Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

2 581

marți, 21. octombrie 2014, 17:04

Zoran,eu sunt convins ca se prinde peste in multe locuri.Atat doar ca lumea e foarte secretoasa si pe undeva tind le dau
dreptate.Dar
totodata ma intreb
ce mai cauti pe un


forum de pescuit unde nu postezi nimic? Pe de o parte ti-e frica sa nu-ti ia nimeni pestii si esti mucles,dar pe de alta parte esti toata ziua cu un ochi pe la "partide",sa vezi ce ,unde,cum.....Mi-i se pare asa o chestie ieftina si chiar am vreo doua cunostiinte de astea.Sunt convins ca sunt multi pescari adevarati pe aici si ar avea ce posta.Dar na,poate nu o fac tocmai din cauza alora la care m-am referit mai sus.Eu o sa o fac in continuare,daca am de aratat sau de spus ceva nu o sa ma dau deoparte.
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 582

marți, 21. octombrie 2014, 18:56

Zoran,eu sunt convins ca se prinde peste in multe locuri.Atat doar ca lumea e foarte secretoasa si pe undeva tind le dau
dreptate.



Hmmm ....
Fie :rizi:
Uite unul proaspat ,de azi ,prins cu un Avid de 8'6" MH ,la guma :



Merge? :)

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 583

marți, 21. octombrie 2014, 19:01

...Scuze de calitatea pozei ,dar umblu cam singuratic de o vreme si nu are cine sa faca poze :rizi:
Legat de postat de poze...NU mai pun poze nici pe FB de cand m-am trezit cu solicitari de a le duce "cadouri" unor persoane ... :nervos: Poza asta am pus-o doar pentru a confirma spusele lui Ilie.
In rest , Fir Intins! :noroc:

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

2 584

marți, 21. octombrie 2014, 19:04

E mai mult decat ok.Super peste,bravo :bravo:
Sa speram ca vom vedea tot mai multe postari cu partide faine.
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Răspunsuri: 61

Membru din: 21. februarie 2013

Locație: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

2 585

marți, 21. octombrie 2014, 19:17

:apl: fain peste!
felicitari si la mai mare!
Nihil Sine Deo

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

2 586

marți, 21. octombrie 2014, 19:22

Asa da colegu, asa DA! :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 587

marți, 21. octombrie 2014, 20:17

NU mai pun poze nici pe FB de cand m-am trezit cu solicitari de a le duce "cadouri" unor persoane ...


Nu-nteleg ce si cum, dar nah... nevasta-mea de vreo 5 ani tot ma intreaba daca ii aduc salau, la fiecare iesire la pescuit, si de fiece data ii spun ca "DA, iubi, sigur, cind prind unul "potrivit" il aduc acasa...". :gandesc: Nu stiu daca ma intelegi, Zamfi, dar eu de ani buni ii fac pe plac sotiei. Doar ca inca nu s-o nimerit ala "potrivit" :rizi: Exact cum se gasesc mii de scuze sa reti un peste, la fel se gasesc scuze sa ii si dai drumul :bravo:
Daca te retragi si nu spui nimica, nici n-or sa invete vreodata, astia, cersetorii... :nunteleg: Lasa-i sa vorbeasca si zile si tu ca "asta mi-o fost simpatic, alalaltu' prea mic, altu' prea mare..."
Ca io la un moment dat cgiar am crezut ca nu mai mergi la pescuit, de nu mai postezi nimica.
Felicitari! :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2 588

marți, 21. octombrie 2014, 20:37

frumos Zamfi avatoiul ...

asa cum spuneai si tu, pacat de poza. treaba se rezolva foarte simplu cu un minitrepied ce il bagi in orice buzunar (am unul putin mai mare decat o bricheta) si care pe deasupra costa doar vreo 2 euro si putin :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 589

marți, 21. octombrie 2014, 20:49

frumos Zamfi avatoiul ...

asa cum spuneai si tu, pacat de poza. treaba se rezolva foarte simplu cu un minitrepied ce il bagi in orice buzunar (am unul putin mai mare decat o bricheta) si care pe deasupra costa doar vreo 2 euro si putin :ochi:

Ma Emile tu crezi ca eu car apar foto cu mine? :rizi: Auzi ca trepied...Serios acuma ,ai dreptate ,dar ...Si telefonul se poate seta cu temporizare ,aseza pe ceva ,etc.Insa nu am stres ca eu nu sunt cu avatul :) Prind intamplator cand vizez somnul. :noroc:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2 590

marți, 21. octombrie 2014, 21:23

Cred ca a posta sau nu capturi este o chestie ce tine de liberul arbitru al fiecaruia.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

2 591

marți, 21. octombrie 2014, 21:50

Zamfi,asta-i avid-ul la care i-ai pus K-uri?
ps:msj.meu de mai sus are doua parti.Prima e cea citata de Zamfi iar a doua are trimitere directa la doua persoane anume si de ce nu,la cei care nu posteaza nimic cu atat mai putin sa puna poze.Destul de romaneste?
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Diogene« (21. octombrie 2014, 22:07)


Răspunsuri: 76

Membru din: 3. septembrie 2013

Locație: deva

  • Scrie un mesaj privat

2 592

marți, 21. octombrie 2014, 22:12

Aaavatii !

Draga Zoran,sa stii ca desii poate nu este sportiv din punctul tau de vedere, dar eu din cand in cand mai duc o captura spre a mi-o prepara,acum depinde ca-ti dintre cei ce mai duc acasa recunosc acest lucru,eu cel putin sunt sincer.Poblema este ca nu se populeaza apele din Romania de catre cei ce trebuie s-o faca iar daca din sapte capturi unul il duci acasa nu mi se pare ca nu am incurajat C&R-ul. :pescuit:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 593

marți, 21. octombrie 2014, 22:16

Zamfi,asta-i avid-ul la care i-ai pus K-uri?
ps:msj.meu de mai sus are doua parti.Prima e cea citata de Zamfi iar a doua are trimitere directa la doua persoane anume si de ce nu,la cei care nu posteaza nimic cu atat mai putin sa puna poze.Destul de romaneste?



Da ,este unul dintre ele.Ca mai am unul AVS7MF2 ,care a iesit mai bestial! :bravo: Plus un Biomaster 2500FB si un PP de 15lbs (sa nu ma mai critice Zoran :rizi: ).


...Legat de partea aia a doua a mesajului ...aicea m-ai pierdut. :nunteleg: Insa daca faci referire ,cumva, la mine poti sa mi-o spui direct deoarece cred ca sunt in stare sa suport :ochi: Ca altfel nu-mi dau seama ce si cum ... Daca nu ,oricum ma voi incadra la aia care nu posteaza :rizi:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 594

marți, 21. octombrie 2014, 22:17

Draga Zoran,sa stii ca desii poate nu este sportiv din punctul tau de vedere, dar eu din cand in cand mai duc o captura spre a mi-o prepara,acum depinde ca-ti dintre cei ce mai duc acasa recunosc acest lucru,eu cel putin sunt sincer.Poblema este ca nu se populeaza apele din Romania de catre cei ce trebuie s-o faca iar daca din sapte capturi unul il duci acasa nu mi se pare ca nu am incurajat C&R-ul. :pescuit:



Mananca mai omule linistit icrele alea ,ca sunt comestibile! :noroc:

Ps:numa ca la ora asta trebuie ca sunt mici ale dreaqului :rizi:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 595

marți, 21. octombrie 2014, 22:18

Cred ca a posta sau nu capturi este o chestie ce tine de liberul arbitru al fiecaruia.

Clar!

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

2 596

marți, 21. octombrie 2014, 22:22

Cristian... cand vorbesti despre un peste ca i-ai luat icrele... incurajezi ce? Aici se promoveaza C&R nu retete de icre si avati la cuptor sau chiftele. Nu se pune problema cine ce duce acasa, daca vrei sa duci acasa,este decizia ta , ideea era sa nu detaliezi lucrul acesta. Zoran, asta este unul dintre motivele pentru care nu apar foarte multe poze aici. Pestele este ori pe sir, ori in bucatarie in chiuveta etc. Si cum multi duc peste acasa, nu apuca decat sa faca poze acasa pe farfurie, sau in tava la cuptor asezonat corespunzator, pe balta ai mainile murdare nu poti poza :pauza: Iar la filmari la fel, drilul e important, finalul cu cangea nu cadreaza :drac:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

2 597

marți, 21. octombrie 2014, 22:23

Zamfi cu 15lbs Zoran prinde momeala vie, tu indraznesti sa dai la somn cu el....

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 598

marți, 21. octombrie 2014, 22:27

Zamfi cu 15lbs Zoran prinde momeala vie, tu indraznesti sa dai la somn cu el....

:rizi: :rizi: :rizi: Trebuie si o oaie neagra prietene ! Hai ,noapte buna la toti oriunde v-ati afla (sper ca nu la pesti ca pe mine m-a alungat ploaia :nervos: ). :ciao:

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

2 599

marți, 21. octombrie 2014, 23:03

:rizi: Zamfi,fara legatura cu tine,nici msj.nici incercarea ulterioara de a explica pe text cuiva care se baga aiurea.Fire intinse in continuare
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 600

miercuri, 22. octombrie 2014, 05:43

Draga Zoran,sa stii ca desii poate nu este sportiv din punctul tau de vedere, dar eu din cand in cand mai duc o captura spre a mi-o prepara,acum depinde ca-ti dintre cei ce mai duc acasa recunosc acest lucru,eu cel putin sunt sincer.Poblema este ca nu se populeaza apele din Romania de catre cei ce trebuie s-o faca iar daca din sapte capturi unul il duci acasa nu mi se pare ca nu am incurajat C&R-ul. :pescuit:

Draga Cristian, eu nu spun ca tu nu esti un tip sincer, dar tu chiar nu intelegi ca e libera ta alegere daca duci sau nu acasa peste, si daca iti seci toata apa de avat, e apa si zona unde pescuiesti tu, iar eu sau forumul acesta nu iti putem interzice asta? Noi doar te putem indruma sa faci sau sa nu faci, si daca faci ceva, cum sa o faci.
Dar daca e un forum unde se promoveaza C&R, si nu sunt bine-venite astfel de subiecte, de ce trebuie deschise? :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com