Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2 661

luni, 27. octombrie 2014, 04:55

La ultimul concurs Costi o participat la sectiunea halbere :rizi: :noroc: asa ca nu va mai legati de el..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 662

luni, 27. octombrie 2014, 05:43

dealtfel cred ca te-ai si convins de asta...
:noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2 663

luni, 27. octombrie 2014, 07:11

Bravo, frumoase partide cu pești faini. :apl:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2 664

luni, 27. octombrie 2014, 08:49

merci baieti. frumos Zoran ... pacat ca nu au vrut si ceilalti doi sa iasa la o poza.

Data viitoare cu siguranata va fi mai bine. Sa vazut ca avatul a inceput sa raspunda la nalucile noastre. Sa ai trei atacuri pe un singur lanseu... E un semn bun. Dar am uitat sa precizez ca din 3 atacuri nu a ramas nici 1 agatat.. :doarecapu: ... De ce? Nu am idee..

Una peste alta am avut parte de o partida pe cinste... cu foarte mult atacuri si cu o companie pe cinste.. Multumesc baieti ( Mane si Emil) :prieteni:


Placerea a fost si de partea noastra Bogdane, pestii raman pentru data viitoare :ochi:

Suoerb... felicitari, incepe sa mearga treaba in ultimul timp la avat, sper sa vad si un somn bine imbracat


Claudiu, din pacate sperantele la un somn mai rasarit se diminueaza tot mai mult … si anul asta din pacate nu a fost nici macar unul cat de cat mai rasarit. Anul asta a fost tare cacacios si din pacate datorita fluctuatilor si a apelor exagerat de mari nu am prea avut acces la locurile bune de somn.

Super partida,felicitari baieti. :bravo:
Poate o oprire scurta din mulinat ar fi fost o idee buna.Nu dau sfaturi,zic si eu ca am patit-o de multe ori cand era mofturos.Pe cadere sau lasat dus de curent fara mulinare poate incita mai.mult decat o miscare
continua.Fire intinse in continuare,stiu ca la voi acum incepe avatul mare ;)


Am incercat Diogene tot ce se putea. Nu stiu cate modele de voblere, dimensiuni diferite, culori diferite, miscari diferite etc … cu o gramada de recuperari, de la liniare la “jiguiri” cu voblerul si situatia a fost egala. Ceva ma face sa cred ca dadeau din agresivitate privind nalucile noastre ca pe niste intrusi in zona lor.

Frumos,frumos :apl: Parca ar fi un mic concurs pe aici ...spre bucuria cititorilor.Bravo baieti ,la mai mare. :noroc:

Zamfi, sportul este o competitie! Si cum pescuitul este sportiv, si cum apreciati si spiritul competitiv al Simonei H., de ce sa nu apreciati si competitia in pescuit??? :nunteleg:

Bravo baieti, felicitari tuturor care au prins si postat aici! :noroc:


Sunt convins ca nimeni care posteaza aici n-o face ca sa "castige" vreun "loc".

Informer, macar cei ce posteaza aici, posteaza! Si asa, vrand nevrand, sunt vazuti de altii intro competitie. :gandesc:


Vorbesc strict in numele meu cand spun ca pentru mine competitia in pescuit nu exista. Pentru mine nu exista ideea de “concurs” atunci cand sunt la pescuit si sub nici o forma nu as incerca asa. Daca asa se interpreteaza faptul ca bag niste poze pe topicul asta atunci poate voi incerca sa imi revizuiesc putin postarile … :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

2 665

luni, 27. octombrie 2014, 11:31

Daca asa se interpreteaza faptul ca bag niste poze pe topicul asta atunci poate voi incerca sa imi revizuiesc putin postarile …


Ba nu revizui nimic Anem...tine-o tot asa sa ne mai scaldam si noi ochi cu ceva.... :bravo:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2 666

marți, 28. octombrie 2014, 05:50

Cand vrea sa haleasca naluca , nimic nu mai conteaza..


'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

2 667

marți, 28. octombrie 2014, 07:01

Gigi, da nu ştii să prinzi numa dihănii :rizi: :apl: .
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2 668

marți, 28. octombrie 2014, 10:17

Nush cum se face da' io pescuiesc, asa, fara scopul expres de a prinde dihanii..Uite, lanseta e una light, firul foarte subtire , nalucile 3-8cm..ma rog in gand sa nu intre somn(inutil,oricum intra :gandesc: ,macar sa nu fie ''submarin'') ma las purtat de apa in sus ori in jos,fara o tinta anume si savurez fiecare detaliu ,de fiecare ceva nou, la fiecare partida..Ca e incinta sau natural, pestele se comporta la fel..Fara sa fiu incrincenat sa prind peste se intimpla sa am amitiri frumoase..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

suli

Șalău

Răspunsuri: 313

Membru din: 2. aprilie 2014

Locație: España

  • Scrie un mesaj privat

2 669

marți, 28. octombrie 2014, 19:37

Cand vrea sa haleasca naluca , nimic nu mai conteaza..




Faina dihanie Gigi...si mai ales prinse cu voblere facute de tine. :apl:

Nicolai

Oblete

Răspunsuri: 57

Membru din: 5. iunie 2014

Locație: Tulcea

  • Scrie un mesaj privat

2 670

marți, 28. octombrie 2014, 19:42

Nenea Gigi,
daca vreodata o sa organizati cursuri, o sa fiu primul care se inscrie la ele...
Doamne ajuta si sanatate cat mai multa.

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

2 671

marți, 28. octombrie 2014, 20:39

,,Salaiasul,, asta mic si necajit... este prins pe natural? :apl:

szgy

Oblete

Răspunsuri: 21

Membru din: 15. martie 2013

Locație: Tg.Mures

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

2 672

marți, 28. octombrie 2014, 21:04

După partidă...

Am fost acum in octombrie o săptămână la pescuit pe Po in Italia. Deși nu mă consider un mare profesionist am reușit o captură record (pt. mine): somn de 78 kg. Lansetă Shimano Vengeance de 3 metri, mulinetă Shimano Alivio 10.000, fir textil Berkely care rezistă la 52 kg. Seara la 9 jumate peștele era pe mal, după un dril extrem de dur zic eu, de circa 20 minute. (frâna la mulinetă strânsă f. tare). A intrat la un cărășel mai mic decât un pachet de țigări. Au mai fost capturi de 13 kg, 7kg. si tot așa în jos, cel mai mic, unu de 2 kg., în total cam 105kg.
»szgy« a atasat urmatoarele fisiere :

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

2 673

marți, 28. octombrie 2014, 21:43

pffff ce dihanie!!! Felicitari imi imaginez ce drill ai avut, o splendoare!

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2 674

marți, 28. octombrie 2014, 22:01

@Szgy felicitari si la mai mare! :bravo:

Răspunsuri: 76

Membru din: 3. septembrie 2013

Locație: deva

  • Scrie un mesaj privat

2 675

marți, 28. octombrie 2014, 23:35

Frumos !

Bravo Gigi :apl: ,frumos exemplar !

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2 676

miercuri, 29. octombrie 2014, 05:01

Multzam tuturor pt. aprecieri.Anul asta m-am abtinut de la incinte, pe Vladimirescu de loc toata vara, si pe Lipova doar de vreo 2 ori , la stiuca sa testez ceva woblere.In rest am bantuit prin balastierele Muresului..De Vladimirescu imi este dor,de stiucile alea la metru..


@Szgy-felicitari pt. asa captura imi imaginez ce dril ai avut..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 677

miercuri, 29. octombrie 2014, 07:45

Felicitari baieti, bravo, si la mai mari! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2 678

miercuri, 29. octombrie 2014, 22:45

Salut prieteni pescari.Azi am bagat o partida de spinning pestele tinta fiind somnul si avatul.Dupa cateva ore bune in doi(eu si cu amicul Felix) am reusit sa scoatem pe mal un singur peste la pozat ce a intrat la jig pe lanseta mea:
In afara de mustaciosul asta am avut amandoi cateva atacuri anemice de avat si somn insa nici macar unul nu s-a agatat cum trebuie. :ciao:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2 679

miercuri, 29. octombrie 2014, 23:42

frumos Mane, pacat ca a iesit doar unul si Felix ramane in continuare fara rezultat ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

2 680

joi, 30. octombrie 2014, 06:22

Bvo Mane!!! Frumos mustaciosul :apl:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga