Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

1 341

marți, 26. noiembrie 2013, 15:17

Faină ştiuca Gigi. Mai este peşte dar foarte departe de ceea ce ar trebui să fie.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 342

marți, 26. noiembrie 2013, 17:59

..... vant, ploaie, lapovita,...sirena Timisului a rasplatit efortul,... 1 rateu si 1 prins ........pe ,Relax Banjo :bucuros: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 343

marți, 26. noiembrie 2013, 19:51

Super tare! Dupa lasarea intunericului?

1 344

marți, 26. noiembrie 2013, 20:06

Asa invidios sunt ca am ratat partida asta, ultima pe anul asta dupa cum pare... Parca ar fi un facut, nu reusim sa ne reunim niciodata. Eh poate la anul... Sau la stolnici? :)


lasa bre, sanatosi sa fim ca pana la urma ne intanim noi si sa vezi atuncea....... :noroc: :bucuros2:

Citat

Vad ca astea nu prea intra nici la parasuta si nici la alte metode de braconaj :gandesc: Asta inseamna ca mai este peste

zoran, din pacate intra, numai ca braconierii nu posteaza poze

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 345

marți, 26. noiembrie 2013, 20:17

Super tare! Dupa lasarea intunericului?
:) DA!!..si totul tine maxim 1 ora...dupa care pauza..intre ora 18 si 19 si totul in prag,unde se strang obletii sa inopteze......+sabot 7g ridicat la 3-4 secunde. :bucuros:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 346

marți, 26. noiembrie 2013, 20:23

Stii naiba :nunteleg: Am fost saptamana trecuta intr-o seara ,e drept ca la vobler.Intr-un loc "turnat" pentru salau ...Cu pietre pe fund ,cu bolovani in mal , prag pronuntat in lungul malului ,simteam voblerul cum "rupe" pietrele pe fundul apei...Nimic! :zid: Nu am vazut nici obleti sarind ,desi erau destui in zona! Nu-i deranja nimic! Sa vedem cum e vremea maine ca as vrea sa ies pe la 15 .Prea multe optiuni insa :soc: Avat si salau pe Mures sau stiuca la Radesti...Greu ,foarte greu.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 347

miercuri, 27. noiembrie 2013, 17:06

Pana la urma m-am dus la Radesti pe brat. Asta deoarece Muresul este "puscat" bine pe la noi.Am pescuit de la ora 14 la 16,30 . Am avut 7 atacuri din care am prins 6 stiuci si un biban. Nici un rateu ! acest lucru mi-a adus o satisfactie deosebita chiar daca stiucile nu au fost mari .
Si o poza cu bibanul:


anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 348

miercuri, 27. noiembrie 2013, 17:08

frumos bibanul Zamfi ... plus stiucile ... ce mai, distractia a fost asigurata.

ma tot chiorasc sa imi dau seama ce are in gura dar nu reusesc :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 349

miercuri, 27. noiembrie 2013, 17:33

Zamfi, urmatorul de latimea asta te rog sa-l masori in lungime! E un barosan...
In gura? o guma verde-galbena de 8 cu o un plumb de 14 grame. :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 350

miercuri, 27. noiembrie 2013, 17:37

:rizi: Are cea mai tare guma de pe 2013! Desi puteam baga mana in foc pentru Ohio ,acest ...savage gear m-a dat peste cap! Si nu este pe stoc !!! Si am o comnada de 4 plicuri...Este singura bucata FT de care am facut rost in genunchi :rizi: si care a prins azi 3 stiuci si bibanul! Apoi am dat-o jos ca deja se vad urnmele pe ea si sambata o sa prind cu ea salau! Mai am 3 bucati -culoarea minnow pe care le-am uitat acasa :zid: Daca le cauti in Italia si-mi iei si mie ...iti spun exact! :rizi: Nu de alta ,dar ati spus ca prea multa lume se uita pe aici ...Iar in mainile unui pescar care stie sa dea cu ea ...este arma de distrugere in masa! Este guma de pe Scorei care am recunoscut ca m-a dat cu capul de barca! :buaaaah:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 351

miercuri, 27. noiembrie 2013, 17:39

Zamfi, urmatorul de latimea asta te rog sa-l masori in lungime! E un barosan...
In gura? o guma verde-galbena de 8 cu o un plumb de 14 grame. :gandesc:



Asa o sa fac! Poate il prind tot pe asta la anul si atunci sa vezi ...Plumbul ca plumbul ...guma!

1 352

miercuri, 27. noiembrie 2013, 21:01

....In gura? o guma verde-galbena de 8 cu o un plumb de 14 grame. :gandesc:

Daca da cu 14gr in balta aia risca sa iasa minerii la el sa il bata :rizi:
Radestiul este o balta mica, un vechi brat al Muresului cu apa mica

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

1 353

miercuri, 27. noiembrie 2013, 22:53

Zamfi, dai un gat de palinca buna, am facut gest din stocul meu limitat le-am pus la dispozitie pe toate, de fapt dati amandoi ca v-am facut partida frumoasa la Scoreiu :prieteni:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 354

joi, 28. noiembrie 2013, 15:49

Dau Claudiu ,de ce sa nu dau :) Nasol a fost ca pe Scorei numai Adi a avut guma... :drac2: Iar cea cu care am pescuit eu ieri si azi am obtinut-o, in genunchi, de la un prieten din Aiud! :bucuros2:

Ma refer la guma asta:


Asta-i dupa ce am inchis telefonul cu tine azi ... :bravo:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 355

joi, 28. noiembrie 2013, 16:49

a fost ca pe Scorei numai Adi a avut guma...
Saru'mana! :prieteni:
Adevarul ca pe acolo...nu prea este stiuca.


mda, tocmai de'aia sambata o sa prinzi stiuca acolo !! :ochi:
.....Adi!!!! ceva pentru loto la 6 din 49 ? :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 356

joi, 28. noiembrie 2013, 16:53

vad ca iti merge tot mai bine cu guma aia Zamfi ... :bravo: :apl:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 357

joi, 28. noiembrie 2013, 16:54

@danmiclau56

Colegu ...gresit! Daca e cum interpretez eu :) Este vorba de alta locatie in care voi merge sambata...Azi am pescuit pe Radesti ,normal ...Si pe Radesti este stiuca!Nu uriase ca la Vladimirescu , dar sunt bucati frumoase. Si e la 5 minute de mine! Sic! :rizi:

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »zamfi« (28. noiembrie 2013, 16:59)


zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 358

joi, 28. noiembrie 2013, 16:58

vad ca iti merge tot mai bine cu guma aia Zamfi ... :bravo: :apl:



Pai! Azi am ajuns pe la 13,30 .Imi spune paznicul : Nimic! :nunteleg: Era un tip din Cluj care dadea de azi dimineata si care nu a avut nici un atac!Nu a avut nici dupa aceea... Am inceput sa dau cu alta culoare -minnow. Am avut atac si am ratat! Apoi am pus FT si la a doua lansare ...vezi poza!Foarte apatice ,maraite...Dadeau de nervi in guma! Serios! Am avut 5 atacuri si am prins doua bucati .Ambele cu guma in exterior...Dupa doua ore am plecat.Guma am lipit-o acum :rizi:

Insa ...maine VIN GUMELEEEEE !!!!! :bucuros2:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 359

joi, 28. noiembrie 2013, 17:01

Colegu ...gresit! Daca e cum interpretez eu Este vorba de alta locatie in care voi merge sambata.
...am inteles!! erai intrun mic antrenament ,la 2 pasi de casa ,...pe stadion ...sambata :) :noroc:
ori cum Adi le cam prevesteste bine :ochi: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 360

joi, 28. noiembrie 2013, 17:12

Cam asa e...Insa acum va gresi! :rizi: Sau ,ma rog , poate scriu eu istoria pe o balta unde nimeni nu a prins stiuca! :gandesc: