Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

4 881

duminică, 25. noiembrie 2018, 19:15

fain

fain ! o reanimare binevenitä. Dacä nu ar fi fost bronsita asta pacatoasa...a-si fi incercat sä o reanimez eu macar cu vre un biban. mä mir de re-animatorul principal , nu prea mai actioneazä. Cele bune de pe Rhin :noroc: :noroc:

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 882

duminică, 25. noiembrie 2018, 19:42

:bravo: Sanatate atunci, ramane pe data viitoare biban sau ce o fi! Cele bune :noroc:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 883

duminică, 25. noiembrie 2018, 22:09









O scurta iesire pe pontoanele Aradului..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 884

luni, 26. noiembrie 2018, 10:43

Astazi m-am "jucat" putin cu noua achizitie go pro si editarea video 4k pacat ca ihtiofauna locala a devenit 2k (ca sa nu zic kk), asa ca las aici cateva clipuri fara mari pretentii, asa de reanimare a topicului (chiar asa, ce s-a intamplat, nimeni nimic sau imi scapa mie ceva?). Toate bune!


Small pike on lures - YouTube
Surprise spinning: common nase - YouTube

:pescuit:



misto de tot ...

cat despre reanimare ... se pare ca nu prea se mai agita nimeni pe aici si tocmai din cauza asta am incetat si eu sa o mai fac. mi se parea ca sunt prea singur pe aici si am renuntat sa mai bag poze pe moment ...

atasat bag recordul meu personal la salau prins ieri :ochi:
»anem« a atasat urmatoarele fisiere:
  • salau.jpeg (283,15 kB - 42 ori coborit - ultima oara: 4. aprilie 2019, 15:13)
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 885

luni, 26. noiembrie 2018, 11:09

Superb Anem! Asta tra sa fie undeva la 75 cm... bravo!
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 886

luni, 26. noiembrie 2018, 11:43

cat despre reanimare ... se pare ca nu prea se mai agita nimeni pe aici si tocmai din cauza asta am incetat si eu sa o mai fac. mi se parea ca sunt prea singur pe aici si am renuntat sa mai bag poze pe moment ...


Eu urmaream cu interes mare intotdeauna capturile voastre asa ca cel putin din punctul meu de vedere topicul e mai sarac fara postarile tale si a lui Mane! Dar si a celorlalti, bineinteles, doar ca voi doi sustineti in mod constant cu capturi, de aceea zic.


atasat bag recordul meu personal la salau prins ieri


:bucuros2: :noroc: Felicitari! Extraordinar arata!!! :buaaaah: :apl:


Superb Anem! Asta tra sa fie undeva la 75 cm... bravo!


Eu pariez pe 90 cm +, se baga si altii la un mic "pariu"? Chiar asa, Anem, cat a masurat si cum a fost?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 887

luni, 26. noiembrie 2018, 11:47

Eu pariez pe 90 cm +, se baga si altii la un mic "pariu"? Chiar asa, Anem, cat a masurat si cum a fost?


Da, ma bag eu: 75... maxim 82 cm :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Nemo

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 6. noiembrie 2014

Locație: Le Cannet, France

  • Scrie un mesaj privat

4 888

luni, 26. noiembrie 2018, 11:52

Intre 85 si 90...nu prea se vede cat de mult il intinde Anem catre obiectiv. :rizi: :rizi:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 889

luni, 26. noiembrie 2018, 12:02

Nu vreau sa va stric placerea de a paria … doar ca acei 75 de cm chiar au fost “nesimtiti” de putini :rizi:

Imi place tot timpul sa se vada bine pestele, dar asta nu in ideea de a il face sa fie mai mare, pentru a il exagera sau pentru a minti detalii legate de dimensiunile lui … ci pentru ca pur si simplu asa imi place.

Pestele nu a fost cantarit … a masurat 87 de cm.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 890

luni, 26. noiembrie 2018, 12:06

Bravo Nemo! :prieteni:
Felicitari inca o data, Anem!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4 891

luni, 26. noiembrie 2018, 14:35

Frumos peste Anem, felicitarile mele!

Cat despre poze, sper sa nu fie cu suparare dar eu consider ca atat timp cat doua "obiecte" oarecare se afla in aceeasi poza este inevitabil ca cel care se uita la ea sa nu le compare dimensiunile.
Asta nu-i de pe forumuri, e cu mult dinainte....
Iar dupa mine aceasta comparatie trebuie sa dea un rezultat corect!
Si tot fara suparare, daca doar pestele este "obiectul" principal si trebuie sa fie in prim plan, poate fi fotografiat langa lanseta sau langa o ruleta sau chiar numa` el si poate ocupa toata poza.... altfel, tot al meu postat anterior este cel mai mare... :rizi: .
Observatia despre cum CRED EU ca se fac pozele cu pesti nu-i cu dedicatie si nu se refera la poza lui Anem... sunt altii oricum mult mai priceputi la "trucaje"... :ochi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 892

luni, 26. noiembrie 2018, 15:11

O simpla parere: fotografia nu e matematica desi are mult de a face cu ea iar uneori frumusetea unei fotografii e data de "dezechilibre" gandite sau simtite intr-un anumit fel. Pentru unii, impingerea pestelui in fata are un scop, pentru altii alt scop, iar pentru altii nici un scop. Sper ca nu supar pe nimeni, e doar o parere personala. Scoaterea in evidenta a pestelui o idee mai mult decat a pescarului cu pastrarea unor limite de bun simt mie imi place atunci cand ma uit la poze cu pesti. Poate e chestie de a "ajuta" transmiterea frumusetii unui peste avand totusi si expresia pescarului alaturi pentru a imortaliza momentul

Pana la urma, fiecare isi face pozele cum crede si nu e competitie intre pescari, cel putin nu in mintea pescarilor sanatosi la cap. Uitati-va la expresia de pe fata lui Anem, credeti ca era mai bine o ruleta in loc? Nu exista ruleta asa de mare incat sa egaleze ce nu poate fi masurat

:noroc:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Stizo-frenic« (26. noiembrie 2018, 15:21)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 893

luni, 26. noiembrie 2018, 18:11

sunt altii oricum mult mai priceputi la "trucaje"...


:love: :love: :love:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

4 894

luni, 26. noiembrie 2018, 20:02

Felicitari Anem, superb salaul,. Pacat ca nu mai postati.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

4 895

luni, 26. noiembrie 2018, 21:50

chiar azi

chiar azi m-am... gîndit la un clean de toamnä si uite cä apare. Revin amintiri de pe malul Begai. Mergeam cu trenul pina la Topolovät...si veneam pe mal pinä la Recas. Asa pe la 1980.
Salaul cel mare are cel putin 1,2 m , :ochi: sau insealä optica obiectivului ?. Si ce efect resuscitant are , nu-i asa ?! :noroc:

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

4 896

marți, 27. noiembrie 2018, 19:07

Salut.Cel mai frumos salau pe care l-am vazut capturat,am avut si eu odata in lanseta unul asemanator dar nu mi-a dat nici o sansa.Felicitari Anem pentru captura si apropo de poza, Anem a lasat sa i se vada manuta si oricat de finuta ar fi se vede ca e ditamai dintosu

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 897

marți, 27. noiembrie 2018, 20:34

O iesire de azi prin peisajul selenar al balastierelor Muresului s-a soldat cu un strap si un salau ceva mai frumusel.
Las aici file-ul (nu fileul) care merge si la calitate 4k atata cat se poate: Zander fishing on river excavation areas - YouTube

:noroc:


informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4 898

marți, 27. noiembrie 2018, 20:52

O iesire de azi prin peisajul selenar al balastierelor Muresului s-a soldat cu un strap si un salau ceva mai frumusel.
Las aici file-ul (nu fileul) care merge si la calitate 4k atata cat se poate: Zander fishing on river excavation areas - YouTube

:noroc:

Super!!! :apl: :bravo:
Cum faci sa prinzi (in filmare...) exact ce trebe, ca banuiesc ca nu-i vb de noroc? Filmezi tot timpu` cumva "in bucla" sau cum? Cum de-ti ajung bateriile? :)
(daca vrei sa spui, evident...)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 79

Membru din: 7. septembrie 2014

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 899

marți, 27. noiembrie 2018, 21:17

Mersi!

Nici un secret, acum invat si eu pe parcurs.

Am setat camera la filmare in bucla 5 minute, mai mult cred ca nu are rost dar in cazul unui dril prelungit (care cine stie cand va fi) mi-am propus sa salvez inainte de terminarea celor 5 minute ca sa nu pierd atacul si mai apoi vad eu ce o fi, cum ma descurc :rizi:

Am cumparat un acumulator de vreo 20.000 mAh cu care imi fac treaba excelent si am putut filma o zi intreaga fara oprire si inca mi-a mai ramas ceva rest de energie. :)

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 900

miercuri, 28. noiembrie 2018, 06:03

Tare... fain tare, felicitari! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com