Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 201

marți, 20. decembrie 2016, 06:34

Si eu am fost pe apa duminica si ieri, cu Martin si prietena lui.

Duminica am testat cloncul L de la Zeck. Somnii au reactionat destul de bine la loviturile de clonc, insa doar unul a muscat:

index.php?page=Attachment&attachmentID=2662 index.php?page=Attachment&attachmentID=2663

Ieri am avut o zi de rahat, cu vant puternic, unde am pescuit doar 3 ore fara rezultate. Pe la orele 12 am incheiat pescuitul inghetati de frig si obositi...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

4 202

miercuri, 21. decembrie 2016, 07:30

Felicitari !! nu credeam vreodata ca se mai poate ridica ceva la o asa temperatura !! :clonk :prieteni:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 203

miercuri, 21. decembrie 2016, 07:58

Felicitari !! nu credeam vreodata ca se mai poate ridica ceva la o asa temperatura !! :clonk :prieteni:



Merci! Aici si o filmare cu un somn ce urca la loviturile de clonc... apare la 10m si urca pina la 8 m...nu sunt asa de activi ca si vara-toamna, dar uite, ceea ce se considera ca imposibil, s-a dovedit ca totusi somnii mananca si iarna:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

4 204

miercuri, 21. decembrie 2016, 17:58

Asta este curat ,,atac " nici vara nu e asa hotarit alunecosul !! dupa ce dai ultima contra nici 300 de Stalinskaia nu te infierbanta asa ! :bucuros2:
Pacat ca la noi acum sunt numai electricieni care ARD toate gropile !! :doaaamne: ,potera nu mai iese decat in acte , la accidente si sa ia uiumul!! :nervos:
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 205

joi, 22. decembrie 2016, 14:09



Toamna aceasta a fost friguroasa bine de tot.Cand l-am prins pe asta afara erau -4 grC dimineata.Spre ranz s-a mai incalzit ,totusi..pestele a avut 1.70 cm si a plecat inapoi de unde a venit..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 206

joi, 22. decembrie 2016, 22:11

misto de tot Gigi, pe ce echipament ti-a intrat?

ps: pacat ca poza nu putea ramane "intreaga"
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

4 207

joi, 22. decembrie 2016, 22:19

Toamna aceasta a fost friguroasa bine de tot.Cand l-am prins pe asta afara erau -4 grC dimineata.Spre ranz s-a mai incalzit ,totusi..pestele a avut 1.70 cm si a plecat inapoi de unde a venit..
Frumos Gigi :apl:
Ai de grija, ca la -4 gr ingheata carioca neagra si... :buaaaah: ...sti tu.... :bravo:
:craciun:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 208

vineri, 23. decembrie 2016, 05:56

.Echipamentul e combo-ul meu ala mai ''greu'' mhx-ul de flipinig si aspire 4000 fa.Textil Stren de .....20-30 lb..am uitat de cat este, oricum nu f. gros.Am in rastel un Blinker Jorg care s-ar parea ca la anul o sa caute dihanii cu adevarat mari.Probabil mulineta va fi un Shimano..sau Tica, vedem..

'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 209

vineri, 23. decembrie 2016, 06:19

Am in rastel un Blinker Jorg care s-ar parea ca la anul o sa caute dihanii cu adevarat mari.


De obicei cand il cauti cu echipamentul mai greu nu prea intra mustaciosul :rizi:

Bravo pt captura, frumos! :noroc:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 210

vineri, 23. decembrie 2016, 08:13

Stiu, dar vreau sa vad daca e chiar asa..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 121

Membru din: 5. februarie 2015

Locație: Saarbrücken-DE

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

4 211

sâmbătă, 24. decembrie 2016, 14:20

Salut.
Eu m-am tot mirat de ce nu prea sunt pe forum capturi cu Blinker Jörg, desi cred ca multzi au blinkere. Si mai cred ca unii chiar le-au folosit, probabil fara succes. Mai am o teorie: probabil nu le-au folosit suficient de mult cit sa si prinda ceva cu ele, ca altfel nu-mi explic cum de am avut chiar si eu capturi cu ele (e drept anul trecut) si pe aici pauza... Dacă ajung sa pescuiesc la vara acasa, nu ma las pina nu le incerc cum se cuvine pe Dunare pe la Clisura, ca mor de curiozitate cum se comporta pe Dunare. Sau macar pe Mures pe la Iernut...
Fir intins si Sarbatori Fericite!!! :craciun:

4 212

sâmbătă, 24. decembrie 2016, 14:35

... Dacă ajung sa pescuiesc la vara acasa,

Sa da-i un semn,poate facem o iesire impreuna daca sunt pe acasa :noroc: :prieteni: :prieteni: ....
P.S. Sarbatori Fericite si un An Nou plin de capturi capitale! :noroc: :pescuit: :clonk

Răspunsuri: 121

Membru din: 5. februarie 2015

Locație: Saarbrücken-DE

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

4 213

sâmbătă, 24. decembrie 2016, 14:38

Cu siguranta te contactez, Muresul ne asteapta!
Toate cele bune!

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 214

sâmbătă, 24. decembrie 2016, 19:50

Cum de Ajun se fac cadourile ... o parte din ele au venit de dimineata.

Astea-s ale mele:





si asta-i a lui Mane:



Sa aveti Sarbatori Fericite! :craciun:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

4 215

miercuri, 28. decembrie 2016, 22:28

Astazi,dupa o lunga asteptare am iesit si eu pe apa,mai bine zis pe geata,echipat cu rame,viermisori,larve,sonar,camera de filmat :doarecapu: !Nam prins nimic,dar, in schimb am reusit sa filmez ceva pestisori,bibani!

Scuze de loggo-ul acela alb...nu stiu cum sa il scot din video,e de la programul de editat!

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Trif Florin« (28. decembrie 2016, 22:37)


Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

4 216

joi, 29. decembrie 2016, 08:59

Unde

Servus Florin
Unde AI fost? Pe Rhin e sOare si + grade

4 217

joi, 29. decembrie 2016, 10:46

E
Astazi,dupa o lunga asteptare am iesit si eu pe apa,mai bine zis pe geata,echipat cu rame,viermisori,larve,sonar,camera de filmat :doarecapu: !Nam prins nimic,dar, in schimb am reusit sa filmez ceva pestisori,bibani!

Scuze de loggo-ul acela alb...nu stiu cum sa il scot din video,e de la programul de editat!


Esti pe apa adanca sau dincolo de pragul ala de beton ? Nu pot aproxima distanta fata de calugar.

4 218

joi, 29. decembrie 2016, 10:53

Apa de 2,5-3m , in jur de 20m in dreapta turnului, intre turn si dig

4 219

joi, 29. decembrie 2016, 10:57

Servus Florin
Unde AI fost? Pe Rhin e sOare si + grade

Salut Mishu! Pe un lac de acumulare din zona mea!....aici apa are 0,8gr( asa arata sonarul in suprafata, la adancime categoric e mai cald)

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

4 220

joi, 29. decembrie 2016, 15:46

La adancime are 4°. Daca nu-s izvoare, la balta pe care o inchiriez iese apa din pamant la 10° iarna sau vara, la fel. Deci iarna pestii stau acolo iar vara se duc pe locuri mai caldute. :ochi:
Loggo-ul ala va dispare dupa ce le platesti logicialul. E reteta la ei pe site.