si daca te uiti mai sus mi-am prezentat nemultumirea si la adresa unor nemti in privinta numarului de lansete si a firelor pe care le-au lasat in apa si pe maluri ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

20

duminică, 1. aprilie 2012, 10:12

cu greu, dupa 2 ore de pescuit pe lumina si 3 ore de pescuit pe intuneric a iesit doar asta:

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm