Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

4 141

sâmbătă, 29. octombrie 2016, 21:44

Felicitari la toti colegii care au "pus" mana pe vreun peste in ultima perioada!! :bucuros2:
Multumesc ptr. poze/clipuri.
Italienii sunt cu noi!Grazie :bravo:
:noroc:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 142

sâmbătă, 29. octombrie 2016, 22:15

Salut la toata lumea! In primul rand felicitari tuturor ce au prins si au mai si postat capturi aici pe forum.Cu toate ca am fost la pescuit in fiecare weekend am avut parte de foarte multe gherle in ultimul timp :rizi: atat de multe gherle incat atunci cand reusesc sa prind una avat de 40 de cm tremur tot si consider ca partida e reusita.Lipsa pestilor o pun in primul rand pe seama faptului ca din anumite motive eu cu Anem am schimbat locurile noastre clasice unde mergeam la pescuit.Pe de alta parte simt pe pielea mea ca nu mai e asa de mult rapitor in apele ce le pescuiesc fata de acum 2, 3 ani...Inca o data bravo tuturor pentru capturi!!! :bravo:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 143

luni, 31. octombrie 2016, 06:57



Vad intr-un magazin o oscilanta Berti , atarnata pe un panou..stinghera, fara ambalaj..linga niste chestii nesemnificative.Mi-a facut cu ochiul..io la fel..parea sa se infiripe ceva.Acuma are un loc la mine in cutie..Ieri, o scurta iesire la Lipova..Prima naluca la apa...lingura cea noua.Lansez paralel cu malul, cu gandul sa vin pe linga o tufa cazuta in apa..Recuperez incet, simt cum bate lingura..e prima oara cand dau cu modelul asta..soarele e sus iese si intra printre nori..Adaptez constant viteza intrebandu-ma oare care o fi viteza aia buna, sa o joc sa nu o joc..bang...imi da una de sa fac infarct..Intzep..mediumlight-ul de la ABU se face covrig, belea, i-am dat contra la juma de metru de tufa cazuta in apa..si evident ca o intrat fix acolo..no ,am avut si noroc ca pina la urma nu o sa rupt nimic si am reusit sa o extrag afara..Lingura asta si inca una tot Berti, au fost singurele care au adus ceva tzacuri si inca o captura, dar mai mica decat stiuca din imagine..Doar la un wobler am mai avut un tzac ..la gume nimic..pe masura ce sa inserat au intrat in inactivitate totala..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 144

marți, 1. noiembrie 2016, 21:14

Prima parte a anului a mers destul de bine, in ultimele luni am parte numai de gherle :rizi:
Aici sunt eliberarile mele din 2016, nu am reusit sa le filmez pe toate oricum e bine si asa.Prindem si eliberam! :noroc:


Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4 145

miercuri, 2. noiembrie 2016, 14:48

Forte frumos! Felicitari Mane si la mai multe!

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 146

miercuri, 2. noiembrie 2016, 17:56

Forte frumos! Felicitari Mane si la mai multe!


Mersi frumos!Driluri multe iti doresc! :noroc:

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

4 147

miercuri, 2. noiembrie 2016, 21:54

Foarte fain! Felicitari! Ala de la secunda 10 e somn pitic? La ce l-ai luat?
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 148

miercuri, 2. noiembrie 2016, 23:23

Foarte fain! Felicitari! Ala de la secunda 10 e somn pitic? La ce l-ai luat?


Mersi frumos! Da, e somn pitic (pesce gatto il numesc astia aici) l-am luat la jig.E prins in ianuarie, am inteles ca in locul respectiv se mai prind destul de rar, tot asa la jig.

circovel

Oblete

Răspunsuri: 10

Membru din: 16. aprilie 2015

Locație: Onesti/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 149

joi, 3. noiembrie 2016, 12:35

Ce sa-i faci , mai ai si ghinion si se învârte barca cu tine !
»circovel« a atasat urmatoarele fisiere:
  • IMG_9129.PNG (44,09 kB - 76 ori coborit - ultima oara: 2. mai 2017, 23:03)

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 150

sâmbătă, 5. noiembrie 2016, 07:57

:salut: ,
am fost ieri la o cloncaneala pe Rin. De fapt pe o apa statatoare ce are legatura cu Rinul.
Somnii sunt activi, dar parca in reluare... urca foarte incet la momeala.
Am avut 2 trasaturi, din pacate soldate cu furtul pestisorului :nervos:
Voi incerca si saptamana viitoare, nu ma las :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 151

sâmbătă, 5. noiembrie 2016, 21:14

am iesit si azi la un pescuit ... tot de unul singur, Mane fiind in recuperare.

am avut parte de o vreme caineasca de toamna ... la ora 5 cand ma dadeam jos din masina ploua de rupea iar pana la ora 13 cand intram in masina ploaia nu incetase 1 minut.

pestii foarte apatici cu un comportament usor straniu.

pana la urma 4 am reusit sa ii pacalesc dar alte 8 atacuri m-au lasat cu buza umflata. bag doar 3 dintre pesti, al 4-lea era un strap de vreo 200 de grame:







calitatea imaginilor lasa de dorit ... dar atata poate aparatul asta in conditiile respective. pana la urma a fost bine si data viitoare sper sa fie macar atat.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 152

sâmbătă, 5. noiembrie 2016, 23:28

Bravo Anem! Bravo pentru avati si bravo pentru perseverenta, toata ziua in ploaie...asta inseamna sa iubesti pescuitul :rizi:
Mi-as fi dorit sa vin azi cu tine dar nu m-a lasat raceala asta deloc :doarecapu:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

4 153

luni, 7. noiembrie 2016, 07:24



Asa de agresivi au fost salaii incat o fost nevoie sa ma refugiez intr-un copac ,pe mal..mai fratilor trebuie facut ceva..atata rapitor este pe Mures incat iti risti viata mergand la pescuit..unui localnic, un salau mutant ia retezat bombeul de la bocanc..noroc ca avea jig greu si io ars una peste bot, dihaniei..e jale pe bune,situatia este gata sa scape de sub control..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 154

duminică, 13. noiembrie 2016, 21:13

Salut la toata lumea!Sambata am bagat o partida pe Po eu cu Anem pestele tinta fiind avatul.Am mers in acelasi loc unde a fost Emil cu o saptamana in urma si a reusit sa prinda niste avati frumosi, ei bine in ciuda faptului ca de data asta eram in doi nu am reusit sa prindem decat un peste :rizi: In afara de asta am mai avut si eu si el cate un atac de fiecare, asta in prima parte a diminetii dupa care pauza...A fost vreme frumosa insa avatii parca erau intrati in pamant :gandesc:

:ciao:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4 155

duminică, 13. noiembrie 2016, 22:22

Mane, la cat de nasol au stat treburile e bine ca a iesit si asta ... in iesirea asta locul ala a fost de nerecunoscut. Data viitoare cu siguranta va fi mai bine :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 156

joi, 17. noiembrie 2016, 09:33

Am fost si eu aseara vreo 2 ore la voblarit, la salau. Insa nu a vrut decit un avatel sa iasa la pozat. Mai incercam...

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

4 157

vineri, 18. noiembrie 2016, 22:00

Maine dimineata mi-am propus o iesire la biban & babusca, apoi la un somn... sa vedem ce-o iesi!

Sunt f nerabdator, mai ales ca nu am mai fost de 10 zile cu barca la pescuit, timpul fiind extrem de nefavorabil. Bine, nici maine nu e soare si vreme buna, se anunta ploaie 90%, temp de 10-12°C, si vant slab.,, :bucuros2:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 158

duminică, 20. noiembrie 2016, 19:01

:salut:
Azi am cautat din nou avatii pe Po, partida a inceput de dimineata devreme si a tinut pana pe la pranz.In primele ore a iesit din partea lui Anem o mreana intrata pe o oscilanta(e deja a doua mreana la spinning in locul respectiv)
Dupa ceva timp reusesc eu sa pacalesc doi avatei:
Urmeaza imediat sa puncteze si Anem cu un avat frumos:
E foarte probabil ca data viitoare cand mergem in locul respectiv sa abordam partida de pe malul opus sa vedem daca nu cumva se ascund acolo...
:ciao:

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

4 159

duminică, 20. noiembrie 2016, 21:46

Si eu care ma gandeam ca rubrica asta a fost uitata... :rizi: ...Bravo baieti.. Ma bucur sa vad ca se mai prinde si pește.. :apl: ..

Ps: Mane si Anem abia astept sa ajung pe la voi :zambet: :noroc:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4 160

duminică, 20. noiembrie 2016, 22:30

Si eu care ma gandeam ca rubrica asta a fost uitata... :rizi: ...Bravo baieti.. Ma bucur sa vad ca se mai prinde si pește.. :apl: ..

Ps: Mane si Anem abia astept sa ajung pe la voi :zambet: :noroc:


Mersi Bogdane! Am dat la gherle anul asta cu gramada :rizi: Te asteptam pe la noi :noroc: