Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 621

duminică, 29. noiembrie 2015, 17:52

Un pike salbatic de 100 de cm


Bravo Bogdane, la mai multe din astea mari :buaaaah:


Ms Mane... Sper ca la anul sa aveti si voi parte de cate una din asta la capatul firului :ochi: ... :noroc:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 622

luni, 30. noiembrie 2015, 08:40

Bravo Bogdane ... si urmatoarea sa fie minim de 101 cm :apl:

Sa speram ca va veni si momentul stiucilor ... pana una alta ne mentinem ocupati cu ceva avati, somnici si cate un salau ratacit ... in weekend chiar a iesit un nou record personal pe Italia in ceea ce priveste avatul (cel putin asa cred ... de regula nu ii masor dar pe asta am vrut neaparat sa il masor ca parea masiv bine) :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 623

luni, 30. noiembrie 2015, 12:13

Ms Emil.. Urmatorul targhet e 120 de cm.. :zambet: .. Vedem la anul ce va iesii..

:buaaaah: ... Si nu ne arati si noua avatoiu ala :zambet: ?
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 624

luni, 30. noiembrie 2015, 13:56

[.....]
:buaaaah: ... Si nu ne arati si noua avatoiu ala :zambet: ?


va veni si momentul ala ... dar doar dupa ce voi avea internet acasa :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

3 625

marți, 1. decembrie 2015, 16:46

Unu mic de sezon :zambet:
»kingofbeasts« a atasat urmatoarele fisiere:
  • IMG_5645-2.jpg (281,36 kB - 74 ori coborit - ultima oara: 15. ianuarie 2016, 00:34)

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

3 626

miercuri, 2. decembrie 2015, 06:25

Foarte fain King, felicitai, si la mai mari! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 627

miercuri, 2. decembrie 2015, 09:17

frumos Carol ... se pare ca inca nu e prea tarziu pentru somn :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

3 628

joi, 3. decembrie 2015, 07:14

Aseara pescuiam impreuna cu un amic, cu gume ,dupa salau.La un moment dat el agata montura...ciupeste firul, lasa moale,trage,iar ciupeste...nimic,parca se sudase jigul de bolovani.Eu scot jigul din apa si astept sa vad ce reuseste sa faca,rupe ori scapa....La un moment dat ,ridica varful lansetei sa forteze iar,ocazie cu care vad ca firul ii este dat dupa al treilea inel..Ii zic sa nu forteze ca risca sa rupa ceva pe la lanseta si trec lanseta mea din mana dreapta in cea stinga ,cu intentia de a-l ajuta sa descalceasca de pe varf,pt. ca in asemenea situatii o a treia mana e binevenita..Cum firul il aveam destul de lung lasat la lanseta mea, jigul meu ajunge in apa la cca 1 m de picioarele noastre..In timp ce cu mana dreapta incerc sa descalcesc firul colegului,simt brusc ca ceva ma trage de lanseta aflata in mina stinga :soc: Reflex intzep, dar,... ca si cu mana stinga...si ma trezesc ca am in firul de cca 1-1.5mlungime .... :rizi: un strapazan .S-a dat peste cap si sa dus..Culmea a fost ca asta a fost unica''trasatura'' daca pot sa ii zic asa.. :)
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 629

miercuri, 9. decembrie 2015, 19:14

A trecut ceva vreme de cand nu am mai bagat ceva poze. De atunci s-au strans ceva povesti si ceva capturi. Stand prost cu timpul, povestile le las pe alta data si bag doar ceva capturi de ka ultimele partide.

ceva strapi crescuti putin:





ceva somnici:





si evident nelipsitii avati:











si cireasa de pe tort:



Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Bogdan86

Șalău

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

3 630

miercuri, 9. decembrie 2015, 19:41

Doamne cat-ai torpila :buaaaah: .. Cat a masurat Emile avatul ala? A sarit metru? .. Faine capturi baieti... Tineti-o tot asa.. :bravo: :apl:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

mhoria

Biban

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

3 631

miercuri, 9. decembrie 2015, 19:52

Felicitari Mane si Emil! Cred ca nu am mai vazut avat asa mare :buaaaah:

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

3 632

miercuri, 9. decembrie 2015, 20:57

Emile , termina cu prostiile astea !!! Chiar vrei sa venim acolo ? Baga-ti mintile in cap si stai si tu pe acasa , ca vin sarbatorile si vrem sa ne tihneasca si noua !

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

3 633

miercuri, 9. decembrie 2015, 23:44

Felicitari baieti ! Emile cu avatul ala m-ai dat gata cu toate ca nu ma prea omor eu sa dau dupa specia asta asa ceva as vana cu predilectie uneori :zambet: :ochi:
Si daca tot veni vorba de partide si rezultate pun si eu un colindator (poza atasata clipul mai jos) :)


Video
-

Video



Ps. Sa inteleg ca pe cineva a fericit sotia cu un tatuaj inspirational ? :zambet:
»kingofbeasts« a atasat urmatoarele fisiere:
  • IMG_5686-4.jpg (274,21 kB - 15 ori coborit - ultima oara: 15. ianuarie 2016, 00:35)

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

3 634

joi, 10. decembrie 2015, 01:40

Felicitari baieti! Emile, cred ca e cel mai mare avat pe care l-am vazut si eu!

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 635

joi, 10. decembrie 2015, 09:26

Multam baieti … avatul a fost spectaculos. Departe de a fi cel mai mare avat prins masurand “doar” 76 de cm … insa era foarte lat individul, foarte “inalt”, parea masiv cu totul (inclusiv capul care de regula parca era ceva mai mic la alte exemplare prinse si care se invarteau in jurul aceleasi dimensiuni) si nu ii lipsea nici macar un solz. Parea un exemplar de exceptie care pentru mine este cel mai mare avat prins prin apele italiene … chiar daca poate ca lungime au fost si mai mari.

Carol, am vazut si prima poza … nu ma intreba cum a ajuns acolo. Deseara cand ajung acasa voi incerca sa remediez situatia … chestia e ca daca iei link-ul si il deschizi intr-o alta fereastra apare poza care trebuie, adica un strap putin crescut. Frumos somnicul si avand in vedere perioada sunt convins ca a provocat ceva bucurie :ochi:

Marius, acum ca vin sarbatorile si implicit frigul ar trebui sa mai apara ceva avati bine imbracati. Ramane sa speram …
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

3 636

joi, 10. decembrie 2015, 16:40

Multam baieti … avatul a fost spectaculos. Departe de a fi cel mai mare avat prins masurand “doar” 76 de cm … insa era foarte lat individul, foarte “inalt”, parea masiv cu totul (inclusiv capul care de regula parca era ceva mai mic la alte exemplare prinse si care se invarteau in jurul aceleasi dimensiuni) si nu ii lipsea nici macar un solz. Parea un exemplar de exceptie care pentru mine este cel mai mare avat prins prin apele italiene … chiar daca poate ca lungime au fost si mai mari.


Mama ce rau imi pare ca nu i-am filmat eliberarea :doarecapu: asta chiar era "baban", bravo Emile.

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

3 637

joi, 10. decembrie 2015, 23:32


Carol, daca iei link-ul si il deschizi intr-o alta fereastra apare poza care trebuie, adica un strap putin crescut. Frumos somnicul si avand in vedere perioada sunt convins ca a provocat ceva bucurie :ochi:
Somnici intotdeauna imi provoaca bucurie ca vorba aia o pisica de zodiac se poate simti cel mai bine langa o pisica de apa :zambet:
In alta ordine de idei, daca la salaii aia voi le ziceti strapi, inseamna ca eu cel mai des prind icre de salau :rizi:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 638

vineri, 11. decembrie 2015, 14:21

[.....]
In alta ordine de idei, daca la salaii aia voi le ziceti strapi, inseamna ca eu cel mai des prind icre de salau :rizi:


nefiind pescar de salau si prinzand putini salai tot timpul tind sa ma raportez la pozele cu salai pe care le vad pe net ... unde cam tot ce vezi sunt salai de la 4kg in sus. tocmai pe acest considerent ii numesc pe aia strapi.

eu nu urmaresc salaii dar mi-ar placea la nebunie un exemplar de 8-10kg ... tocmai de aia pe astia ii consider mici ... cand vine vorba de salau si "puterea" lui in dril imi doresc sa prind doar dintr-aia pe care sa ii si simt in lanseta. si am avut in lanseta un animal ce batea spre metru si a reusit sa mi se dezgate la mal in timp ce eu cautam un loc de acces catre el :zid:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

3 639

vineri, 11. decembrie 2015, 17:59

Insista si vin si aia la metru :ochi:
Si eu tot asa fac doar ca la noi poze cu salai la 4 kile apar odata la cateva luni si la unu din cateva sute de pescari (pe natural vorbesc).

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

3 640

duminică, 13. decembrie 2015, 15:34

nu stiu de unde sa incep ... cert este ca am fost la pescuit. trebuia sa fim in 3 dar din pacate al treilea membru s-a razgandit ... si tot ce pot spune este: PACAT !!!

am avut parte de una dintre partidele alea de vis, multa MULTA activitate la nalucile noastre daca erau jucate cum trebuie si pe unde trebuie. noi am fost norocosi sa gasim ceea ce voiau si astfel Shiver-ul de 9cm a fost la inaltime in doua variante coloristice (daca nu pierdeam FGT-ul probabil pe toti ii prindem doar la culoarea asta).

de dimineata devreme s-au aratat 3 crai de toata frumusetea:







urmati de alti doi ceva mai mici:





... serie intrerupta pe moment de un altul bine imbracat:



continuand ulterior cu alti 3 mai mici:







iar lista avea sa se incheie cu un altul de toata frumusetea:



... si cam asta a fost tot. o partida in care ne-a mers nesperat de bine ... sa speram ca data viitoare va fi macar pe jumatate din ce a fost azi ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm