Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

961

luni, 22. iulie 2013, 07:16

Felicitari baieti!
Coste, Nelutzu si colegu... deci functioneaza!?
Bravo!
:noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

962

luni, 22. iulie 2013, 09:22

Mihai si colegu, Nelutu si colegu felicitari si la mai mare ! :bravo: . Mihai se pare ca ai avut dreptate referitor la montura, imi pare rau nu am gasit pe nimeni sa ajunga cu momeala in zona voastra. :bravo: :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

963

luni, 22. iulie 2013, 09:35

Mihai si colegu, Nelutu si colegu felicitari si la mai mare ! :bravo: . Mihai se pare ca ai avut dreptate referitor la montura, imi pare rau nu am gasit pe nimeni sa ajunga cu momeala in zona voastra. :bravo: :pescuit:


Si noi dorim sa stim despre montura... ce anume a avut dreptate? :gandesc:

:noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

964

luni, 22. iulie 2013, 10:30

Zoran este aceeas montura cu pluta de grund pe care ai prezentat-o in filmarea video, doar ca Mihai imi zicea ca vrea sa foloseasca cirlige si ancore mai mici, tinind cont ca pe Mures somnii nu sunt asa mari ca pe Rin.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

965

luni, 22. iulie 2013, 10:42

Aha, ok. :bucuros2:

Somnu' are gura mare. Imensa. :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

966

luni, 22. iulie 2013, 12:11

Asa am spus Adrian dar:


- somnul cel mai mare care este si in poza a intrat la o montura cu carlige si ancore mari agatat de carlig;
- un somn mai mic ca cel din poza a intrat la o montura mai fina agatat de ancora;
- unul amarat sub un Kg a intrat la acceasi montura ca somnul din poza agatat de carlig (nu mi-a venit sa cred ca a reusit sa muste de un asemenea carlig)
Toate monturile cu carligul ultimul.

asa ca se poate trage o singura concluzie: nu a prea contat ce carlige am avut pe montura.


Adrian nu este nici o problema ca nu ai reusit. Ne-am descurcat cu ce am avut. Merci

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

967

luni, 22. iulie 2013, 12:13

Frumos . Felicitari!
In ce zona pe Mures l-ai prins?
Mai jos de Ocna Mures.

coste81

Biban

Răspunsuri: 173

Membru din: 12. ianuarie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

968

luni, 22. iulie 2013, 12:15

Felicitari baieti!
Coste, Nelutzu si colegu... deci functioneaza!?
Bravo!
:noroc:
Functioneazaaa . Chiar te-am pomenit la pesti, daca nu era acest forum nu aveam de unde sa aflam toate aceste monturi. :noroc:

nelutu25

Șalău

Răspunsuri: 256

Membru din: 11. august 2012

Locație: Tg. Mures

  • Scrie un mesaj privat

969

luni, 22. iulie 2013, 12:21

Colegul cu care am fost.e Geoco de pe.forum. Au inceput sa fie ceva rezultate intradevar,problema e ca pe langa cei din poza au mai fost vreo 14 mici,am vazut cativa frumosi dar nu se ridicau la montura.
Multunesc Zoran pentru tot

deyu

Biban

Răspunsuri: 120

Membru din: 13. iulie 2012

Locație: Arad

Profesia: Student

  • Scrie un mesaj privat

970

marți, 23. iulie 2013, 20:19

Azi o partida scurta de pescuit , o ora jumate pana m-a scos vantul de pe apa , rezultatul putea fi unul enorm de frumos dar m-am pripit eu! Pestele a tras foarte fin , se lasa cu montura in jos ... adrenalina foarte mare am intepat in gol ! ca momeala am folosit un buchet sanatos de rame (aprox 20 de rame negre)!
Pacat , pe alta data!

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

971

marți, 23. iulie 2013, 20:36

Frumos. Pacat. L-ai facut marinar, dar orice "marinar" se-ntoarce macar odata pe ruta deja facuta. Rabdare! :noroc:
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

972

marți, 23. iulie 2013, 20:42

Azi o partida scurta de pescuit , o ora jumate pana m-a scos vantul de pe apa , rezultatul putea fi unul enorm de frumos dar m-am pripit eu! Pestele a tras foarte fin , se lasa cu montura in jos ... adrenalina foarte mare am intepat in gol ! ca momeala am folosit un buchet sanatos de rame (aprox 20 de rame negre)!
Pacat , pe alta data!

Vezi deyu ca ai divulgat pozitia pestelui... :rizi: coordinatele sunt in imagine :rizi:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

973

marți, 23. iulie 2013, 22:19

am incercat si eu pe un lac weekendul trecut, am ridicat doi trei, dar n-au pus botul...
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

974

marți, 23. iulie 2013, 22:23

Pestele a tras foarte fin , se lasa cu montura in jos ... adrenalina foarte mare am intepat in gol !

Avand in vedere ca anul trecut ai castigat "priemiul cel mare", ne dorim mai dese reletarile partidelor de pescuit din partea ta. :bravo:
Asemenea trasatura, noi o savuram (ne place mult :apl: )in expresia lui Zoran: "trasatura stil agatatura " :bravo: .
PS.Deiu, incearca si alte locuri, poate acolo pe Valiug, s-or fi prins mustaciosii ca e unu' dupa ei cu clonkul. :rizi: :apl:
:noroc:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

975

duminică, 28. iulie 2013, 12:36

situatie dezastroasa pe Po .. a doua partida consecutiva extrem de grea. cu greu a iesit un avatel putin mai mare decat voblerul plus asta:



(a se vedea voblerul :rizi: )

si strapul asta:



ceva somni au aparut pe la suprafata ... i-am vazut si auzit in masura in care se putea, pentru ca pe malul celalalt era "maneloteca" ... o gramada de indivizi, probabil orbi de beti ascultau manele la maxim, chiuiau si urlau cat ii tineau plamanii si aveau un girofar indreptat exact inspre noi de nu mai aveam nevoie nici de lumina pentru a schimba voblerul ...

asta este Po-ul vara ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

976

duminică, 28. iulie 2013, 13:57

........... pentru ca pe malul celalalt era "maneloteca" ... o gramada de indivizi, probabil orbi de beti ascultau manele la maxim, chiuiau si urlau cat ii tineau plamanii si aveau un girofar indreptat exact inspre noi de nu mai aveam nevoie nici de lumina pentru a schimba voblerul ...

asta este Po-ul vara ...


erau cumva Romani ?!

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

977

duminică, 28. iulie 2013, 19:58

Pai cine asculta manele ? :rizi:

Eu nici nu stiam ce sunt manelele pana nu am auzit pe forumuri. Am cautat pe net si am gasit. :zid:
Prima data am auzit "live" in 2006 pe Ebro.

978

duminică, 28. iulie 2013, 21:06

ca pe malul celalalt era "maneloteca"

De manele stiam, dar de "maneloteca" :rizi: in premiera :bravo:
Acum mi-a trecut prin cap si imi imaginam cam ce-o sa zica pescarii de pe mal in timpul "taberei din 15 august" cand o sa cloncanim vreo 10 barci cel putin...."clonkoteca"? :ochi:
:noroc:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

979

duminică, 28. iulie 2013, 22:00

Adi, sigur erau romani ca doar i-am auzit vorbind si urland unii la altii sau grohaind versurile vreunui manelist ... dintre toti, cei mai solicitati eraun doi indivizi, Alex si Marcel ...

Pe langa aia ne-am mai intalnit cu alti doi, cu numere de Bihor care initial nu cred ca si-au dat seama ca suntem romani (cu toate ca aveam pe noi tricourile cu scris romanesc) si care ne-au cerut in avans sa le dam un eventual somn prins ... :soc: :poza: :doarecapu:

Sper din suflet ca in tabara de somn nu vor rasuna manelele ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

980

luni, 29. iulie 2013, 08:45

Anem ,desi eu nu o sa particip (ti-am spus de ce ) ,sunt sigur ca nu o sa rasune manele ...Desi ,pe drumul de intoarcere catre casa , m-am "saturat" de cati romani am gasit pe drum ,raman in continuare la ideea ca nu suntem toti la fel ...

Cand ajungi in tara astept un telefon de la tine! :prieteni:

Ps: on-topic: si ultima iesire pe tanaro a fost un fiasco ... :doarecapu: