Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

621

duminică, 7. aprilie 2013, 14:47

hehehehe ... rapid ati renuntat, trebuia sa insistati, eventual sa ii cautati si prin alte locuri, alte tehnici si cine stie daca nu iesea vreunul. nu ati incercat ceva spinning pe verticala prin ceva gropane unde sa le puneti niste gume pe bot?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

622

duminică, 7. aprilie 2013, 15:14

Salut.Lasa Zoran ca poate va fi mai bine data viitoare, importanta e iesirea la pescuit :zambet: .Anem, ce sa zic bravo pentru cei doi somni de ieri, frumos :bravo: si imi pare rau pentru ca nu ai putut sa finalizezi drillul cu somnul mai imbracat din cauza rupturii :gandesc: .Tu esti dovada ca perseverenta in pescuit se rasplateste pe masura :bravo: .
Mi-am petrecut si eu noaptea trecuta la pescuit impreuna cu fratele meu la stationar.Am avut parte toata noaptea de FOC DE TABARA SI MANELE LA MAXIM :doarecapu: :doarecapu: de la colegii de pe malul opus.In ciuda agitatiei de pe maluri somnii au fost foarte cooperanti:pe la 21:30 vecinii din fata mea au prins primul somn, pe la 22:30 am avut primul atac, mi-a rapit la suprafata si mi-a furat carasul di montura os :gandesc: .Pana dimineata am mai avut doua atacuri, amandoua la lansetele cu care pescuiam la fund dar din pacate doar unul a iesit pentru poza, celalalt in apropierea malului s-a bagat printre ramurile unui copac scufundat si dupa ce am tras 10 minute bune in toate partile a reusit sa se elibereze si e mai bine asa pentru ca forfahul s-a agatat asa de tare ca am rupt firul in incercarea de a recupera montura.Azi de dimineata am lasat stationarul in seama lui fratemeu si am incercat si la spinning 2 ore fara rezultat cu toate ca am vazut 4 somni la suprafata in apropierea mea.Asta e micul mustacios de azi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

623

duminică, 7. aprilie 2013, 15:20

hehehehe ... rapid ati renuntat, trebuia sa insistati, eventual sa ii cautati si prin alte locuri, alte tehnici si cine stie daca nu iesea vreunul. nu ati incercat ceva spinning pe verticala prin ceva gropane unde sa le puneti niste gume pe bot?


Spinningul e interzis pina in 1 Mai, asa ca... :noroc:

Felicitari Mane, frumos somnul! :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Membru din: 22. august 2012

Locație: Suceava

  • Scrie un mesaj privat

624

duminică, 7. aprilie 2013, 15:28

Felicitari !Au aparut si capturile mari !

mark

Biban

Răspunsuri: 140

Membru din: 13. mai 2012

Locație: Lugoj

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

625

duminică, 7. aprilie 2013, 15:46

Felicitari Mane!Frumos exemplar!La mai mare!!! :pescuit:

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25. iulie 2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

626

duminică, 7. aprilie 2013, 16:05

Felicitari, :bravo:

gepe

Oblete

Răspunsuri: 48

Membru din: 5. martie 2013

Locație: Gura Humorului -Cislago Italia(pescuiesc zona Pavia-Cremona, Isola Serafini)

  • Scrie un mesaj privat

627

duminică, 7. aprilie 2013, 20:13

frumos :bravo:
Pescarul traieste cate zile i-a dat Dumnezeu si in plus zilele in care a fost la pescuit..... :pescuit:

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

628

duminică, 7. aprilie 2013, 21:05

Bravo Mane :bravo: :bravo:
Incepe sa miroase a primavara....... :pescuit: si doamne ce pauza lunga urmeaza.. :nu: :nu: :pescuit: :pescuit:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

629

duminică, 7. aprilie 2013, 22:41

Asta e micul mustacios de azi:


bravo Mane, chiar daca nu are vreo marime de invidiat sunt convins ca e cat se poate de bine-venit ... semnele ca se apropie primavara sunt tot mai evidente :apl:

Anem, ce sa zic bravo pentru cei doi somni de ieri, frumos :bravo: si imi pare rau pentru ca nu ai putut sa finalizezi drillul cu somnul mai imbracat din cauza rupturii :gandesc: .Tu esti dovada ca perseverenta in pescuit se rasplateste pe masura :bravo:


Merci Mane, micuti dar buni :rizi: ... sper ca data viitoare sa iasa si aia mai mari pentru ca fara inaintas nu ma vor mai prinde :zid:
Cat despre perseverenta ... ma cunosti si stii prea bine parerea mea - insistenta tot timpul va aduce si rezultate. :bravo:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

630

duminică, 7. aprilie 2013, 22:46

bravo Mane, chiar daca nu are vreo marime de invidiat sunt convins ca e cat se poate de bine-venit .
Poate n-are o marime de invidiat la voi in Italia, ca la noi aici la Miorita... :rizi: .
Oricum mai baieti, cu avatii/somnii/salaii vostri, sunteti "enervanti" rau... :bravo: :noroc: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

631

luni, 8. aprilie 2013, 06:15

Felicitări Mane, frumos mustăciosul . :bravo:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

632

joi, 11. aprilie 2013, 07:36

pe un forum de pescuit la crap, un tanar cu rezultate remarcabile, de fapt o tanara speranta a carpfishingului romanesc, isi vinde TOT echipamentul de pescuit la crap in urma ultimei partide pe care a facut-o la somn
nu este despre mine, dar imaginatia lucreaza.
am incercat sa intru in legatura cu el, sa inteleg ce l-a traumatizat in halul asta. ce-i drept, cand te loveste un submarin...nu prea mai poti dormi noaptea
tot pe acelasi forum (aviz amatorilor) e un anunt de vanzare pentru un set de 4 shimano baitrunner 6500b (cu tamburi de rezerva). l-am indrumat sa se inscrie si aici, eventual sa posteze anunturile

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

633

joi, 11. aprilie 2013, 07:53

pe un forum de pescuit la crap, un tanar cu rezultate remarcabile, de fapt o tanara speranta a carpfishingului romanesc, isi vinde TOT echipamentul de pescuit la crap in urma ultimei partide pe care a facut-o la somn
nu este despre mine, dar imaginatia lucreaza.
am incercat sa intru in legatura cu el, sa inteleg ce l-a traumatizat in halul asta. ce-i drept, cand te loveste un submarin...nu prea mai poti dormi noaptea
tot pe acelasi forum (aviz amatorilor) e un anunt de vanzare pentru un set de 4 shimano baitrunner 6500b (cu tamburi de rezerva). l-am indrumat sa se inscrie si aici, eventual sa posteze anunturile

:rizi:
...cunosc, la fel s-a intamplat si la mine!

Apropo de mulinetele Shimano Baitrunner 6500b, sunt excelente si robuste pt pescuitul somnului. Din pacate tamburul are o capacitate destul de mica: 150 m de fir powerline de 0,50 mm (de la Gigafish), resp 130 m de fir powerline de 0,65 mm. Pt pescuitul la clonc sau din barca este insa suficient.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

634

joi, 11. aprilie 2013, 10:03

Inainte de dupa-partide!?

De vreo 5 zile tot ploua marunt, iar vantul bate de nebun de mai bine de 3 saptamani. Ultimele 2 zile s-a mai incalzit afara pina in 11~14°, dar inca ploua si bate vantul destul de tare. Astazi chiar i-a traso torential vre-o 30 de minute, ceea ce m-a facut sa ma uit la prognoza cotelor ptr Rin: actual 4m, maine dimineata 4 m, dar pina maine seara 6 METRII !

Intrebarea ce mi-o pun acum este: "ce sa fac maine dupa-amiaza?" :gandesc:
Maine spre seara primim musafiri, vremea ramane tot ploioasa, cu vant pina in 30 km/ora (peste 8m/s), si apa urca de nebuna 2 metri!

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

635

joi, 11. aprilie 2013, 10:13

Si aici ploua zilnic da` cu toate astea m-a sunat proprietarul cabanei de la Bahna unde obisnuiesc sa merg sa-mi spuna c-a marit pontonu`, a facut diverse amenajari dar ca toate-s cam degeaba daca-i uscat pe jos... :doarecapu: .
Aveam in plan sa merg peste 2 saptamani da` s-ar putea sa se amane. :nervos:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

636

joi, 11. aprilie 2013, 10:16

[.....]

Intrebarea ce mi-o pun acum este: "ce sa fac maine dupa-amiaza?" :gandesc:

[.....]



raspunsul este foarte simplu :rizi: ... iesi indiferent de conditii cu atat mai mult daca apa se tulbura chiar daca temperaturile inca nu sunt cele mai bune ...

ps: nici nu vreau sa ma gandesc sa am un rau cu ceva peste la 10km de casa :buaaaah:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

637

vineri, 12. aprilie 2013, 05:33

Ieri dimineata 410 cm, astazi 467 deja... creste bine, ca ploua non-stop. A mai intervenit ceva si nu pot iesi, dar maine dimineata sunt prezent pe apa :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

638

vineri, 12. aprilie 2013, 10:18

498
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

639

vineri, 12. aprilie 2013, 10:32

498


acum e Zoran momentul ... atunci cand apa creste bine de tot si se tulbura tot mai tare. eu cand prind astfel de momente din cand in cand imi iau si liber de la lucru :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

640

vineri, 12. aprilie 2013, 10:44

Da, am de alaltaieri calendarul in Outlook pt astazi cu rosu de la 12 incolo, in caz de... dar din pacate azi nu merge nicicum! abia maine dimineata.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com