Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

acuciureanu

Fortgeschrittener

Beiträge: 195

Registrierungsdatum: 7. August 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

4 341

Montag, 8. Mai 2017, 21:06





Citat de la »acuciureanu«



Eu nu vad pozele


Nu ai cont google
Am si cont google! :limba: Acum le vad si oricum le-am vazut si pe fb. Mai e putin pana e gata prohibitia si sunt pe el. :buaaaah: :clonk Sper sa il si gasesc pana la urma pentru ca incerc locuri pe care nu le cunosc...
Oricum, felicitari pentru partida Zoran!

Felicitari si tie Emil pentru captura, mai ales avand in vedere conditiile... :bravo:

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

4 342

Sonntag, 14. Mai 2017, 11:47

am iesit la un pescuit scurt si sambata ... am inceput pescuitul efectiv putin dupa ora 6 seara si inainte de ore 11 am strans echipamentul si am intins-o spre casa.

frumoasa e revenirea pe Po ...









iar pe intuneric, stand in fund pe un bolovan brusc pamantul s-a pus in miscare. frana putin cam prea stransa (loc dificil) s-a pus si ea in miscare si momentul pe care il astept de ceva timp in sfarsit a venit ... si s-a terminat inainte de a savura si batalia finala. dupa vreo 5 minute de dril partenerul a parasit campul de bataie lasandu-ma doar cu asta in urma:

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Bogdan86

Fortgeschrittener

Beiträge: 324

Registrierungsdatum: 25. Mai 2013

Wohnort: belluno-italia

  • Nachricht senden

4 343

Sonntag, 14. Mai 2017, 13:46

Foarte frumoși avatii aia Emile.. Felicitări :apl: .. Ce frumos ar fi fost sa se fi finalizat si drilul cu somnul in mod pozitiv :buaaaah:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

mane81

Profi

Beiträge: 1 433

Registrierungsdatum: 15. April 2012

Wohnort: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Nachricht senden

4 344

Sonntag, 14. Mai 2017, 14:58

am iesit la un pescuit scurt si sambata ... am inceput pescuitul efectiv putin dupa ora 6 seara si inainte de ore 11 am strans echipamentul si am intins-o spre casa.

frumoasa e revenirea pe Po ...









iar pe intuneric, stand in fund pe un bolovan brusc pamantul s-a pus in miscare. frana putin cam prea stransa (loc dificil) s-a pus si ea in miscare si momentul pe care il astept de ceva timp in sfarsit a venit ... si s-a terminat inainte de a savura si batalia finala. dupa vreo 5 minute de dril partenerul a parasit campul de bataie lasandu-ma doar cu asta in urma:



Vad ca avatii sunt toti din aia sanatosi :buaaaah: bravoooo! :bravo:
In legatura cu somnul, asta e...poate triplele o marime mai mare ar fi rezistat :gandesc: astept sa imi arati ancora de pe vobler deformata.


Aseara am fost si eu pe Po la o partida de spinning dar cu vreo 50 de km in aval de locul unde pescuia Emil.Am pescuit o jumatate de ora pe lumina in care nu am avut nimic insa dupa ce s-a inoptat au inceput atacurile, au fost 9(noua) la numar pana la miezul noptii cand am plecat catre casa.Trei atacuri extrem de violente lanseta indoita bine si plecari pe frana insa nici macar unul nu a ramas agatat :gandesc: Am pescuit cu doua lansete Speedmaster-ul care e parabolic si Xzoga care e x-fast ca sa vad daca e vreo diferenta cand dau contra insa rateurile au fost la fel.Toate atacurile au fost pe clasicul J13 cu toate ca am incercat si alte voblere si oscilante.Tot drumul catre casa m-am gandit cum sa fac sa nu mai ratez atacurile astea... :noroc:

informer

Administrator

Beiträge: 3 440

Registrierungsdatum: 25. April 2012

Wohnort: Giroc

Beruf: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Nachricht senden

4 345

Sonntag, 14. Mai 2017, 15:18

Io am crezut ca ti-o intrat tripla in deget... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

ovidiu

Profi

Beiträge: 811

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Nachricht senden

4 346

Sonntag, 14. Mai 2017, 15:48

Si eu la fel am crezut :soc: ,... :relax:
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Nemo

Fortgeschrittener

Beiträge: 223

Registrierungsdatum: 6. November 2014

Wohnort: Le Cannet, France

  • Nachricht senden

4 347

Montag, 15. Mai 2017, 22:00

Mane, de ce nu incerci sa schimbi triplele cu niste inline hook serioase?

[img]http://www.rodandreel.co.nz/user/images/12213.jpg?t=1505251407[/img]



Majoritatea firmelor au asa ceva in oferta.Au deschiderea mare, poti gasi de greutate echivalenta cu triplele originale sa nu dezaxeze naluca...
Iar rezultate mai proaste ca data trecuta cu 100% ratati nu poti avea. :rizi:


Anul acesta am ajuns la pescuit prima data de 1 mai, cand se deschide aici sezonul la rapitor. :nervos:
Pe St. Cassien, mai pe dupa amiaza, la Plage de l'Americaine. De ce se numeste asa, nu ma intrebayi. Lime la picnic, vant din lateral. Montat lanseta, pus lita, fina, dar oricum, lita, pus o oscilanta mare si usoara, un dolingher de 13 grame mai exact, luat din tara la ultima vizita, ca aici n-am gasit ceva de genul, prima lansare, recuperat cativa metrii, poc in bat, fleosc, fleosc in apa si dupa un dril scurt, dar intens, scos un ...pastrav curcubeu de 40 de cm. Nu stiu cum a reusit sa caste gura asa de larg incat sa inghita toata tabla aia cu o tripla nr.4 pe ea. :gandesc:
Am mai avut partide de genul, prima lansare, primul peste si toate s-au terminat prost. Adica primul peste a fost si ultimul. Nici partida asta n-a facut exceptie.
M-am dus dupa o saptamana, nici o miscare, cand am inceput sa strang ca se apropia termenul limita, in rezervatia care urmeaza dupa plaja a inceput spectacolul. Sarituri si rapituri si tot asa. Frumos, dar iti venea sa dai cu lanseta de pamant.
Mers si ieri, consultat tabelul cu apusul soarelui, sa stiu pina la ce ora pot sa stau, trecut in revista plaja si cu jumate de ora inainte de momentul X m-am postat la limita rezervatiei. Si am asteptat. Si iar am asteptat. Si am vazut doua sarituri de crap, vreo 5 platici si ceva babusti linga malul opus. :rizi:
Pescarii care mai erau pe acolo mi-au spus ca a fost spectacol cu o zi inainte. :doarecapu:
Miercuri ma duc din nou.


mane81

Profi

Beiträge: 1 433

Registrierungsdatum: 15. April 2012

Wohnort: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Nachricht senden

4 348

Montag, 15. Mai 2017, 22:27

Mane, de ce nu incerci sa schimbi triplele cu niste inline hook serioase?

[img]http://www.rodandreel.co.nz/user/images/12213.jpg?t=1505251407[/img]



Majoritatea firmelor au asa ceva in oferta.Au deschiderea mare, poti gasi de greutate echivalenta cu triplele originale sa nu dezaxeze naluca...
Iar rezultate mai proaste ca data trecuta cu 100% ratati nu poti avea. :rizi:


La o solutie de genul asta m-am gandit si eu, o sa incerc sa vad daca ramane agatat in momentul atacului :noroc:

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

4 349

Sonntag, 21. Mai 2017, 20:25

Ieri, cu greu a iesit doar un singur avat:



... acum urmeaza o pauza de vreo 3 saptamani in care sunt prins cu alte treburi si pescuitul iese din peisaj ... pana atunci, salutari de pe Po.

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Mishu_Alsacia2

Fortgeschrittener

Beiträge: 244

Registrierungsdatum: 26. Dezember 2013

Wohnort: Karlsruhe / Germania

Beruf: Techniker

  • Nachricht senden

4 350

Sonntag, 21. Mai 2017, 20:59

asa ceva

unii aduc somnul de acasä...ce-i sigur e sigur :buaaaah:
»Mishu_Alsacia2« hat folgende Datei angehängt:
  • DSC03297.JPG (227,16 kB - 72 mal heruntergeladen - zuletzt: 6. Juli 2017, 14:14)

Beiträge: 616

Registrierungsdatum: 17. April 2012

Wohnort: sibiu

  • Nachricht senden

4 351

Donnerstag, 1. Juni 2017, 21:35

In plin sezon de somn si avat vin si eu cu niste stiuci pe nocturna. In ultima luna am reusit sa-mi dobor de 2 ori PB -ul cu un 8 si -un 10+.
»kingofbeasts« hat folgende Dateien angehängt:
  • 1.jpg (174,84 kB - 39 mal heruntergeladen - zuletzt: 26. Juni 2017, 14:20)
  • IMG_1278-1.jpg (227,48 kB - 33 mal heruntergeladen - zuletzt: 31. Oktober 2017, 15:26)
  • 2.jpg (192,19 kB - 37 mal heruntergeladen - zuletzt: 26. Juni 2017, 14:20)
  • IMG_1285-1.jpg (225,07 kB - 44 mal heruntergeladen - zuletzt: 31. Oktober 2017, 15:26)

mane81

Profi

Beiträge: 1 433

Registrierungsdatum: 15. April 2012

Wohnort: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Nachricht senden

4 352

Donnerstag, 1. Juni 2017, 22:27

Wow, ce stiuci zdravene prinzi :buaaaah: :bravo:

Beiträge: 616

Registrierungsdatum: 17. April 2012

Wohnort: sibiu

  • Nachricht senden

4 353

Donnerstag, 1. Juni 2017, 22:40

Stai ca astea-s exceptia nu regula Mane :zambet: Mai des vin la 2-3 kile si mai rar de la 5 in sus :nunteleg:
Din pacate nu ma pot desfasura cum as vrea avand liber la pescuit doar pe 20-40 la suta din malul baltii si total interzis cu barca sau wadersi :necajit:

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

4 354

Samstag, 3. Juni 2017, 09:10

Huh ... niște știuci superbe Carol. Ma bucur sa văd ca îți merge bine :apl:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Mishu_Alsacia2

Fortgeschrittener

Beiträge: 244

Registrierungsdatum: 26. Dezember 2013

Wohnort: Karlsruhe / Germania

Beruf: Techniker

  • Nachricht senden

4 355

Sonntag, 4. Juni 2017, 21:55

pe ploaie

Servus pescari sportivi , colegi de forum
Am iesit azi pe la 4.30 pe o ploaie care o tinut cam toatä dimineata . Am bätut ultimi 3 km de Rhin
ce mai tin de Franta. Am gäsit pe mal vreo 5 corturi. Pescuitul pe timpde noapte si camparea sunt de fapt interzise. :nervos:
Am vorbit cu unii ce dädeau cu pelete la somn. Numai ciupituri…nici o träsäturä a lumea. Cred cä cam toti dädeau la somn…dupä calibrul sculelor din dotare. iAm luat un avat bun la o oscilantä cu care de fapt urmäream altä specie.
Ceva Off-Topic..nu stiu unde sä postez, apropos de “colegi de forum” . Imi cere “colegul” ? iinformatii cum sä ia permis in Franta. Asta acu vreo 2 säptämîni. I-am räspuns a2a zi. Nici multzam nu o zis pina in ziua de azi, Cred cä nu o sä pescuim impreunä vreodatä. :limba:
»Mishu_Alsacia2« hat folgende Dateien angehängt:
  • CIMG2381.JPG (267,59 kB - 44 mal heruntergeladen - zuletzt: 23. Juli 2017, 16:54)
  • CIMG2388.JPG (208,08 kB - 37 mal heruntergeladen - zuletzt: 23. Juli 2017, 16:54)

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »Mishu_Alsacia2« (4. Juni 2017, 22:02)


mane81

Profi

Beiträge: 1 433

Registrierungsdatum: 15. April 2012

Wohnort: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Nachricht senden

4 356

Freitag, 16. Juni 2017, 11:49

Salut.Ieri 15 iunie am reusit sa sparg gheata si am prins primul somn pe anul asta :rizi: am fost accidentat cateva luni si nu am prea putut sa ies la pescuit in ultimul timp...
Somnul a fost urias dupa cum se vede :rizi:

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

4 357

Freitag, 16. Juni 2017, 12:37

hahahahhaaha ... e bine Mane ca gheata a fost sparta.

cat despre dimensiune ... imi aminteste de aia de la S*****e cand inca mai exista locul ala misto.

la mine stii cum a fost ... poate daca ajungem la pescuit inainte de ora 23 :rizi: era altceva :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

4 358

Freitag, 16. Juni 2017, 14:38

Mane, Anem, va astept la Rastatt... aici somnii parq or nebunit... nici nu mai avem puterea sa ii drilluim :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

4 359

Freitag, 16. Juni 2017, 14:40

pai baga si tu ceva poze sa vedem si noi cu ce chestii va rupeti spatele ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Bogdan86

Fortgeschrittener

Beiträge: 324

Registrierungsdatum: 25. Mai 2013

Wohnort: belluno-italia

  • Nachricht senden

4 360

Samstag, 17. Juni 2017, 16:37

Am bagat si eu aseara o partida in compania lui Mane81. Multa activitate in suprafață. somnii si avatii isi făceau de cap prin zona. Dupa cateva lansari am parte de primul atac . Scurt si decis care ma lasat fara ancora ai inelul de pe coadă

Dupa vreo ora de tatonări vine si el

In pana de idei decid sa bag un vobler care desii arata foarte bine nu mi-a adus nici un atac pana la.momentul respectiv. La al 2 lanseu ma lovește el SOMNUL . Distracția a durat 5 secunde si sa ajuns aici
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga