Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4 741

marți, 20. februarie 2018, 21:25

Daca e vorba cumva de spinning si stiu despre ce e vorba promit sa iti spun! :prieteni:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 742

marți, 20. februarie 2018, 22:05

Ovidiu ... stii cum e cu parerile "de net" ... decat sa vorbeasca cineva din auzite mai bine nu ti se raspunde. Tu esti mai castigat.

Acolo unde am considerat ca pot da un sfat ... sau mai degraba o parere ... am facut-o dar tot timpul ma limitez la a vorbi despre chestiile pe care le-am incercat si care fac parte din domeniul meu de interes. Daca ai intrebat de vreo lanseta de stationar este evident ca nu imi pot da cu parerea. La fel si cu mulinetele probabil ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

4 743

miercuri, 21. februarie 2018, 09:49

Zamfi, am intrebat de un echipament de clean, peste pt. care tu nu iesi din casa :rizi: , cel putin asa-mi aduc aminte ca ai scris pe undeva. Era vorba de lanseta Daiwa Silver Creck 3-12g, 2,35 si mulineta nu mai stiu de care, batul l-am cumparat si cu mulineta de asemenea am rezolvat.
Anem, am intrebat pe alt forum dedicat spinningului mai usor.
N-am facut aluzie la colegi care posteaza fregvent si care au raspuns prompt mai ales cand am intrebat ceva pe privat si carora le multumesc cu ocazia asta. M-am adresat direct celor care doar culeg fara nici macar sa toarne o cana de apa, si am scris cu gandul ca poate undeva in interiorul lor se va misca ceva.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4 744

miercuri, 21. februarie 2018, 09:54

amfi, am intrebat de un echipament de clean, peste pt. care tu nu iesi din casa


Asa este! Ai retinut corect :rizi: Nu pescuiesc dedicat la clean ca "e prea mici" .Si adevarul este ca in ultima perioada nici macar cleni nu s-au mai prins pe Mures ... :doarecapu:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 745

duminică, 25. februarie 2018, 20:29

cea mai grea partita de cand ies la pescuit datorita frigului și vântului incredibil











Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

4 746

duminică, 25. februarie 2018, 20:31

:salut:

Grea dar capturile au resuit sa apăra,Anem!
Felicitările mele,frumoase capturi! :noroc:

:ciao:

4 747

duminică, 25. februarie 2018, 21:09

Anem, cum faci pe frigul ala de care pomenesti sa ascunzi degetuzele inghetate???-la poze ma refer... :buaaaah:
Este acolo o tehnica care as vrea s-o aprufundez... :gandesc:
:noroc:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

4 748

duminică, 25. februarie 2018, 21:25

Pe frigul ala :soc: , si avatii pe masura.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

4 749

luni, 26. februarie 2018, 12:45

:salut:

Am reușit sa încarc pe YouTube tot drill-ul cu somnul de 185 cm prins in raul Mures. :buaaaah:





Și aici avem eliberarea,este un lucru “măreț” pentru mine! :prieteni:



:ciao:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 750

luni, 26. februarie 2018, 13:40

Felicitari Catalin, super fain! :noroc: simt ca anul acesta vei dobori cu mult recordul tau personal... :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

4 751

luni, 26. februarie 2018, 13:51

Felicitari Catalin, super fain! :noroc: simt ca anul acesta vei dobori cu mult recordul tau personal... :bucuros2:


Îți mulțumesc mult Zoran pentru sustinere și pentru tot,sper sa vina acel
2m+!:noroc: :prieteni:

Răspunsuri: 11

Membru din: 17. septembrie 2017

Locație: arad

  • Scrie un mesaj privat

4 752

luni, 26. februarie 2018, 17:36

frumos tare avatul dar si somnul.pt Mures e o mare performanta. felicitari baietilor! :apl:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 753

luni, 26. februarie 2018, 22:08

cea mai grea partita de cand ies la pescuit datorita frigului și vântului incredibil

Emile vad ca a fost super, bravo! :bravo: Azi am iesit si eu cateva ore dar nu am avut nimic, afara exagerat de frig -1, -2 grade tot timpul partidei si un vant cumplit :doarecapu:



Am reușit sa încarc pe YouTube tot drill-ul cu somnul de 185 cm prins in raul Mures.





Și aici avem eliberarea,este un lucru “măreț” pentru mine!




Bravo Cataline! Pentru mine e deja clar de foarte mult timp ca tu esti cel mai valoros pescar de pe Mures :noroc:

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

4 754

luni, 26. februarie 2018, 22:24

Mulțumesc mult Marian,ma străduiesc!Anul acesta vreau 2 m +,sper sa vina :prieteni: :bucuros2:

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

4 755

marți, 27. februarie 2018, 06:59

Mare dreptate ai Zoran!Eu fac chestia asta de doi ani și pot sa spun ca am tras 4-5 prieteni după mine și au început sa elibereze și ei peștele prins și chiar la început îmi spuneau ca atunci când vin la pescuit cu mine,din respect pentru mine și ceea ce fac nu ar putea sa retina un peste... :prieteni:

Ca sa lăsam astea deoparte am mai încărcat un video din timpul unui drill... :bucuros2:

https://youtu.be/xG857AIUSvg



Și aici avem eliberarea :noroc:

https://youtu.be/WQeSZ9BLmyo

:ciao:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Catalin Bran« (27. februarie 2018, 07:13)


informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

4 756

marți, 27. februarie 2018, 09:54

Am mutat discutiile pe tema postarii de imagini/filme aici .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 757

sâmbătă, 3. martie 2018, 19:18

Multam baieti, pana la urma nu a fost rau. Nu stiu in ce masura iarna asta voi reusi sa ajung pe acolo datorita vremii nasoale, nivelului Po-ului dar in mod special datorita capturilor. Adica, avatii pe aici au depus deja si locul respectiv este OK pana la depunere ... ulterior isi schimba locatia.

Anem, cum faci pe frigul ala de care pomenesti sa ascunzi degetuzele inghetate???-la poze ma refer... :buaaaah:
Este acolo o tehnica care as vrea s-o aprufundez... :gandesc:
:noroc:


:rizi: ... Cata, e acolo o anumita tehnica :rizi: ... ideea e sa bagi degetele sub aripioara, locatie care pentru mine mi se pare cea mai OK de tinut pestele si deci e pozitia naturala in care imi vine sa pun mana.

Am mai spus-o in cateva randuri. Fac pozele intr-un anumit fel nu in ideea de a exagera pestele ci pentru ca pur si simplu asa imi plac mie cum arata. Din avatii de mai sus doar unul a avut o dimensiune frumoasa, cel din poza a 4-a. Restul nicicare nu sareau de doua kile si vreo 2 erau chiar mici.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

4 758

sâmbătă, 3. martie 2018, 22:24

Cata, e acolo o anumita tehnica ... ideea e sa bagi degetele sub aripioara, locatie care pentru mine mi se pare cea mai OK de tinut pestele si deci e pozitia naturala in care imi vine sa pun mana.
Multzam anem :bucuros2: .Asa-i cum spui :bucuros: .Dar nici prin cap nu mi-o trecut sa analizez ca pestele asta, "avatul" are trei aripioare pe burta inainte de codala.Nu m-a interesat acest aspect.Pana acum, dar acest amanunt imi place ff mult ...... :apl: :apl:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 759

duminică, 18. martie 2018, 16:17

s-a sperat mult la un somn dar n-au vrut:






Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 760

luni, 26. martie 2018, 22:22

situația e nasoala de tot . Un singur breloc:

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm