Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Mishu_Alsacia2«

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

21

luni, 22. iunie 2020, 13:04

Pasarea neagra

Servus, dupa ce s-a deschis frontiera am trecut in Franta si am luat permisul. 112 Euro pe anul 2020...sau ce a mai ramas din el.
Am luat duminica un bibanel la rotativa. Mai interesanta a fost actiunea cormoranului care s-a chinuit cu un peste prea mare...
»Mishu_Alsacia2« a atasat urmatoarele fisiere:
  • COLLAGE200.jpg (221,69 kB - 34 ori coborit - ultima oara: 4. iunie 2021, 15:41)

  • Autorul acestui subiect este »Mishu_Alsacia2«

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

22

vineri, 13. noiembrie 2020, 19:03

Corona in Franta a2a

Conform decretului( guv. francez) din 30.10.2020 se interzice pescuitul sportiv pinä inclusiv 01 decembrie....deocamdatä.
»Mishu_Alsacia2« a atasat urmatoarele fisiere:
  • Covid.jpg (29,56 kB - 71 ori coborit - ultima oara: 5. noiembrie 2021, 07:32)

  • Autorul acestui subiect este »Mishu_Alsacia2«

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 27. noiembrie 2020, 15:56

Corona in Franta a3a

Se re permite pescuitul sportiv in Franta(Alsacia) incepind cu 28. Noiembrie cu respectarea regulilor COVID .... Max 3 Ore si max 20km de acasä :nervos:
Inca nu stiu cum este accesul "sträinilor" din tara vecina.

  • Autorul acestui subiect este »Mishu_Alsacia2«

Răspunsuri: 244

Membru din: 26. decembrie 2013

Locație: Karlsruhe / Germania

Profesia: Techniker

  • Scrie un mesaj privat

24

miercuri, 28. aprilie 2021, 21:02

Franta 2021

Salut ! Am luat permisul 2021 in Franta /Alsacia. 112 Euro pe an. din 24 Aprilie s-a deschis la räpitor. Shalaul abia din 01.06.
Ca noutate...nu mai ajunge permisul ca document de acces pe mal/dig. E nevoie de o autorizatie nominalä cu nr si tipul vehicolului. Salutäri si mai puneti poze- Trecerea frontierei in momentele actuale de criza Covid este cam nebuloasä. Controalenu sint exclusw

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Mishu_Alsacia2« (28. aprilie 2021, 21:08)


anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

25

joi, 20. mai 2021, 16:57

Salutäri si mai puneti poze


din pacate nu prea mai are cine ... nu stiu daca mai e macar un user activ pe aici, nu ocazional ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

26

joi, 20. mai 2021, 19:09

Activitatea s-a mutat pe FB... nu prea inteleg cum un grup pe FB face acelasi lucru ca un forum cu sute de topicuri... da` asta e...
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

27

vineri, 21. mai 2021, 10:07

Eu intru aici zilnic. Dar de o vreme nu pescuiesc decat stiuca si postez mai mult pe un grup facebook.

Subiecte asemănătoare