Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 461

duminică, 5. octombrie 2014, 21:37

Adi ...mi-e si teama parca de razbunare! :buaaaah: Ceva imi spune ca daca vine si Claudiu si Cosmin (din Cluj) ,binenteles dupa ce degustam un vin de Ciumbrud :bravo: , VOR PLANGE MUNTII !!! :rizi: Ma si gandesc sa vorbim cu Albu sa vina sa faca o filmare "adevarata" pe natural! :rizi: O sa vezi ...lanseu -pac stiuca! Lanseu-pac bibanul!Lanseu -pac salaul! Va fi un dezmat pescaresc !!! :bucuros2: Stii tu ...secretul este sa fi putin suparat !Nu mult ...asa cum sunt eu acuma! :drac2:
...Stai ca m-am lovit cu cotul de perete si m-am trezit :rizi: :rizi:

Pana atunci Fir Intins in Delta!!! Pasek si Doctorul cred ca sunt in plina epopee ... :prieteni:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2 462

duminică, 5. octombrie 2014, 22:19

la Exceler nu lucreaza antireversul cand este frig afara sau daca cumva ai desfacut mulineta si a intrat ceva vaselina acolo, in rest.................


Adi, merci de indicatie. Din pacate nu e tocmai valabila in cazul meu. Am doua Exceler-uri de 3000 de vreo 5 ani. Una dintre mulinete a pescuit destul de mult timp de doi ani ... si deja incepuse sa dea rateuri. Am deschis-o, am invartit-o si pentru o perioada scurta a functionat pentru ca ulterior sa revina la acelasi obicei. De atunci am mai desfacut-o de vreo 5 ori (chiar si joi seara) si dupa ce prin casa si la inceputul partidei nu facea surprize, dupa vreo ora de pescuit iarasi s-a dus naibi. Problema e ca si cealalta, care nu a fost deschisa vreodata face la fel. Momentan raman pe tusa si vine cu mine un TP de 2500 care din diferite motive m-a dezamagit. Imi pare rau ca nu functioneaza Exceler-ul pt. ca mulineta in cauza vine montata pe o lanseta pana in 2oz (deci teoretic as avea nevoie de ceva cat de cat mai solid) pe care o folosesc doar la voblere in anumite zone unde prefer sa las echipamentul de baza in masina.

Anem...tu inca nu stii ce inseamna o partida dezamagitoare :rizi: Strict piscicol vorbind! 15 barci ....doua marle! Asta e partida taticule! !! :rizi:


am trait Zamfi si dintr-alea. eu cand ziceam ca era dezamagitoare ma raportam la ultimele partide avute doar prin locul ala ... si la faptul ca nu am dat de nici un somn.

Cum suna.... "La jig intr-o ora nu am avut nici o atingere,, :))) . Daca e sa ma iau dupa poze si faptul ca ai avut o tripla dezdoita ar fi insemnat cea mai buna partida din an pt mine :)


Claudiule, raspunsul dat lui Zamfi e valabil si aici. Adevarul e ca am fost usor deziluzionati de un individ ce dadea doar pe gume de cateva ore bune si nu a avut nici un somn. In schimb a reusit sa prinda un peste pe care noi il vazusem de la distanta si credeam ca e un somn mai mic (eram cu soarele in fata) pentru ca ulterior sa aflam ca era ditamai avatoiul :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

2 463

luni, 6. octombrie 2014, 18:29

Ei, cu ciumbrudu' se schimba situatia. Mie mila de bietele stiuci. Sa avem totusi grija la carasii cei feroce. Ma gandesc sa interzicem accesul pe apa fara bocanci si jambiere. Sa nu ramana careva, doamne fereste, fara vreun desti.
:noroc:
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 464

luni, 6. octombrie 2014, 21:10

O dupa amiaza ciudata ...Cred ca e bine sa va fac colegi la suferinta mea ,pentru ca asa cum zice si popa ..."Sa luam aminteeeeee!!!" :rizi:

Povestea incepe cu dorinta cumnatului meu de a merge la un pescuit pe Mures :soc: Si cum nu este doar cumnatul meu deoarece este in primul rand prietenul meu , nu am putut rezista ispitei...Mai ales ca ,asa cum am mai spus , Muresul si-a cam dat drumul ...Ca sa nu o mai lungesc ,obiectivul este somotelul la "ciunga" . Dupa cam o ora de spinning prind la o ciunga de 7,5 cm un avat frumusel ,apoi un somotel de vreo 2-3 kg si lucrurile pareau ca sunt spre bine .Insa ,poate stiti poate nu ,este o saptamana astronomica neagra ,cu tot felul de capcane ,depresii si alte cele :nunteleg: Asa ca schimbam locul ,spre un loc in care intra aia mari :buaaaah: Am doi amici care ii toaca de 10 zile fara mila! Amicii erau acolo ...Normal! Ne punem in linie de 100-130 m , cu spatii de 25-30 m intre noi si o ardem la gume! Amicii cand au vazut masina ,s-au deplasat "elegant" inspre capatul bulboanei ...Eu am ramas in partea de sus a locului ,fara stres , deoarece stiu cam care sunt obiceiurile somnilor pe acolo . Un amic prinde o moaca de vreo 2-3 kg. Bun! Deci e miscare si aici! :bucuros2: Apoi imi da mie ! Dupa estimari ,sarit de 10 kg .Incepe distractia ,plecari ,recuperari tot tacamul . Doamne ce bine era! Batul ,la finete :rizi:, un Avid MH ,Biomaster de 2500 si PP de 10 lbs :rizi: . Normal ca in drill baiatu' o ia la vale si vrand nevrand ajung langa unul dintre amici care PESCUIA ca si cum nimic nu s-a intamplat!!! Asta in conditiile in care cumnatu si celalalt amic faceau aprecieri asupra fizicului si modalitatii de extragere din apa...Opresc in forta somnul ,in ideea ca nesimtitul sa-si gate cursa si sa recupereze firul din apa. Oricum cine isi poate imagina sa ai un atac langa un somn in drill :gandesc: Dar omu' pescuia...Tin somnul in forta ,isi gata omul cursa si cand cred ca am scapat si pot slabii somnul , individul LANSEAZA din nou imperturbabil!!! :nervos: :doarecapu: Pe langa somnul meu!!!

Normal ca l-am intrebat "relaxat" daca chiar isi bate joc de mine si la fel de normal , in urmatoarele 15-20 secunde ,somnul a profitat de deconcentrarea mea si a ...rupt! :zid:

Asa cum v-am spus ...o dupa-amiaza ciudata ! Tipul este intradevar un om extrem de egoist ,ranchiunos , chiar rautacios as zice .Insa nu mi-am imaginat niciodata unde poate merge ,totusi, lipsa de bun simt! Asa ca ,va rog sa fiti atenti pe langa cine pescuiti :rizi:

In rest ,jumatatea plina a paharului are un gust bun cu arome de toamna tarzie :bravo:

Ps: maine este o alta zi si probabil ca noaptea si mai ales dimineata ce va urma va sterge cu buretele cosmarul cu un somn avand un jig de 3/0 ,facut de aia cu ochii mici , atrnand cu un Kopyto undeva in coltul gurii ... :pauza:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2 465

marți, 7. octombrie 2014, 08:03

Nasoala faza.
Adevaru-i c-am intalnit si io oameni d-astia... sunt mai numerosi decat s-ar putea crede... :(.

In alta ordine de idei, ma si mir ca n-o zis Zoran pana acu`: "daca aveai un fir... si o lanseta... si o mulineta..."... :rizi: .

Las` ca vine altu`!
:noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 466

marți, 7. octombrie 2014, 08:14

:rizi:
Adevarul e ca un fir mai gros , acolo, nu iti aduce capturi...E mult de povestit.

dalezian

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 13. iunie 2014

Locație: Constanta/Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2 467

marți, 7. octombrie 2014, 08:21

:rizi:
Adevarul e ca un fir mai gros , acolo, nu iti aduce capturi...E mult de povestit.
Ia sa incerci si cu un 60-70 Lb. Macar il faci pe "animal" sa masoare apa. :drac2:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 468

marți, 7. octombrie 2014, 08:34

Nasoala faza.
Adevaru-i c-am intalnit si io oameni d-astia... sunt mai numerosi decat s-ar putea crede... :(.

In alta ordine de idei, ma si mir ca n-o zis Zoran pana acu`: "daca aveai un fir... si o lanseta... si o mulineta..."... :rizi: .

Las` ca vine altu`!
:noroc:

Se putea intampla si daca nu era individul rautacios… la asa fir… :rizi:
Nah, Informer, multumit? :rizi:

Las' ca vine altu', unul mai micut...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2 469

marți, 7. octombrie 2014, 08:48

urata treaba Zamfi ... eu pana acum am avut norocul de a nu avea astfel de surprize pe maluri. da, indivizi care mai putin si se urcau pe mine doar pentru a arunca acolo unde dau eu, indivizi care aruncau peste mine sau alte exemple de genul asta fara dar si poate, dar sa se puna unul sa lanseze in locul in care ma driluiesc mi se pare crunt.

ps: la un moment dat pescuiam intr-un loc unde puteam scoate pestele doar la vreo 40-50 de metri mai la vale iar pana sa ajung acolo erau minim 3 sau 4 pescari ... cand am avut pestele in lanseta toata lumea si-a scos nalucile din apa si s-a dat la o parte pentru a imi face loc sa trec.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

ovidiu.U

Șalău

Răspunsuri: 323

Membru din: 6. aprilie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2 470

marți, 7. octombrie 2014, 09:41

PP de 10 lbs

Nimica rau pana aici dar ai avut au ba leader?... cu asa conditii, de pe mal, fara leader etc , te executa si unul de 10kg :)
Pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

2 471

marți, 7. octombrie 2014, 14:03

Despre placerea pescuitului stiucii si cum sa fii cu adevarat nesimtit .

E duminica dimineata ... ce bine ... prima zi libera dupa o saptamina de lucru de 14 zile ! Wow e ora 6 si eu sunt tot in pat , las ca nu-i nimic nu fuge balta de la locul ei . Cu gindul asta mai stau 10 minute si ma apuc de incarcat barca , baterie , motor , giugele si alte acareturi . Ora 9 si eu sunt deja pe apa . O adevarata placere , inca nici un peste nu si-a facut aparitia dar nu conteaza . Sunt singur pe coltul meu de apa si e liniste , e atit de bine dupa galagia si stresul de la munca . Timpul trece repede si nu ma deranjaza nici un peste doar barcile care nu contenesc sa umple apa stica peisajul . Nu e rau ele trec eu imi vad de treaba mea . Special am ales locul asta pt ca nu foarte multa lume il pescuieste si eu vreau sa am liniste chiar daca nu prind nimic. Trece o barca trec mai multe si la un momendat vad un tip care ma studiaza insistent prin binoclu , treaba lui imi zic si ma intorc cu spatele . Treaba lui dar de 5 minute ma studiaza si deja incepe sa ma enerveze situatia . Vrei sa prinzi peste lasa binoclul pune mina pe lanseta si presteaza . Poola in el , treaba lui ca eu imi vad de treaba mea . Se mai plimba omul cit se plimba ( fara sa faca macar un lanseu ) si se intoarece inapoi sa ma studieze . Ma hotarasc sa schimb locul ca si asa nu am prins nimic si poate scap si de binoclist ( ce bine era sa am PSL- ul meu din catanie si sa ne uitam unul la altul :drac2: ... o atingere fina de aratator .... un pocnet scurt ..... o barca care se desumfa ....o mutra disperata .... vise ) Schimb locul si spre surprinderea mea scap de binoclist . Ce fericire ! Pot pescui fara stres . .... pot ? 1,2,3,4,5,6,7 barci ma inconjoara incet, incet . Ce mama dracului sunt uns cu miere ? Din discutiile care ma inconjoara imi dau seama ca inca nimeni nu a prins nimic si toata lumea e desumflata . In acest moment ma loveste ghinionul suprem AM PRINS O STIUCA ! M-am dat dracului im spun si asa si este . Incep intrebarile : la ce ? La tabla . de care ? ce culoare ? nichel sau argint ? da cum ai adus-o ? da de ce nu iti desfaci minciocul ? nu ai ? :nervos: :nervos: :nervos: Cineva sa ma impuste ! Ma mut! Si daca ma duc sa pescuiesc in porumb si tot e mai bine ! Crezi ca scapi cu mutatul ? nu , nu , esti erou , esti cineva , esti gurul pescuitului , esti salvatorul situatiei , esti minuitorul maestru al gumei si trebuie sa fi urmat macar de un dobitoc ! ,, Stii io nu prea le am cu gumele imi explici si mie ?" zice el Eu dau la table nu vezi ? ,, Ba da dar tu sigur stii " si situatia continua ....
Eu nu mai suport e ora 14 Poola in el pescuit si in capul meu prost care ma adus pe balta duminica ! Ma duc acasa .

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 472

marți, 7. octombrie 2014, 19:06

Despre placerea pescuitului stiucii si cum sa fii cu adevarat nesimtit .

E duminica dimineata ... ce bine ... prima zi libera dupa o saptamina de lucru de 14 zile ! Wow e ora 6 si eu sunt tot in pat , las ca nu-i nimic nu fuge balta de la locul ei . Cu gindul asta mai stau 10 minute si ma apuc de incarcat barca , baterie , motor , giugele si alte acareturi . Ora 9 si eu sunt deja pe apa . O adevarata placere , inca nici un peste nu si-a facut aparitia dar nu conteaza . Sunt singur pe coltul meu de apa si e liniste , e atit de bine dupa galagia si stresul de la munca . Timpul trece repede si nu ma deranjaza nici un peste doar barcile care nu contenesc sa umple apa stica peisajul . Nu e rau ele trec eu imi vad de treaba mea . Special am ales locul asta pt ca nu foarte multa lume il pescuieste si eu vreau sa am liniste chiar daca nu prind nimic. Trece o barca trec mai multe si la un momendat vad un tip care ma studiaza insistent prin binoclu , treaba lui imi zic si ma intorc cu spatele . Treaba lui dar de 5 minute ma studiaza si deja incepe sa ma enerveze situatia . Vrei sa prinzi peste lasa binoclul pune mina pe lanseta si presteaza . Poola in el , treaba lui ca eu imi vad de treaba mea . Se mai plimba omul cit se plimba ( fara sa faca macar un lanseu ) si se intoarece inapoi sa ma studieze . Ma hotarasc sa schimb locul ca si asa nu am prins nimic si poate scap si de binoclist ( ce bine era sa am PSL- ul meu din catanie si sa ne uitam unul la altul :drac2: ... o atingere fina de aratator .... un pocnet scurt ..... o barca care se desumfa ....o mutra disperata .... vise ) Schimb locul si spre surprinderea mea scap de binoclist . Ce fericire ! Pot pescui fara stres . .... pot ? 1,2,3,4,5,6,7 barci ma inconjoara incet, incet . Ce mama dracului sunt uns cu miere ? Din discutiile care ma inconjoara imi dau seama ca inca nimeni nu a prins nimic si toata lumea e desumflata . In acest moment ma loveste ghinionul suprem AM PRINS O STIUCA ! M-am dat dracului im spun si asa si este . Incep intrebarile : la ce ? La tabla . de care ? ce culoare ? nichel sau argint ? da cum ai adus-o ? da de ce nu iti desfaci minciocul ? nu ai ? :nervos: :nervos: :nervos: Cineva sa ma impuste ! Ma mut! Si daca ma duc sa pescuiesc in porumb si tot e mai bine ! Crezi ca scapi cu mutatul ? nu , nu , esti erou , esti cineva , esti gurul pescuitului , esti salvatorul situatiei , esti minuitorul maestru al gumei si trebuie sa fi urmat macar de un dobitoc ! ,, Stii io nu prea le am cu gumele imi explici si mie ?" zice el Eu dau la table nu vezi ? ,, Ba da dar tu sigur stii " si situatia continua ....
Eu nu mai suport e ora 14 Poola in el pescuit si in capul meu prost care ma adus pe balta duminica ! Ma duc acasa .

:rizi: :rizi: :rizi:

Super tare! Sambata au fost ,cred ca tot prin zona..., 15 barci ! Noroc ca nu am prins! :rizi: Nu de alta dar si adiwolf are binoclu! :rizi:

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

2 473

marți, 7. octombrie 2014, 21:04

Ha, ha! Si eu m-am gandit tot la Adi, initial. Apoi cand am vazut insistenta si faptul ca nu lansa ... M-am relaxat. :ochi:
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 474

miercuri, 8. octombrie 2014, 07:48

O mica confuzie cred prietene: noi am fost sambata si colegul a patit-o duminica! Eu faceam o comparatie cu ce am fi patit si noi daca cumva prindeam ...Dar cum noi am dat cu gume nu cu oscilanta ...sansele erau minime,nu?! E drept ca astia cu binoclu sunt asa ...stresanti parca :rizi: :rizi:

Răspunsuri: 61

Membru din: 21. februarie 2013

Locație: pe apa

  • Scrie un mesaj privat

2 475

miercuri, 8. octombrie 2014, 14:28

Despre placerea pescuitului stiucii si cum sa fii cu adevarat nesimtit .

E duminica dimineata ... ce bine ... prima zi libera dupa o saptamina de lucru de 14 zile ! Wow e ora 6 si eu sunt tot in pat , las ca nu-i nimic nu fuge balta de la locul ei . Cu gindul asta mai stau 10 minute si ma apuc de incarcat barca , baterie , motor , giugele si alte acareturi . Ora 9 si eu sunt deja pe apa . O adevarata placere , inca nici un peste nu si-a facut aparitia dar nu conteaza . Sunt singur pe coltul meu de apa si e liniste , e atit de bine dupa galagia si stresul de la munca . Timpul trece repede si nu ma deranjaza nici un peste doar barcile care nu contenesc sa umple apa stica peisajul . Nu e rau ele trec eu imi vad de treaba mea . Special am ales locul asta pt ca nu foarte multa lume il pescuieste si eu vreau sa am liniste chiar daca nu prind nimic. Trece o barca trec mai multe si la un momendat vad un tip care ma studiaza insistent prin binoclu , treaba lui imi zic si ma intorc cu spatele . Treaba lui dar de 5 minute ma studiaza si deja incepe sa ma enerveze situatia . Vrei sa prinzi peste lasa binoclul pune mina pe lanseta si presteaza . Poola in el , treaba lui ca eu imi vad de treaba mea . Se mai plimba omul cit se plimba ( fara sa faca macar un lanseu ) si se intoarece inapoi sa ma studieze . Ma hotarasc sa schimb locul ca si asa nu am prins nimic si poate scap si de binoclist ( ce bine era sa am PSL- ul meu din catanie si sa ne uitam unul la altul :drac2: ... o atingere fina de aratator .... un pocnet scurt ..... o barca care se desumfa ....o mutra disperata .... vise ) Schimb locul si spre surprinderea mea scap de binoclist . Ce fericire ! Pot pescui fara stres . .... pot ? 1,2,3,4,5,6,7 barci ma inconjoara incet, incet . Ce mama dracului sunt uns cu miere ? Din discutiile care ma inconjoara imi dau seama ca inca nimeni nu a prins nimic si toata lumea e desumflata . In acest moment ma loveste ghinionul suprem AM PRINS O STIUCA ! M-am dat dracului im spun si asa si este . Incep intrebarile : la ce ? La tabla . de care ? ce culoare ? nichel sau argint ? da cum ai adus-o ? da de ce nu iti desfaci minciocul ? nu ai ? :nervos: :nervos: :nervos: Cineva sa ma impuste ! Ma mut! Si daca ma duc sa pescuiesc in porumb si tot e mai bine ! Crezi ca scapi cu mutatul ? nu , nu , esti erou , esti cineva , esti gurul pescuitului , esti salvatorul situatiei , esti minuitorul maestru al gumei si trebuie sa fi urmat macar de un dobitoc ! ,, Stii io nu prea le am cu gumele imi explici si mie ?" zice el Eu dau la table nu vezi ? ,, Ba da dar tu sigur stii " si situatia continua ....
Eu nu mai suport e ora 14 Poola in el pescuit si in capul meu prost care ma adus pe balta duminica ! Ma duc acasa .
credeam ca numai la turnu rosu si numai partenerului meu de pescuit i se intapla asta... sa stea ,,pescarii'' sa te pazeasca, sa te studieze, sa se buluceasca in jurul tau in loc sa pescuiasca :doaaamne:
Nihil Sine Deo

Răspunsuri: 271

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Galati

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

2 476

miercuri, 8. octombrie 2014, 21:44

Salut
Acum am ajuns acasa
Azi am avut unul maree din nou
S- a dezgatat dupa o ora de chin in care l-am ridicat de 2 ori vreo 3 m de la fund si in rest a facut doar ce vrea el
Lanseta Balzer, matrix mx5 senso pilk, avtiune de 40 - 130 g, 2,7 m. Fir yozury 30 lbs, mulineta daiwa exceler de 3000
Trebui sa îmi cumpăr scule.....
Sunt fericcit si ink tremur tot
Cam asta e

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

2 477

miercuri, 8. octombrie 2014, 22:18

Frumos si pacat in acelasi timp Cristi, dar mai ai timp inca!! Din descriere pare suficienta lanseta dar... nu intotdeauna ce scrie pe ea se se transcrie si in drill. Acolo la voi la Galati.... pare roza situatia, numai video cu driluri nefinalizate cu bestii am vazut in ultima perioada

larry

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

2 478

miercuri, 8. octombrie 2014, 23:19

pare roza situatia, numai video cu driluri nefinalizate cu bestii am vazut in ultima perioada
:gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 479

joi, 9. octombrie 2014, 05:51

Din descriere pare suficienta lanseta dar... nu intotdeauna ce scrie pe ea se se transcrie si in drill.

Depinde mult si de curentul din apa! Cu aceasi lanseta poate reusesti sa finalizezi drilluri cu somni capitali pe Olt, in zone de apa fara curent, iar pe Dunare sa nu ai nici o sansa, si sa nu poti cu aceasi lanseta sa-l obosesti in timp scurt. :noroc:

Firul de circa 0,15 - 0,20 mm face cu o mulineta de 3000 un combo bun ptr salai pe Dunare. E aproape sigur sa nu poti scoate capitalii cu ea, mai ales din anumite zone ale Dunarii.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 98

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: Galati

Profesia: Economist

  • Scrie un mesaj privat

2 480

joi, 9. octombrie 2014, 07:13

La Siret - duminica trecuta am luat o moaca la oblete, spre 1.5 k. In alt an, tot la oblete pe o apa neagra am avut o trasatura de mi s-au inmuiat balamelele. Fiind subtirica lanseta, de spinning..la capatul firului, ceva mare isi facea de cap..l-am plimbat 20 de cm( nici macar nu se misca ) si dus a fost..cand si-a pus nailonul pe spate..a plecat de parca era tren.
Intrebarea mea...pot sa cloncanesc pe Siret? Sa incerc pe buchet de rame sau carasei mici...sunt si foarte multe moace ...acum macar sa-i selectez daca o fi sa mearga..

:noroc:
'' Carpe diem ! ''