Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mdascalu

Oblete

Răspunsuri: 23

Membru din: 7. ianuarie 2016

Locație: Iasi

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

21

vineri, 22. ianuarie 2016, 20:55

Am patit-o si eu cu site-ul "pe apa". Avand ceva banuti dupa revelion am comandat la ei Elite 3x. La cateva zile am vorbit personal cu domnul Vlad Tocae si mi-a spus ca face toate eforturile, dar distribuitorul nu raspunde. "Mai asteptati un pic". Eu intre timp i-am spus ca vreau sa schimb comanda cu Elite 4.

Raspuns: Nici o problema.

Mai stau o cateva zile, timp in care fierbeam, iar la una din discutii mi-a spus ca distribuitorul este in vacanta de iarna si incepe sa lucreze abia in saptamana urmatoare.
Astept ziua de luni, sun la pranz, raspuns: Mai aveti rabdare ca nu sunt pe stoc, moment in care i-am spus ca renut la comanda si il iau din strainatate. A inceput ceva legat de garantia produsului etc, etc.

Intre timp am descoperit "pescuit la somn", am luat legatura cu Zoran am platit, am comandat, am primit si peste asteptari a fost modelul de anul asta.

Ca sa nu fiu magar, crezand ca sit-ul este serios, am mai facut o comanda la ei, dar una din intrebarile domnului Tocae a fost daca am primit sonarul, iar la rasunsul meu afirmativ, rugamintea sa-i transmit pe mail seria sonarului pe care l-am primit ("ca sa ne ajutati si pe noi").

Nu i-am spus nimic atunci, dar cand o alta persoana din cadrul firmei mi sus numite m-a sunat in legatura cu comanda mea, a amintit si faptul ca trebuie sa-i spun o serie. I-am raspus ca acel lucru este al meu, e privat, obtinut pe o alta relatie si nu mi se pare corect sa se ceara aceste informatii de o terta firma.

Urmare: nu ma mai pot loga pe sit-ul lor.


Cu stima,
mdascalu

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »mdascalu« (22. ianuarie 2016, 21:01)


brad

Oblete

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 23. ianuarie 2016, 00:06

probabil au exclusivitate in Romania si vor sa reclame ca vinde si altcineva...se practica la noi, cred ca si afara,toate bune.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

23

duminică, 24. ianuarie 2016, 05:49

Am patit-o si eu cu site-ul "pe apa". Avand ceva banuti dupa revelion am comandat la ei Elite 3x. La cateva zile am vorbit personal cu domnul Vlad Tocae si mi-a spus ca face toate eforturile, dar distribuitorul nu raspunde. "Mai asteptati un pic". Eu intre timp i-am spus ca vreau sa schimb comanda cu Elite 4.

Raspuns: Nici o problema.

Mai stau o cateva zile, timp in care fierbeam, iar la una din discutii mi-a spus ca distribuitorul este in vacanta de iarna si incepe sa lucreze abia in saptamana urmatoare.
Astept ziua de luni, sun la pranz, raspuns: Mai aveti rabdare ca nu sunt pe stoc, moment in care i-am spus ca renut la comanda si il iau din strainatate. A inceput ceva legat de garantia produsului etc, etc.

Intre timp am descoperit "pescuit la somn", am luat legatura cu Zoran am platit, am comandat, am primit si peste asteptari a fost modelul de anul asta.

Ca sa nu fiu magar, crezand ca sit-ul este serios, am mai facut o comanda la ei, dar una din intrebarile domnului Tocae a fost daca am primit sonarul, iar la rasunsul meu afirmativ, rugamintea sa-i transmit pe mail seria sonarului pe care l-am primit ("ca sa ne ajutati si pe noi").

Nu i-am spus nimic atunci, dar cand o alta persoana din cadrul firmei mi sus numite m-a sunat in legatura cu comanda mea, a amintit si faptul ca trebuie sa-i spun o serie. I-am raspus ca acel lucru este al meu, e privat, obtinut pe o alta relatie si nu mi se pare corect sa se ceara aceste informatii de o terta firma.

Urmare: nu ma mai pot loga pe sit-ul lor.


Cu stima,
mdascalu


Cu ajutorul seriei se poate stabili de unde a fost cumparat sonarul: Anglia, Germania, Olanda, Italia, Austria... sau SUA. Dar ce se poate intampla daca cei de la magazinul de pescuit sau reprezentanta Lowrance din RO afla de unde este achizitionat? :gandesc:
Absolut nimica... decit sa isi piarda timpul cu investigatii. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com