Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 582

duminică, 2. februarie 2014, 10:43

a fost frumusel somnicul, nesperat datorita vremi de afara si nivelul apelor din intreaga zona.

am dat foarte foarte putin la vobler pentru ca pestii pareau amortiti si la cat de tulbure era apa nu aveam nici o speranta la avat. am pescuit aproape doar la jig cautand ... orice, adica nu avea importanta daca era vreun salau sau somn, peste sa fie. am dat doar cu echipamentul de avat/salau pentru ca pescuiam intr-o zona aproape lipsita de curent unde somnii sariti de 1,5m sunt rari ... pana in 1,5 dam afara cu echipamentul mai light, ce era peste era loterie :rizi:

pestele parca era umflat cu pompa. era plin de platici in zona. era si tot "murdar" pe burta de namol, semn ca probabil nu se dezlipea de pe fundul apei. pe langa asta au mai fost si alte atacuri, unele dintre ele foarte probabil se salai dar nu am reusit sa intepam la timp.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 583

duminică, 2. februarie 2014, 10:44

:nervos: :zid: :zid: :zid:
:necajit:
Adi !!!! :rizi: :rizi: :ochi:

@ Anem !!acu ai luat tu locul lu Gigi ?? :) cu capturile facute ,de voblarele tale :gandesc: :bucuros:
P.s :bravo: :apl: :apl:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 584

duminică, 2. februarie 2014, 10:56

Dane, asta a fost luat la jig ... pe un vobler de-al meu am avut doar un atac si atata tot. Nu cred ca am pescuit mai mult de jumate de ora la vobler.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 585

duminică, 2. februarie 2014, 13:01

Asa anem mai da-ne si ceva somn ca mai omorat de tot cu avatii aia... :buaaaah: :apl:

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

1 586

duminică, 2. februarie 2014, 13:12

De ce Zamfi ? Avatul are prea multe oase. :ochi:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 587

luni, 3. februarie 2014, 10:50

Asa anem mai da-ne si ceva somn ca mai omorat de tot cu avatii aia... :buaaaah: :apl:


Zamfi, la cum arata apa aia nu imi faceam nici cea mai mica speranta la avat. e adevarat ca speram la vreun salau de cateva kg bune dar aia am senzatia ca sunt exagerat de rari pe aici (sau cel putin habar n-am eu sa ii pescuiesc).
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 588

luni, 3. februarie 2014, 11:09

speram la vreun salau de cateva kg bune dar aia am senzatia ca sunt exagerat de rari pe aici (sau cel putin habar n-am eu sa ii pescuiesc).
.....cautai pe langa mal, seara,cand apa e tulbure acolo vaneaza,zic :nunteleg: (am vazut la stiri,italienii au probleme mari cu inundatiile).
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 589

luni, 3. februarie 2014, 14:33

De ce Zamfi ? Avatul are prea multe oase. :ochi:


Ntzzz...Nu are dintii in gura! :drac2: Adica intra la capitolul rapitori ...auxiliari ! Pentru mine normal! :) De aceea nici nu pescuiesc dupa ei dedicat.Nici dupa clean ,mreana,crap...Insa daca intra nu e rau de loc!Oricum fac parte din pestii care ,la mine, se intorc 100% in apa lor... :prieteni:

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

1 590

luni, 10. februarie 2014, 20:26

Un coltos de zapada


zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 591

luni, 10. februarie 2014, 20:36

Superb! Bravo! Eu nu am avut noroc sa-i scot la poza :doarecapu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 592

luni, 10. februarie 2014, 20:39

Un coltos de zapada



TR4 !!! :apl: Doamne ce mi-a placut batul ala ! Un bat lucrat cinstit cu un pret corect !Echilibrat din fabrica cum nu fac altii decat custom. Si acum imi pare rau ca l-am vandut ...

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

1 593

luni, 10. februarie 2014, 21:05

TR4 !!! Doamne ce mi-a placut batul ala ! Un bat lucrat cinstit cu un pret corect !Echilibrat din fabrica cum nu fac altii decat custom. Si acum imi pare rau ca l-am vandut ...


E bun bat cu care eu ma inteleg destul de bine, m-am obisnuit cu el, iar in zona in care pescuiesc eu se preteaza destul de bine (la un pret cinstit) . salaul mananca foarte apatic, am mulinat prea mult pentru un singur salau,

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 594

luni, 10. februarie 2014, 21:20

Dar ai prins un salau! :apl: ...si cu albul in fundal, super!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 595

sâmbătă, 15. februarie 2014, 19:09

Poate vo fi fost dor si de o dintoasa :ochi:


Apropo ...nu dati cu fluoro mai subtire de 0,45 ! Azi mi-a plecat una cu naluca din contra pe fluoro de 0,35 ...M-am lecuit! Foarte prost dispuse cumetrele ,loveau in dorul lelii ,scapau pe drum...Oricum ceva distractie a fost insa nu dupa asteptari :nunteleg:

Ps: ne pregatim de salau :bucuros2:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

1 596

sâmbătă, 15. februarie 2014, 19:13

Am fost si noi azi, am luat decat un soare binemeritat :bucuros2:

sopvalentin

Știucă

Răspunsuri: 624

Membru din: 27. februarie 2013

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

1 597

sâmbătă, 15. februarie 2014, 19:19

Bravo Zamfi ,la voi nici pic de gheata,aici e inghetat tot. :ochi:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 598

sâmbătă, 15. februarie 2014, 19:44

Am observat ca s-a intors harta cu josul in sus! Toate baltile si lacurile mari sunt dezghetate! Catre Cluj mai este ceva gheata.Muresul este in forma maxima de primavara :rizi: Mare si tulbure !


@Tyrael

Am vorbit cu Adi si mi-a zis. Daca nu vreti sa veniti in Ardeal... :nunteleg:

1 599

sâmbătă, 15. februarie 2014, 21:45

Am fost si noi azi, am luat decat un soare binemeritat :bucuros2:


poti sa sti frate,
dupa "ieseala" asta la soare si o tuica la masa am dormit ca un prunc (doamne demult nu m-am odihnit atat)
hai primavara/vara, hai............. :bucuros2:

p.s. daca aveti ceva de vanzare, vorbiti cu zamfi :rizi:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 600

sâmbătă, 15. februarie 2014, 21:54

Poate vo fi fost dor si de o dintoasa :ochi:


Apropo ...nu dati cu fluoro mai subtire de 0,45 ! Azi mi-a plecat una cu naluca din contra pe fluoro de 0,35 ...M-am lecuit! Foarte prost dispuse cumetrele ,loveau in dorul lelii ,scapau pe drum...Oricum ceva distractie a fost insa nu dupa asteptari :nunteleg:

Ps: ne pregatim de salau :bucuros2:


frumos Zamfi, pentru perioada de fata as spune chiar bine ... la care daca adaugi si activitatea de care ai avut parte plus iesirea la aer atunci e chiar mai mult decat OK.

Sa inteleg ca anul asta ai pus gand rau salailor?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm