Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 641

duminică, 13. decembrie 2015, 15:42

Bravo baietii :apl: ... Fain de tot.. Super partida cu super pesti.. Mi-a crescut tensiunea :rizi: .. Nu-i nimic Emil..Ce-i al meu e pus deoparte.. Sambata vom fi in 3 garantat si cu ceva mustati la pozat .. Sper :zambet: :noroc:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

3 642

duminică, 13. decembrie 2015, 16:32

Ce-i al meu e pus deoparte.. Sambata vom fi in 3 garantat si cu ceva mustati la pozat .. Sper :zambet: :noroc:


Mersi Bogdane, stii ca toate partidele sunt diferite.Speram sa dea avatii in naluci si data viitoare, somn nu se mai vede la culoare pentru ca au golit "fratii" nostri aproape tot.Se plange toata lumea ca nu mai prinde somn si cand mai iasa cate unul micut pe mal....repede cu el la portbagaj.Multi din cei ce frecventau locul respectiv din lipsa activitatii s-au mutat pe Po...Azi au mai iesit doi avati in locul respectiv dintre care unul frumos bine insa au intrat pe lansetele sarbilor dupa care au fost bagati repede la sac...
Astept cu nerabdare sa ne intalnim sa mai schimbam doua vorbe despre achizitiile ce vor urma. :noroc:

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 643

duminică, 13. decembrie 2015, 16:59

Ce-i al meu e pus deoparte.. Sambata vom fi in 3 garantat si cu ceva mustati la pozat .. Sper :zambet: :noroc:


Mersi Bogdane, stii ca toate partidele sunt diferite.Speram sa dea avatii in naluci si data viitoare, somn nu se mai vede la culoare pentru ca au golit "fratii" nostri aproape tot.Se plange toata lumea ca nu mai prinde somn si cand mai iasa cate unul micut pe mal....repede cu el la portbagaj.Multi din cei ce frecventau locul respectiv din lipsa activitatii s-au mutat pe Po...Azi au mai iesit doi avati in locul respectiv dintre care unul frumos bine insa au intrat pe lansetele sarbilor dupa care au fost bagati repede la sac...
Astept cu nerabdare sa ne intalnim sa mai schimbam doua vorbe despre achizitiile ce vor urma. :noroc:



Mane ma bucur enorm ca s-au mai tirat din sarbii ce isi faceau veacul pe acolo.. Dar imi pare rau sa aud ca au cam golit zona ai de somn :nervos: ... Abea astpt sa ne vedem baieti sa mai sch8mbam si noi 2 vorbe si sa tragem si o pescuiala pe cinste :prieteni:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 644

luni, 14. decembrie 2015, 11:52

Merci Bogdane, pacate ca nu ai reusit sa ajungi ...

Partea cu mustatile Bogdane e cam cu cantec … trebuie sa se potriveasca lucrurile prea bine pentru a avea sanse la ei in perioada asta, mai ales ca sunt tot mai putini prin zonele respective.

Dar ceva avati sa speram ca o sa iasa … deci sa vii cu gandul la avati si mustatile sa ramana doar o alternativa. Deci fire subtiri pentru a putea sta cat mai bine in apropierea substratului, lansete cat mai agere cu putinta pentru a simti atacul anemic :ochi: si evident dorinta de a prinde :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 645

luni, 14. decembrie 2015, 12:33

Merci Bogdane, pacate ca nu ai reusit sa ajungi ...

Partea cu mustatile Bogdane e cam cu cantec … trebuie sa se potriveasca lucrurile prea bine pentru a avea sanse la ei in perioada asta, mai ales ca sunt tot mai putini prin zonele respective.

Dar ceva avati sa speram ca o sa iasa … deci sa vii cu gandul la avati si mustatile sa ramana doar o alternativa. Deci fire subtiri pentru a putea sta cat mai bine in apropierea substratului, lansete cat mai agere cu putinta pentru a simti atacul anemic :ochi: si evident dorinta de a prinde :rizi:


Am inteles Emil.. Sper sa imi vina lanseta pana sambata dca nu ramane chinul pe Avid :rizi: .. Dorinta? Nici nu incaoe indoiala ... :ochi: Si sa vezi ca sambata prindem si somn :zambet: :noroc:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

3 646

duminică, 20. decembrie 2015, 11:51

Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Aby129« (20. decembrie 2015, 11:58)


mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

3 647

duminică, 20. decembrie 2015, 17:29

Salut.Pozele nu le vad insa filmuletele da.Felicitari pentru capturi si pentru eliberari! :bravo:

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

3 648

duminică, 20. decembrie 2015, 19:38

Sper ca se pot vedea acum.
https://imageshack.us/i/pafkIGCHj
https://imageshack.us/i/p3rZQnDlj
https://imageshack.us/i/hlho3RMEj
Maine am programata o alta partida la spinning, sper sa revin cu ceva clipuri. Problema e ca pescuiesc mai mult singur si nu prea pot face selfie-uri :zambet: , iar la vremea de-aici , nici nu-ti vine sa mai scoti telefonul pentru pozat. Dar maine am tovarasul cu mine, deci problema cameramanului e rezolvata. :ochi:
Sa vedem ce zice Cumatra stiuca, se lasa filmata sau ba...
:pescuit:
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

3 649

duminică, 20. decembrie 2015, 19:53

Acum se vad.Stiu ca e putin cam complicat atunci cand esti singur, se intampla la multa lume.Azi am vazut un filmat cu o stiuca de 1m :rizi: filmarea a fost facuta de un mosneag ce i-a dat o mana de ajutor pescarului sa faca poze si filmat.E asa de tare filmatul ca nu m-am putut opri din ras, mosneagu cand filma coada stiucii cand capul, in fine nu se vedea mai nimic :rizi: si sa vrei nu poti face un filmat asa de prost :rizi:
Inca o data felicitari :bravo:

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 650

duminică, 20. decembrie 2015, 20:00

Acum se vad.Stiu ca e putin cam complicat atunci cand esti singur, se intampla la multa lume.Azi am vazut un filmat cu o stiuca de 1m :rizi: filmarea a fost facuta de un mosneag ce i-a dat o mana de ajutor pescarului sa faca poze si filmat.E asa de tare filmatul ca nu m-am putut opri din ras, mosneagu cand filma coada stiucii cand capul, in fine nu se vedea mai nimic :rizi: si sa vrei nu poti face un filmat asa de prost :rizi:
Inca o data felicitari :bravo:



"Ma nu radea ma" :rizi: ... Ai vazut acolo tactica nu? Ce inseamna sa te depaseasca tehnologia :rizi: :rizi:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

3 651

duminică, 20. decembrie 2015, 20:12

Cam asa s-a intamplat si cu stiuca cea mai mare prinsa de mine, o filmare de tot rahatul. Fiind lunga si grea, a trebuit sa folosesc ambele maini la eliberare. Am vrut s-o tin de coada in apa inainte de eliberare... dar crezi ca a stat? Cand am vazut clipul acasa, am zis vreo doua din alea cu "bip" si direct delete. Nu ma omor cu pozatul capturilor, insa aia a fost cea mai mare stiuca prinsa de mine la spinning. O camera gopro ar fi super, ce partide as avea de aratat nepotilor !!! :rizi:
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 652

duminică, 20. decembrie 2015, 21:06

initial ma gandeam ca astazi va fi un mesaj mai lung, avand in vedere ca ni s-a alaturat un musafir ... doar ca sunt exagerat de obosit si atunci ma voi rezuma la doar vreo 3 randuri.

partida a deschis-o Bogdan86, capturand de altfel si primul lui peste la un Shiver de 9cm in posesia carora a intrat cu cateva zeci de minute inainte, si era ceva ce dorea .... chair daca dimensiunile nu au fost tocmai cele sperate:



si naluca buclucasa:



dupa care a venit randul lui Mane ... intrat pe culoarea care s-a dovedit pana la finalul zilei a fi favorita:



dupa ceva atacuri, insistand pe aceeasi culoare vine si primul argintiu:



intre timp mai iese unul pe o culoare care deja a confirmat in trecut:



dupa care restul capturilor au intrat pe FCW:







... si cam asta a fost ... pana la urma a fost bine.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

3 653

duminică, 20. decembrie 2015, 22:34

Felicitari tutror pentru capturi ! :apl:
@Aby129 momentele alea in care cea mai frumoasa captura se alege cu un film prost sunt intr-adevar frustrante insa te fac ca, intr-o alta zi, cand o alta captura la fel sau mai mare ii ia locul , sa fi mai pregatit cu ce trebuie si sa insisti mai mult pentru un clip bun pe balta :ochi:

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

3 654

duminică, 20. decembrie 2015, 23:49

Azi a iesit campion Shiverul de 9cm, mersi frumos Emil si bravo pentru ce iese din mainile tale. :bravo:
A fost o partida superba in care am povestit si schimbat pareri cu Bogdan86, de cate ori ne faci cate o vizita Bogdane e o placere :noroc:

PS: Am mai scris o chestie asemanatoare acum ceva timp pe subiectul asta insa o repet si acum pentru ca ma distreaza tare :rizi: :

"nu stiu Anem ce a facut cu pestii prinsi insa eu si Bogdan i-am eliberat" :rizi: :rizi: :


Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 655

luni, 21. decembrie 2015, 08:21

Azi a iesit campion Shiverul de 9cm, mersi frumos Emil si bravo pentru ce iese din mainile tale. :bravo:
A fost o partida superba in care am povestit si schimbat pareri cu Bogdan86, de cate ori ne faci cate o vizita Bogdane e o placere :noroc:

PS: Am mai scris o chestie asemanatoare acum ceva timp pe subiectul asta insa o repet si acum pentru ca ma distreaza tare :rizi: :

"nu stiu Anem ce a facut cu pestii prinsi insa eu si Bogdan i-am eliberat" :rizi: :rizi: :

"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 656

luni, 21. decembrie 2015, 08:26

Confirm si eu cele spuse de Mane.. Shiver-ul de 9 chiar stie sa prinda peste.. Felicitari Emile pentru voblere :bravo: :apl: ..

Mane si Anem placerea a fost de partea mea sa pot pescui alaturi de voi.. Sper sa avem parte de cat mai multe iesiri din acestea :bucuros2: .. :prieteni:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 657

luni, 21. decembrie 2015, 09:16

Ma bucur ca nalucile au reusit sa aduca la pozat fiecaruia pesti, la fel cum ma bucura aprecierile si faptul ca sunteti multumiti de ele.

Bogdane, te asteptam la un pescuit oricand ai pofta … placerea este si de partea mea in ceea ce priveste compania :prieteni:

Aby, misto pestii … pacat de poze dar pe viitor poate incerci sa folosesti un trepied care montat pe botul barcii te poate ajuta mult in a scoate niste poze OK :ochi: … astept sa mai vad stiuci din partea ta :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3 658

joi, 24. decembrie 2015, 17:57

Am bagat si eu azi o partida destul de scurta, si am reust sa pacalesc o stiuculita la vre-o 65 cm. Atata a fost... in rest, multi pesti la suprafata, sarituri si pleoscaituri ca si vara :nunteleg:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 659

joi, 24. decembrie 2015, 18:01

Faina stiuculita :bravo: .... Arata bne s guma aia.. de cine e facuta?
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 660

joi, 24. decembrie 2015, 19:11

Zorane, poza aia e privata? Eu unul nu o vad, asemeni altor poze pe care le-ai mai bagat.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm