Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

21

Sonntag, 1. April 2012, 11:08

:apl: :apl: :apl:

Eu inca n-am prins nimica anul acesta... :necajit:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

22

Sonntag, 1. April 2012, 20:36

:apl: :apl: :apl:

Eu inca n-am prins nimica anul acesta... :necajit:


O sa vina si momentul ala, tu ai fost de mai putine ori decat mine la pescuit si la tine cand vine unul, ala va fi cu doua cifre sunt convins ...

ps: ieri mi-am incercat o noua jucarie, o oscilanta cat palma si de vreo 90 de grame, cand pica in apa zici ca a sarit crapul de un kg acolo :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

23

Montag, 2. April 2012, 12:57

La noi ,am inteles ca Oltul e tulbure rau...combinat cu raceala ce o am acum,motiv suficient sa stau deocamdata in casa.Insa ma bucur pentru fiecare captura de-a ta,mai ales ca e si una" argintie" :ochi:

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

24

Montag, 2. April 2012, 17:24

La noi ,am inteles ca Oltul e tulbure rau...combinat cu raceala ce o am acum,motiv suficient sa stau deocamdata in casa.Insa ma bucur pentru fiecare captura de-a ta,mai ales ca e si una" argintie" :ochi:


nu stiu ce temperaturi sunt pe acolo dar vezi ca pe ape tulburi merge destul de bine somnul ... asta evident daca e suficient de cald.

trece si raceala SVF, si atunci astept cu nerabdare si capturile tale atat argintii cat si in alte culori :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

25

Montag, 2. April 2012, 18:02

Pai ieri dimineata cand m-am trezit,afara era zapada. :doarecapu: Sincer,nu stiu cat de rece e apa,dar nu cred sa aibe mai mult de 4-5grade.Poate sunt si persoane care au "ciupit" cate ceva,dar eu unul parca as mai rabda vreo saptamana-doua.Nu de alta,dar mie-mi plac inaugurarile in noul sezon direct din apa :)

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

26

Montag, 2. April 2012, 22:01

Pai ieri dimineata cand m-am trezit,afara era zapada. :doarecapu: Sincer,nu stiu cat de rece e apa,dar nu cred sa aibe mai mult de 4-5grade.Poate sunt si persoane care au "ciupit" cate ceva,dar eu unul parca as mai rabda vreo saptamana-doua.Nu de alta,dar mie-mi plac inaugurarile in noul sezon direct din apa :)


sa inteleg ca pe la voi situatia e mult mai nasoala decat ma gandeam ... am un prieten care a tras-o rau de tot in weekend pe Dunare dar din cate povestesti la voi treaba e si mai urata ... vin imediat caldurile si astept avatoii tai :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

27

Dienstag, 3. April 2012, 10:24

Pai de asta mi-e frica, de cand n-am mai prins un avat cred ca nici nu mai stiu cum arata.In orice caz,primul o sa-l tzuc de numa' :rizi:

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

28

Sonntag, 8. April 2012, 18:52

Pai de asta mi-e frica, de cand n-am mai prins un avat cred ca nici nu mai stiu cum arata.In orice caz,primul o sa-l tzuc de numa' :rizi:


astept o poza cand va veni primul ... :buaaaah:

eu am reusit sa ies azi de dimineata si rezultatul a fost dor 2 avati mici ... cel mai frumos e asta ...



dar ma bucur si de astia la cum erau conditiile ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

29

Montag, 9. April 2012, 10:12

Bravo tie :ochi:

tudor

Super Moderator

Beiträge: 1 247

Registrierungsdatum: 27. Februar 2012

Wohnort: Saint Cloud, France

Beruf: Catfish angler

  • Nachricht senden

30

Dienstag, 10. April 2012, 11:40

Am fost duminica pe o balta privata la stiuca. Pe apele publice e prohibitie la stiuca pana pe 1 mai si nici nu poti folosi o tehnica care ar putea aduce stiuca chiar daca nu o cauti.







Am prins si eliberat 6 bucati de calibrul asta.

Ieri am iesit pe Sena pentru prima oara anul asta. Vant puternic, ploie caineasca, asa nu se putea pescui la clonc pe Sena. Am urcat pe un afluent; Oise, ceva mai ingust dar navigabil de barje de mare tonaj. Eram mai la adapost. Apa avea 10 grade, am pescuit la clonc cu calamar. Rezultat : 0. Am fost fericiti cand ne-am intors acasa la caldura. :ciao:

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

31

Dienstag, 10. April 2012, 11:56

frumos .... si chiar daca nu e nimic deosebit oricum e bine Tudor ca ai activitate ... la vremea care e pe afara deja ma bucur la orice pestisor prins (eu cel putin) ... nu stiu cum e pe acolo dar aici cand e cald de maneca scurta cand ingheti pe malul apei si te taie vantul in bucati ...

ps : mi se pare chiar ciudat sa te vad bagand o poza cu tine pe mal ... :rizi: ... toate pozele tale erau din ceva plutitor ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

tudor

Super Moderator

Beiträge: 1 247

Registrierungsdatum: 27. Februar 2012

Wohnort: Saint Cloud, France

Beruf: Catfish angler

  • Nachricht senden

32

Dienstag, 10. April 2012, 12:40

Si aici a fost timpul foarte schimbator. Acum doua saptamani era vara. In short si sandale am fixat mai ca lumea suportu motorului electric pe barca (incepuse sa aibe joc) am spalat-o si era gata de pus pe apa.



Dupa aia a trebuit sa plec la Marsilia, acolo era prea cald si noaptea era greu de dormit caci nu dadusera inca drumul la aerul conditionat in hotel.
De o saptamana a venit iarna din nou, aici in nord, la Marsilia nu cred.

Pescuiesc si de pe mal cand ma duc la balta asta care e foarte mica si pot face turul foarte usor pe jos. Este insa peste mult dat fiind ca numai un prieten si cu mine pescuim acolo, si asta extrem de rar.

Eugen

Profi

Beiträge: 970

Registrierungsdatum: 4. März 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

33

Dienstag, 10. April 2012, 14:59

xxx

Dieser Beitrag wurde bereits 3 mal editiert, zuletzt von »Eugen« (22. Dezember 2012, 14:05)


anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

34

Donnerstag, 12. April 2012, 08:43

Pescuiesc si de pe mal cand ma duc la balta asta care e foarte mica si pot face turul foarte usor pe jos. Este insa peste mult dat fiind ca numai un prieten si cu mine pescuim acolo, si asta extrem de rar.


misto asa, o balta doar pentru doua persoane si ambi eliberati pestii ... banuiesc ca sunt pe acolo ceva pesti ... :bucuros:

si pe aici de dimineata e chiar frig ... nopti in care termometrul nu trece de 2-3 grade si peste zi nu prea sunt mai mult de 11-12 grade dupa o perioada in care era la fel cum ziceai tu, pantaloni scurti si tricou ...

acum o tot da cu ploile si din cate am vazut apele s-au tulburat bine si au crescut destul de mult ... in mod normal ar fi o perioada buna de dat la somn dar cu frigul de afara mi frica sa nu se fi retras prin cine stie ce cotloane in asteptarea incalzirii vremii ...

eugen ... macar ai avut ceva prezentari mai serioase, eu tot astept un peste mai sanatos dar vad ca se lasa asteptat ... weekend-ul trecut cred (dar nu sunt sigur) ca am avut un atac de somn ceva mai rasarit dar nu am reusit sa il agat cel mai probabil din cauza triplelor destul de mici pe care le aveam pe vobler ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

attila

Fortgeschrittener

Beiträge: 282

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Nördlingen/Resita

  • Nachricht senden

35

Freitag, 13. April 2012, 12:13

Azi-noapte, Dunare, singurul care a contat pentru poza:



Uploaded with ImageShack.us
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

36

Freitag, 13. April 2012, 12:33

frumos attila ... incet incet incep sa isi dea drumul ...
_____________________________________________

later edit:

apropo, din curiozitate, la ce l-ai luat? ... nu ma intereseaza firma sau ceva de genul asta, ma intereseaza doar daca era guma sau plastic ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

37

Samstag, 14. April 2012, 17:40

Azi-noapte, Dunare, singurul care a contat pentru poza:



Uploaded with ImageShack.us
bravo tie, felicitari.
eu mi-am rupt mainile ieri pescuind dupa un asemenea peste si ............degeaba :nervos:

attila

Fortgeschrittener

Beiträge: 282

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Nördlingen/Resita

  • Nachricht senden

38

Sonntag, 15. April 2012, 20:56

Multam frumos Adi, insa, ca sa fiu sincer, si la mine abia la a 3-a iesire la Dunare am reusit sa punctez la capitolul "demn de pozat". Am facut un "tur de forta", cu plecat la Dunare dupa servici, pescuit toata noaptea, si dimineata retur acasa si dupa un dus, direct la servici :D. Obositor, dar a meritat :D.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

39

Montag, 16. April 2012, 08:44

Incepand de miercurea trecuta stateam si tremuram pe scaunul de la lucru in asteptarea weekend-ului sperand ca ploaia sa nu se opreasca. De mai bine de o saptamana aici ploua zilnic aproape toata ziua si nivelul Po-ului se apropie deja de cota de inundatie. Tremurand, sambata pe la pranz m-am tirat la pescuit cu mari mari sperante la ceva somni. Din pacate asa cum am plecat m-am si intors, apa e foarte mare si tulbure (exact ce voiam) dar e foarte foarte rece motiv pentru care nu am vazut activitate la suprafata aproape deloc. Temperatura afara nu cred ca a depasit 10 grade si de la ora 4 dupa-masa pana pe la vreo 10 sau 10 jumate cat am stat la pescuit a plouat intr-una. Trasaturi zero si evident capturi la fel in ciuda tuturor eforturilor, a schimbarii locurilor de pescuit si nalucilor. M-am intalnit cu mai multi oameni care erau si ei la somn atat la spinning cat si la stationar si doar unul se lauda ca ar fi prins unul de 1,9m pescuind sub maluri dar nu stiu cu ce naluca pentru ca nu l-am intrebat. Deci se pare ca temperaturile foarte mici din ultima perioada au cam stricat totul pe aici si acum astept din nou sa mai creasca putin dar dupa cum arata previziunile meteo ... viitorul e sumbru.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

40

Montag, 16. April 2012, 10:08

Da, asa este, si in Germania toti se pling ca de 2 saptamini, de cind s-a racit brusc iarasi, nu se mai prinde nimica...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com