Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

mdascalu

Oblete

Răspunsuri: 23

Membru din: 7. ianuarie 2016

Locație: Iasi

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

21

vineri, 22. ianuarie 2016, 20:55

Am patit-o si eu cu site-ul "pe apa". Avand ceva banuti dupa revelion am comandat la ei Elite 3x. La cateva zile am vorbit personal cu domnul Vlad Tocae si mi-a spus ca face toate eforturile, dar distribuitorul nu raspunde. "Mai asteptati un pic". Eu intre timp i-am spus ca vreau sa schimb comanda cu Elite 4.

Raspuns: Nici o problema.

Mai stau o cateva zile, timp in care fierbeam, iar la una din discutii mi-a spus ca distribuitorul este in vacanta de iarna si incepe sa lucreze abia in saptamana urmatoare.
Astept ziua de luni, sun la pranz, raspuns: Mai aveti rabdare ca nu sunt pe stoc, moment in care i-am spus ca renut la comanda si il iau din strainatate. A inceput ceva legat de garantia produsului etc, etc.

Intre timp am descoperit "pescuit la somn", am luat legatura cu Zoran am platit, am comandat, am primit si peste asteptari a fost modelul de anul asta.

Ca sa nu fiu magar, crezand ca sit-ul este serios, am mai facut o comanda la ei, dar una din intrebarile domnului Tocae a fost daca am primit sonarul, iar la rasunsul meu afirmativ, rugamintea sa-i transmit pe mail seria sonarului pe care l-am primit ("ca sa ne ajutati si pe noi").

Nu i-am spus nimic atunci, dar cand o alta persoana din cadrul firmei mi sus numite m-a sunat in legatura cu comanda mea, a amintit si faptul ca trebuie sa-i spun o serie. I-am raspus ca acel lucru este al meu, e privat, obtinut pe o alta relatie si nu mi se pare corect sa se ceara aceste informatii de o terta firma.

Urmare: nu ma mai pot loga pe sit-ul lor.


Cu stima,
mdascalu

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »mdascalu« (22. ianuarie 2016, 21:01)


brad

Oblete

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

22

sâmbătă, 23. ianuarie 2016, 00:06

probabil au exclusivitate in Romania si vor sa reclame ca vinde si altcineva...se practica la noi, cred ca si afara,toate bune.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

23

duminică, 24. ianuarie 2016, 05:49

Am patit-o si eu cu site-ul "pe apa". Avand ceva banuti dupa revelion am comandat la ei Elite 3x. La cateva zile am vorbit personal cu domnul Vlad Tocae si mi-a spus ca face toate eforturile, dar distribuitorul nu raspunde. "Mai asteptati un pic". Eu intre timp i-am spus ca vreau sa schimb comanda cu Elite 4.

Raspuns: Nici o problema.

Mai stau o cateva zile, timp in care fierbeam, iar la una din discutii mi-a spus ca distribuitorul este in vacanta de iarna si incepe sa lucreze abia in saptamana urmatoare.
Astept ziua de luni, sun la pranz, raspuns: Mai aveti rabdare ca nu sunt pe stoc, moment in care i-am spus ca renut la comanda si il iau din strainatate. A inceput ceva legat de garantia produsului etc, etc.

Intre timp am descoperit "pescuit la somn", am luat legatura cu Zoran am platit, am comandat, am primit si peste asteptari a fost modelul de anul asta.

Ca sa nu fiu magar, crezand ca sit-ul este serios, am mai facut o comanda la ei, dar una din intrebarile domnului Tocae a fost daca am primit sonarul, iar la rasunsul meu afirmativ, rugamintea sa-i transmit pe mail seria sonarului pe care l-am primit ("ca sa ne ajutati si pe noi").

Nu i-am spus nimic atunci, dar cand o alta persoana din cadrul firmei mi sus numite m-a sunat in legatura cu comanda mea, a amintit si faptul ca trebuie sa-i spun o serie. I-am raspus ca acel lucru este al meu, e privat, obtinut pe o alta relatie si nu mi se pare corect sa se ceara aceste informatii de o terta firma.

Urmare: nu ma mai pot loga pe sit-ul lor.


Cu stima,
mdascalu


Cu ajutorul seriei se poate stabili de unde a fost cumparat sonarul: Anglia, Germania, Olanda, Italia, Austria... sau SUA. Dar ce se poate intampla daca cei de la magazinul de pescuit sau reprezentanta Lowrance din RO afla de unde este achizitionat? :gandesc:
Absolut nimica... decit sa isi piarda timpul cu investigatii. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com